Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Chojnacki ma problemy z listami wyborczymi

Chojnacki ma problemy z listami wyborczymi 2014/10/11 16:53 #150145

Miejska Komisja Wyborcza (MKW) odrzuciła listy wyborcze komitetu Tomasza Chojnackiego, który miał być popierany przez Prawo i Sprawiedliwość jako kandydat na prezydenta Bytomia. Tym samym potwierdziła się informacja, którą podaliśmy w sobotę.


W ubiegłym tygodniu minął termin rejestracji list wyborczych. Każdy komitet, który chce wystawić swoich kandydatów do Rady Miasta i na prezydenta, musiał zarejestrować takie listy najpóźniej do środy, 7 października. Bytom jest podzielony na pięć okręgów wyborczych. Rejestrując listę w danym okręgu musi ona być podparta podpisami 150 mieszkańców. I właśnie do tych podpisów ma zastrzeżenia MKW.

Jak się dowiedzieliśmy MKW zakwestionowała podpisy w aż trzech okręgach wyborczych. Pierwszym są Miechowice, drugim – Szombierki i trzeci – Stroszek. To niestety dyskwalifikuje Tomasza Chojnackiego w konkurencji o urząd prezydenta i z wyborów samorządowych.

Jak poinformowali nas sztabowcy konkurencyjnych ugrupowań, składają odpowiednio większą ilość podpisów na okoliczność błędnych lub brakujących danych. MKW bardzo skrupulatnie sprawdza podpisy i nawet najdrobniejsze błędy są brane pod uwagę. W przypadku Chojnackiego nawet deklarowane 170 podpisów musiało nie wystarczyć, a wśród nich komisja musiała znaleźć wiele uchybień. Po terminie nie można uzupełniać podpisów, a od tego niestety nie ma odwołania.

Czy PIS się cieszy?

Taki bieg wydarzeń z pewnością wywołuje uśmiech na twarzach przedstawicieli bytomskiego Prawa I Sprawiedliwości (PIS). Tomasz Chojnacki był bowiem jednym z tych kandydatów na prezydenta miasta, który został odgórnie narzucony lokalnym politykom PIS, przez krajowy komitet polityczny w wyniku porozumienia Jarosława Gowina z Jarosławem Kaczyńskim (pisaliśmy o tym w artykule „PIS bez kandydata na prezydenta? Czy może poprą Tomasza Chojnackiego?”). W wyniku tego porozumienia Chojnacki miał być popierany przez bytomski PiS, który sam miał nie wystawiać swojego kandydata. Teraz sytuacja wróciła do punktu wyjścia, tzn. bytomski PiS wystawia swojego kandydata, którym jest Mariusz Janas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chojnacki ma problemy z listami wyborczymi 2014/10/12 17:02 #150165

A co jeśli "góra" w takiej sytuacji każe bytomskiemu PiS-owi wystawić Chojnackiego? Chojnacki miał ość osobno ale nie zarejestrował wiec ... może skorzystać z list PiSu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chojnacki ma problemy z listami wyborczymi 2014/10/12 17:08 #150166

Konia z rzędem temu, kto znajdzie kandydata PiSu, który chciałby dzielić ulotkę z Chojnackim :lol: :woohoo: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chojnacki ma problemy z listami wyborczymi 2014/10/12 17:13 #150167

D@vid, nikt niczego nie nakaże. Kandydatem PiS w Bytomiu był, jest i będzie Mariusz Janas. Nas walka o ostatnie miejsce nigdy nie interesowała :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chojnacki ma problemy z listami wyborczymi 2014/10/12 17:28 #150168

Wiesz dobrze że w tej walce wam kibicowałem ale sytuacja sie skomplikowała, miał iść osobno a teraz nie może wogóle, presja może być większa. I to mnie zastanawia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chojnacki ma problemy z listami wyborczymi 2014/10/12 17:32 #150169

D@vid, wręcz przeciwnie. Sytuacja się rozwiązała, a wszelkie komplikacje przeminęły :)Czasu straconego niestety nie nadrobimy, niemniej jednak najwazniejsze jest, że wszystko dobrze sie skończyło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chojnacki ma problemy z listami wyborczymi 2014/10/13 15:05 #150199

Konsekwencje tej sytuacji będą znamienne. Szczególnie popalić dostaną kandydaci bartylowskich komitetów. Szerzej opisałem to na fb Mariusz Janas kandydatem PiS na prezydenta Bytomia? Najprawdopodobniej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chojnacki ma problemy z listami wyborczymi 2014/10/13 19:32 #150210

To chyba nie do końca tak. Z jednej strony owszem Bartyla po wyborach poszedł "Palikotem" i teraz to paradoksalnie ma więcej w sobie z lewackiej ekstremy. Z drugiej strony wiele osób pamięta że w 2010 roku Bartyla był kandydatem PiSu a w 2012 na listach BIS było wielu ludzi Solidarności czy o wyraźnych konserwatywnych poglądach. Po tym jak potraktowano PiSowcow w poprzedniej RM to raczej żaden wyborca PiS na Bartyle nie zagłosuje ale kto wie ? Polityka jest taka przewrotna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.