Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 11:00 #149358

1 września 2014 roku prezydent Bytomia, podejmując decyzję o obniżeniu kapitału zakładowego BPK sp. z o.o. o kwotę 28,7 miliona zł. ogłosił klęskę swojej polityki.


Wymagane prawem ogłoszenie Zarządu BPK ukazało się 5 września w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (link poniżej). Tym samym Damian Bartyla przyznał, że wszystkie jego zapowiedzi o środkach jakie pozyska budżet Bytomia w 2014 roku były bezpodstawną mrzonką. Nie było i nie ma żadnych realnych podstaw do wywindowania tegorocznego budżetu do rozmiarów grożących bankructwem miasta. Nie skutkowały ostrzeżenia i propozycje, aby uchwalić budżet na realnym poziomie i w miarę przypływu środków w trakcie roku go podwyższać.
Ekwilibrystyka z jaką prezydent rozmazywał swoje fantazje o mega budżecie jest żenująca, a dla samego prezydenta kompromitująca.

Przypomnijmy sobie.

Najpierw zapowiedział sprzedaż udziałów BPK. Klapa! Potem zapowiedział dzierżawę tych udziałów. Kolejna klapa! O tych wersjach prezydent po prostu przestał w pewnym momencie mówić. Nastąpiła wrzutka ze złotym interesem na kupnie i sprzedaży EC Szombierki. Pojawili się enigmatyczni biznesmeni (filantropi raczej), którzy wcześniej nie kupili Elektrociepłowni od jej właściciela za kilka milionów złotych (w dodatku z przyległym terenem!), ale po rozmowach z prezydentem postanowili podobno, że kupią ją od gminy (bez przyległych terenów!) za co najmniej 30 mln. zł! Pomijam normę, że biznesmeni starają się kupować najtaniej, a więc obiecują „co najwyżej”. Cenę podbijają jedynie, gdy za złotym interesem ustawia się kolejka chętnych. Za EC Szombierki raczej kolejka się nie ustawiała i nie ustawia.
Tutaj klapy jeszcze nie ma. Jest za to ściema. Negocjowanie kontraktu z właścicielem elektrociepłowni to istna neverending story obliczona na bałamucenie Regionalnej Izby Obrachunkowej, która w każdym momencie może skierować do premiera wniosek o wprowadzenia zarządu komisarycznego (to oznacza po prostu bankructwo gminy). Dzisiaj przesłanki ku temu są bardzo mocne, o czy piszę jeszcze poniżej.

A napompowany na prezydenckich fikcjach budżet trzeba na koniec roku zbilansować. Pozostało chwycić się brzytwy.
Najlepsze co wymyślono tym razem, to obniżenie kapitału BPK sp. z o.o. i wpłacenie przez BPK do budżetu gminy około 30 mln. zł. To obniżenie o 10% wartości spółki !!! To takie podtapianie spółki i totolotek: może wytrzyma i się nie utopi. Tym bardziej, że BPK takich pieniędzy nie ma! Ma stratę bilansową! Zaciągnie kredyt, czy wrócimy do sprzedaży firmy?
Nie czekajmy jednak teraz na uchwałę Rady Miasta w tej sprawie, jak złudnie zapowiadano. Prezydent nie ma takiego obowiązku. Prezydent mógł (moim zdaniem bezwzględnie powinien) skierować do RM projekt uchwały intencyjnej w tej sprawie. Nie zrobił tego jednak, bo wiedział, że pod naciskiem opinii publicznej znów będzie musiał wycofać się z tego kolejnego chorego pomysłu. Więc zrobił to bez dyskusji. W cieniu gabinetu, jednoosobowo podjął decyzję o obniżeniu kapitału spółki, bo już ma nóż na gardle.
Rada Miejska zajmie się więc tym tematem …. dopiero po wyborach, a więc będzie to nowa rada i – daj Boże, nowy prezydent. Dlaczego?

