Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT: 12.02 | BAS TAJPAN, HAJER BOSS, JAHdas, Kicó MDFK | Platform

12.02 | BAS TAJPAN, HAJER BOSS, JAHdas, Kicó MDFK | Platform 2011/01/24 15:30 #65575

 • HAJER BOSS
 • HAJER BOSS Avatar Autor
 • Gość
 • Gość
Już 12 lutego po latach muzycznego zastoju, klub Platforma w Bytomiu zmienia swoje dotychczasowe oblicze o 180 stopni i wraca do tradycji koncertów na żywo oraz imprez do białego rana z alternatywną muzyką klubową.. Na dobry początek zapraszamy na noc podczas której królować będą takie gatunki muzyczne jak: reggae,ragga,dancehall [JAHdas Selectah], jungle,ragga jungle [HAJER BOSS] oraz drum'n'bass, jump up [dj Kicó MDFK].

W koncertowej odsłonie wieczoru wystąpi: BAS TAJPAN !!!!

W koncertowym show Bas'a usłyszycie zarówno jego stare kawałki, jak i utwory które znalazły się na ostatniej płycie artysty pt. Korzenie i Kultura.line up:

21:00 >> 23:00 JAHdas Selectah [reggae/ragga/dancehall]
23:00 >> 00:30 koncert BAS TAJPAN [live!]
00:30 >> 02:00 HAJER BOSS [jungle, ragga jungle, dub, reggae]
02:00 >> 04:00 dj Kicó MDFK [drum'n'bass, jump up]

***********************************************************
Bilety: 15pln
Start imprezy: 21:00

Klub Platforma
Bytom, Rynek 26

Jak trafić do klubu?

http://maps.google.pl/maps?hl=en&ie=UTF ... H4OcfApYAK


http://www.facebook.com/?ref=logo#!/eve ... 9395274984


ZAPRASZAMY!!!

***********************************************************
info o artystach:BAS TAJPAN
http://myspace.com/bastajpan

Bas Tajpan to, krótko mówiąc, pionier polskiej sceny reggae rapu. Tworząc muzykę już grubo ponad dekadę ma na swoim koncie zarówno największe i najbardziej klasyczne utwory pierwszej fali muzyki rap w Polsce, jak też znane milionom słuchaczy utwory utrzymane w tematyce reggae.

Zaczynał w pierwszej połowie lat ’90. Udzielając się na legendarnych kompilacjach DJ 600V i IGS-a, oraz wielu innych kojarzonych z początkiem kultury hip-hop w Polsce, od razu zyskał sobie ogromne grono słuchaczy wiernych mu po dziś dzień. W okolicach roku 1999 nawiązał bliską współpracę z Gutkiem (obecnie Indios Bravos), której efektem jest wiele słuchanych do dzisiaj utworów, oraz EP ich wspólnej formacji – MUSTAFARAI.

Nikt nie jest w stanie policzyć ile koncertów zagrał, jednak występując w klubach i na scenach w całej Polsce może pochwalić się współpracą z takimi wykonawcami jak: Love Sen-C Music, Marika, DJ Feel-X, Grubson, Jahdas, Bakshish, East West Rockers, Jamal i wiele, wiele innych…

Obecnie jest współwłaścicielem wytwórni Fandango Records.

***********************************************************
JAHdas
http://www.myspace.com/jahdas

Swoje pierwsze płyty zakupił w 2001 roku, rok później pierwszy raz zagrał przed większą publicznością (w Sosnowcu na Black Soundz Party organizowanej przez Rub Pulse). Tam tez poznał Bob One’a, z którym od 2003 r. współtworzył Rainbow Hi-Fi, grając szereg imprez na Śląsku, a także poza m.in. mała scena na Sound Cashu w Poznaniu w 2004r. Rok później po odejściu Boba do Rub Plus, Rainbow Hi-Fi odrodziło się w nowym składzie: Tasteman, Mikael (wcześniej 13 Chilli Pól Fuksa) Oko (Bezkres) i Jahdas. W tym składzie grają wiele imprez w całej Polsce u boku czołówki polskich, a także zagranicznych (Zion Train, Caveman, Dr. Ring Ding, Kingstone, Ragganoia) soundsystemów a także współorganizując cykle Rewind w Bytomiu i All Nite Jammin’ w Gliwicach, a także Air Jamaica w Katowicach. W 2006 roku brał udział w trasie promującej wydawnictwo Germaica Records „Polski Ogień” jako ‘tour selecta’ obejmujacej 7 miast w Polsce. W lutym 2007 zostal zwyciezca Run De Riddim Cashu w Częstochowie, pokonując czołowych polskich selektorów reggae. Obecnie jest selektorem Fandango Gang. W selekcji Jahdasa można usłyszeć najświeższe wydawnictwa reggae/dancehall z Jamajki i Europy, a także wiele ekskluzywnych dubeplate’ów.
HAJER BOSS
http://www.myspace.com/hajerboss