Wolę obniżenia kapitału ogłoszono 5 września (link poniżej). Wierzyciele mają 3 miesiące na zgłoszenie sprzeciwu (i już będziemy po wyborach!). (Ciekawa powinna też być lista wierzycieli i to co się teraz będzie wyprawiać, aby nie zgłosili sprzeciwu. Może na sesji we wtorek 30 września ta lista zostanie ujawniona? ). Po tym terminie konieczne będą zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym i dopiero potem Rada Miejska może wpisać środki do budżetu miasta.
Zakładając, że nie będzie kolejnych komplikacji w procesie podtapiania BPK, najbliższym realnym terminem jest więc okres świąteczny w grudniu 2014 roku. To wielce niepewne, a nowy prezydenta i nowa Rada Miejska (nowi radni) będą musieli na ostatniej sesji w tym roku zbilansować budżet. W przeciwnym razie komisarz i w najlepszym przypadku czas na przyjęcie planu ratunkowego. Tak niedawno stało się w gminie Koniecpol. To nie są żarty!

Mam wrażenie jakbyśmy w tym roku zostali zarażeni śmiertelną chorobą.
Drżę zatem! Co ten magik może jeszcze wymyślić? Bo lekarzem to on nie jest."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 11:11 #149359

Przepraszam bardzo, a co przez 2 lata robił Pan Bonk na stołku wiceprezydenta? Spał, że nagle się obudził, ze miasto to ruina?? Człowieku miałeś 2 lata by to zmienić, byłeś bardzo wysoko na stanowisku. A jeżeli nie potrafiłeś, to mogłeś zrezygnować z funkcji wiceprezydenta, a nie odwrócić się od Bartyli akurat prawie przed samymi wyborami. Trzeba umieć ponosić konsekwencje swoich wyborów i czynów, a nie opuszczać tonący statek będąc prawie kapitanem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 11:12 #149360

Publikuję cały tekst ogłoszenia w Dzienniku Sądowym i Gospodarczym:
"05.09.2014r
Działając na podstawie art. 264 Kodeksu spółek handlowych, Zarząd Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu (41-902), pl. Kościuszki 11, wpisanej do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000016744, nr NIP 6260002826 , nr REGON 270150701 , niniejszym ogłasza, iż w dniu 1 września 2014 r. Zgromadzenie Wspólników Spółki uchwaliło obniżenie kapitału zakładowego Spółki z kwoty 335.785.000,00 (trzysta trzydzieści pięć milionów siedemset osiemdziesiąt pięć tysięcy) złotych do kwoty 307.085.000,00 (trzysta siedem milionów osiemdziesiąt pięć tysięcy) złotych, poprzez umorzenie za wynagrodzeniem 57.400 (pięćdziesiąt siedem tysięcy czterysta) udziałów o wartości nominalnej 500,00 (pięćset) złotych każdy, czyli o łącznej wartości nominalnej 28.700.000,00 (dwadzieścia osiem milionów siedemset) złotych.

Jednocześnie Zarząd Spółki wzywa wierzycieli Spółki do wniesienia sprzeciwu w terminie trzech miesięcy, licząc od dnia niniejszego ogłoszenia, jeżeli nie zgadzają się na obniżenie. Wierzyciele, którzy w tym terminie zgłoszą sprzeciw, zostaną przez Spółkę zaspokojeni lub zabezpieczeni. Wierzycieli, którzy sprzeciwu nie zgłoszą, uważa się za zgadzających się na obniżenie kapitału zakładowego."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 11:32 #149361

toled napisał: Przepraszam bardzo, a co przez 2 lata robił Pan Bonk na stołku wiceprezydenta? Spał, że nagle się obudził, ze miasto to ruina?? Człowieku miałeś 2 lata by to zmienić, byłeś bardzo wysoko na stanowisku. A jeżeli nie potrafiłeś, to mogłeś zrezygnować z funkcji wiceprezydenta, a nie odwrócić się od Bartyli akurat prawie przed samymi wyborami. Trzeba umieć ponosić konsekwencje swoich wyborów i czynów, a nie opuszczać tonący statek będąc prawie kapitanem.


Spokojnie, Mieli Panowie - i ostatnio dołaczyłą Pani - plan na sześć lat. Dwa minęły. Pozostały cztery lata. Na dwa miesiące przed wyborami w 2018 ponownie będą nas rzekonywać, że to dla naszego dobra "wyszli z obozu rządzącego , porzucając ciepłe posadki i pewne pensje ..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 11:41 #149363

toled napisał: ... co przez 2 lata robił Pan Bonk na stołku wiceprezydenta? Spał, że nagle się obudził, ze miasto to ruina? ... mogłeś zrezygnować z funkcji wiceprezydenta, a nie ... przed samymi wyborami.

"toled" Ty akurat powinieneś wiedzieć co robiłem i co zrobiłem. Więc nie pisz głupot. A co się działo przez te prawie dwa lata, to wybacz, ale z naszego "pożycia małżeńskiego" nie będę ci się spowiadał.
Jeśli pół roku przed wyborami, to dla Ciebie "przed samymi wyborami", to coś ci się stało, albo ktoś się pod ciebie podszył. Pół roku to było dość czasu, aby poprzestawiać wajchy. Damian miał na to szansę nawet w sierpniu. Przestawił tylko tę, która mnie odstawiła. Jego pytaj, nie mnie.
No i wyobraź sobie jak mogło być, gdybym zrezygnował z funkcji wicka dużo wcześniej. Ja potrafiłem to sobie wyobrazić i dlatego w ogóle nie zrezygnowałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 11:47 #149364

Szkoda, że Henk nie podejmuje żadnej dyskusji na bytomskim.pl a ogranicza się jedynie do wrzutek jak ta powyżej. A może niewiele jest do powiedzenia i audytorium już nie to co kiedyś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 11:51 #149365

Ja bym chiał, aby w tej masie krytycznych uwag (słusznych) nie umkneła nam istota rzeczy - miasto jest na skraju bakructwa!
Można dalej narzekać,ale nie zmieni to faktu. Miastu potrzebny jest Program Rozwoju, łączący w sobie z jednej strony program naprawczy a z drugiej program pobudzenia gospodarki miasta. Konieczne jest przygotowanie pakietu działań i inwestycji, których wspólnym mianownikiem będzie stworzenie warunków do rozwoju przedsiebiorczości i wykreowanie nowych walorów miasta. Potrzebne jest wynegocjowanie pakietu pomocowego dla górnictwa i dla gmin górniczych. Nie może być tak, że rząd gwarantuje, po kilku dniach straju, utrzymanie kopalnii do czasu znalezienia pracy przez górników i jednocześnie pomija szerokim łukiem problemy gmin, na terenie których te kopalnie działają!

Jestem przekonany, że również potrzebna jest wymiana całej ekiby "budzików" odpowiedzialnych za ten stan. W przeciwnym wypadku będziemy mogli zaśpiewać przy kolejnych informacjach o przymusowych przesiedleniach rodzin lub po informacji o ustanowieniu komisarza rządowego "Polacy nic się nie stało ..." lub "mieszkańcy nic się nie stało..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 11:54 #149367

Audytorium, to może i by się znalazło ..., ale wybacz henk, mimo ogromnej sympatii do Ciebie, u mnie nie znajdziesz zrozumienia ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 12:11 #149368

Ponieważ widzę, ze jednak Henk zerka w ekran. To zadam może kilka pytań o jego stanowisko przed wyborami.
- czy jeśli wygra wybory będzie kontynuował pomysł budowy kompleksu przy Olimpijskiej
- w jaki sposób zamierza załatać dziurę budżetową pozostawioną przez Bartylę
- w jaki sposób zamierza wpłynąć na kopalnię w celu ograniczenia wydobycia pod miastem
- czy zaproponuje wspólną listę ze Skalską
- czy zaproponuje sojusz PiS-owi jeśli ten nie poprze Chojnackiego na prezydenta

Henryku czas na pogadanie z nami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 12:21 #149369

jurda napisał:
Henryku czas na pogadanie z nami.


Pogada, tylko pod warunkiem, że zwróci się do niego ponad 13000 zainteresowanych :lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 12:59 #149372

Tytułu wpisu nie powstydziłby się żaden FAKT czy inny PUDELEK.

To prawdziwe konto? Smutne jest to, że "politycy" rozmawiają z nami tylko na miesiąc przed wyborami, bu dozbierać jeszcze kilka głosów. Gdyby przyjaciele przychodzili do mnie tylko będąc w potrzebie miałbym o nich wiadome zdanie. Babcia mówiła "Jak trwoga to do boga".

Miejmy nadzieję, że przez te najbliższe dwa miesiące na forum dyskusja będzie merytoryczna i poznamy chociażby odpowiedzi na powyższe, interesujące pytania.

BTW Ciekawe, czy jakikolwiek prezydent kiedykolwiek w trakcie kadencji będzie pisywał tutaj na forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 14:43 #149375

pogoda napisał: BTW Ciekawe, czy jakikolwiek prezydent kiedykolwiek w trakcie kadencji będzie pisywał tutaj na forum.