Formację tworzą dwaj producenci ze Śląska, Kabak (dj, promotor) i Kalina (wokal, melodyka). Jako HAJER BOSS zaczęli funkcjonować od marca 2010 roku, choć wcześniej wielokrotnie mieli okazję spotykać się, grając na wielu imprezach jungle i drum'n'bass. Wystarczyła jednak jedna wspólna impreza, aby nagle coś muzycznie zaiskrzyło. Na efekty nie trzeba było długo czekać, ich pierwsza wspólna produkcja pt."Bynajmniej to nie wyścig" została wydana przez Respecta Records.

Muzycznie podróżują zawsze w okolicach reggae, żonglując połamanymi stylami jungle, ragga jungle, d'n'b, dubwise. Uwielbiają bawić się muzyką i tym co robią. Jest to przede wszystkim skład koncertowy, wspólne granie i wymiana energii z publicznością zawsze napędza wulkan pozytywnych wibracji. Jednym słowem to skład tworzący muzykę płynącą prosto ze śląskiego serca.

Wydawnictwa:
Respecta Sounds [RSPCT001CD] 2010
Superfly Studio [SF003] 2010 Vinyl
KICÓ MDFK

Pomysłodawca i współzałożyciel MDFK cru. Swoją przygodę djską zaczął 9lat temu w bytomskim klubie "Jazz Club FANTOM" podczas cyklu drumowych imprez "Airport" zagrał tam m.in z MK Feverem i Sonic Trip. Został rezydentem tego klubu co rozszerzyło jego horyzonty muzyczne na twórców takich wytwórni jak: Warp, Ninja Tune, Mo Wax. Obecnie można posłuchać jego postjazzowych setów również w "Jazz Clubu Hipnoza” oraz indrustialnych dzwięków w "Elektro". Miał okazję zagrać przed: Funki Porcini, Dj Vadim, Amon Tobin, Dj Food, Kid Koala, Killa Kela, Skalpel, DJ DK, Pest, Jamie Lidell, Dj Krush i przed wieloma innymi. Najchętniej wyraża siebie poprzez brzmienia drum'n'bass. Jego sety są różnorodne z długimi przejściami i częstą zmianą klimatu, a wszystko po to aby zaskoczyć i wciągnąć słuchacza w parkietowe szaleństwo Od 2005 roku MDFK Cru wspólnie z Djami z Tyskiego G.Had.sqadu zapoczątkowali serie cyklicznych imprez d'n'b w śląskich klubach. Zawiązanie nowych kontaktów z polskimi jak i zagranicznymi dj-mi.( m.in. z: LTJ Bukem, Black Sun Empire, EBK, Vicious Circle, Leon Swith, X&Trick....), pozwoliło na zaprezentowanie swoich umiejetności w różnych klubach w Polsce.

Jest jednym z założcieli Silesian Banquet Union - projekt powstał na początku 2003r zrzesza dj'i, mc's, producentów i grafików, fotografów - przyjaciół, których łączą wspólne zainteresowania, priorytety, pasje i co najważniejsze zamiłowanie do muzyki. Od samego początku naszej działalności skupieni jesteśmy na powiększaniu naszej wiedzy w tematyce muzyki, koncentrujemy większość naszych sił na rozwijaniu naszych umiejętności oraz promujemy naszą twórczość . W czasie tych 7 lat naszej działalności na scenie mieliśmy okazję grać na scenach większości Śląskich klubów oraz organizować w nich nasze cykle imprez. Doświadczenie nabyte w tym czasie zaowocowało współpracą z rodzimymi artystami oraz artystami spoza granic naszych kraju.
Mieliśmy przyjemność gościć na naszych imprezach m.in. Aphrodite, Johny B, Rub Puls Soud Systm, Zjednoczenie, Tisztelet, Papa Zura, Senci Crue, Grey Boy (Belgia) King Stone Sound System (Niemcy), Lady Lite (Belgia), Silver Dread (Tam Tam Rec.), Dj Feel –X, Flame Boy (Belgia) MK Fever, Hop Beat, Caveman (Niemcy), Bob One.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

12.02 | BAS TAJPAN, HAJER BOSS, JAHdas, Kicó MDFK | Platform 2011/01/25 08:18 #65624

 • hanys_PB
 • hanys_PB Avatar
 • Gość
 • Gość
Widzę, że poczuli konkurencję :) Ostatnio w Platformie były pustki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

12.02 | BAS TAJPAN, HAJER BOSS, JAHdas, Kicó MDFK | Platform 2011/02/06 13:51 #67151

Gdzie można nabyć bilety ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1
Moderatorzy: olowpbFantusGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.