No co Ty, przecież prezydent cieżko pracuje i nie ma czasu na siedzenie w internecie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 15:00 #149376

henk napisał: Drżę zatem! Co ten magik może jeszcze wymyślić?


Ja też drżę, tyle, że moje drżenie odnosi się raczej do autora tych słów...

Henryk Bonk nie miał czasu na udzielanie się tutaj przez ostatnie dwa lata, a tu proszę jaka nagła odmiana! Myślałem, że to ze względu na brak czasu. Wydawało mi się, że okres przedwyborczy jest szczególnie pracowity i tym bardziej nie powinno być czasu dla nas, maluczkich. No chyba, że ma się w tym interes...

Jak powiedział pewien znany człowiek: "Można łatwo poznać charakter człowieka po tym, jak traktuje tych, którzy nic nie mogą dla niego zrobić". Tłumaczenie własne :)
Przez dwa lata byliśmy bezwartościowi z punktu widzenia polityków to i nie zawracałeś sobie nami głowy. Teraz jednak możemy się do czegoś przydać, więc proszę! Jaka troska!

Koj udzielał się w internecie jako prezydent i obecnie też to robi. Bartyla się nie udziela w mediach elektronicznych wcale i jest w tym konsekwentny. Przynajmniej nie robi szopki miesiąc przed wyborami - za to szacunek (nie sądziłem, że kiedyś to powiem). Są też tacy, co "za pięć dwunasta" będą nas pouczać i prosić o wspólne pochylenie się nad losem miasta. To "pochylenie się", jest zredukowane, do krzyżyka nad urną. Oczywiście krzyżyk nie jest ZA nawołującym, ono jest PRZECIW poprzednikom! Tak, tak, w ten sposób jest łatwiej! To oni, TO ONI są temu winni! Trzeba ich odsunąć! A potem ja, nawołujący, wskazujący palcem, łaskawie podejmę się trudu zastąpienia ICH. Oczywiście ja nie chcę, ale skoro lud prosi... (vide Wójcicki co to nie chciał, ale musiał).

Szczególnie ciekawe jest, gdy krzyczy jeden z ONYCH.

Szczególnie smutne będzie, jeśli się na to znowu nabierzemy.

Henk! Mam jeszcze pomysł, na gorąco! Przecież banery "Ratujmy Bytom" gdzieś jeszcze pewnie leżą u jakiegoś kolesia w garażu! Odkurzyć, poprawić datę i będą jak znalazł! Przecież miasto jest nad przepaścią, trzeba je ratować przed rządzącymi!

henk napisał: "toled" Ty akurat powinieneś wiedzieć co robiłem i co zrobiłem. Więc nie pisz głupot.


My nie wiemy, więc chętnie posłuchamy. Toled, bądź łaskaw. Jeśli się okaże, że się mylę w ocenie to odszczekam swoje słowa, przeproszę - osobiście - i pierwszy stanę się zwolennikiem BISu BIS.Jak dla mnie to Bytom może bankrutować. Może potem na gruzach uda się zbudować coś lepszego z lepszymi elitami. Zamieniłbym 10 BiSowców u władzy na jednego - dajmy na to - Marka Wójcika z naszego forum. Z takim lepiej zgubić niż z BiSowcem znaleźć.

Tfu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 15:10 #149378

jurda napisał: Henryku czas na pogadanie z nami.

A jasne. Pogadajmy. Zapraszam :):

www.bytomski.pl/forum-bytomia/66-ogallni...ego?start=270#149377

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Damian Bartyla ogłosił klęskę! Oby nie przerodziła się ona w klęskę Bytomia. 2014/09/29 15:40 #149381

Henk,jesteś człowiekiem bez honoru.Gdybyś go miał to twoja aktywność na forum powinna być tak jak przez ostatnie 2 lata.

Koja chce wrócić ale jego usunęli.Ty natomiast rządziłeś miastem,odszedłeś i twierdzisz,że źle rządziłeś ale jak cię wybierzemy to będziesz rządził dobrze.Ja bym krzyżyka przy twoim nazwisku nie postawił.Jesteś gorszy niż Koj z Bartylą razem wzięci.Oni nie bardzo wiedzą ,że źle robią.Ty natomiast robisz to z premedytacją.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.