Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy bytomskie krematorium bezcześciło zwłoki?

Czy bytomskie krematorium bezcześciło zwłoki? 2015/03/31 23:58 #157641

Edit

Czy tylko ja mam wrażenie, czy dzisiejszy odcinek Superwizjera jest o zakładzie pogrzebowym z Bytomia ?

Myszaty może masz i rację, jednak po zdjęciach budynku zakładu pogrzebowego wątpliwości mieć nie można że chodzi o ten konkretny.
Mną to ruszyło bo kilka lat temu organizowałem tam pogrzeb z kremacją i teraz się zastanawiam czy w grobie leżą prochy mojej babci.
Najśmieszniejsze jest to że byłem bardzo zadowolony z profesjonalizmu ich usług a teraz wychodzi takie coś.
Temat został zablokowany.

Czy bytomskie krematorium bezcześciło zwłoki? 2015/04/01 06:40 #157643

Nigdzie nie pada ani nazwisko ani miasto - to może jednak bez konkretnych nazwisk?
Temat został zablokowany.

Czy bytomskie krematorium bezcześciło zwłoki? 2015/04/01 07:46 #157644

Ale własne miasto się poznaje więc ...
Temat został zablokowany.

Czy bytomskie krematorium bezcześciło zwłoki? 2015/04/01 09:25 #157645

Nie trzeba byc Sherlockiem Holmsem zeby wiedziec o jakim grabarzu byl ten program. Jest tez powszechnie wiadomo ze właściciel W. jest pazerny na kase jak mało kto. Na podstawie tego co pokazał tvn - chociaż jak dla mnie nie jest to stacja godna zaufania, można wywnioskować że działy i zapewne dzieją się tam straszne rzeczy. A wypowiedź przed kamerami i zachowanie właściciela rozwiewa wszelkie podejrzenia o kogo chodziło. Takich chamów na szczęście w tym mieście jest mniejszość. Nie żebym mu zazdroscil tego co ma, ale jeśli sprawa się potwierdzi to może być koniec imperium Pana W.
Temat został zablokowany.

Czy bytomskie krematorium bezcześciło zwłoki? 2015/04/02 20:18 #157721

Prokuratura sprawdzi doniesienia dziennikarzy "Uwaga" TVN, według których w tutejszym krematorium dochodziło do bezczeszczenia zwłok.


CZYTAJ: Oświadczenie właściciela krematorium

Przed dwoma dniami w wyemitowanym odcinku "Superwizjera" pokazano materiał przedstawiający wyniki dziennikarskiego śledztwa. Reporterzy zaczęli badać sprawę domniemanych nieprawidłowości w bytomskim krematorium już blisko dziewięć lat temu, gdy jeden z krakowskich zakładów pogrzebowych przekazał informacje, iż jego pracownicy zbyt szybko odbierali urny z prochami niedawno przywiezionych zmarłych. Janusz Kwatera z Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych tłumaczył dziennikarzom TVN, że personel jego firmy niepokoiło za wczesne przekazywanie zimnych urn, co oznaczało, że krematorium oddawało prochy innych ciał, niż te, które zostały przywiezione. Pełne spopielenie trwa od 70 do 90 minut, dlatego nie jest możliwe, żeby wcześniej odebrać zimne prochy.

Informacje o złych praktykach w bytomskim zakładzie docierały również do Stowarzyszenia Krematystów, ale nie były one wystarczająco potwierdzone. Dziennikarze "Superwizjera" dotarli do byłych pracowników firmy, którzy opowiedzieli m.in. że właściciel zakładu przyjmował ciała do spopielenia, nawet gdy nie było możliwości zrobienia tego ze względu na wyłączenie pieców na czas prac serwisowych. Relacje pracowników potwierdziła dziennikarzom pasierbica właściciela, która była w związku z pracownikiem zajmującym się wywożeniem zwłok z chłodni do kremacji. Ponadto kobieta prowadziła konkurencyjne przedsiębiorstwo w jednym z sąsiednich miast.

Córka właściciela stanowczo odpiera zarzuty postawione przez dziennikarzy. Dziś tłumaczyła reporterowi TVN, że zdjęcia mające być dowodami przeciwko firmie jej ojca nie przedstawiają tego, co stwierdzono w materiale "Superwizjera". Według jej opinii przedstawiały po prostu magazyn trumien oraz chłodnie, kolejne ukazywało skrzynię, gdzie odkłada się elementy, które nie uległy spopieleniu (np. metalowe implanty wszczepione podczas operacji), natomiast część z nich zostało celowo spreparowanych. Bożena Walicka-Górczak podkreśliła, że oskarżenia rzucają byli pracownicy zwolnieni z zakładu za różne wykroczenia i z tego względu ich relacje nie powinny być wiarygodne.

Właściciele krematorium wkrótce mają opublikować oświadczenie na swojej stronie internetowej. Bożena Walicka-Górczak zapowiedziała, że w najbliższych dniach zostaną złożone doniesienia do prokuratury przeciwko osobom, które dokonały pomówienia. - Jesteśmy wstrząśnięci taką sytuacją, jaka ma miejsce, tymi pomówieniami - powiedziała Dziennikowi Zachodniemu córka właściciela.

Firma, do której należy krematorium jest członkiem Polskiej Izby Pogrzebowej. W 2008 roku przedsiębiorstwu przyznano certyfikat ISO 9001:2001 za wprowadzenie i stosowanie systemu zarządzania jakością w zakresie m.in. kompleksowych usług pogrzebowych i kremacyjnych. Tutejsze krematorium jest jednym z dwóch w Polsce posiadających cztery piece.

Pótorej roku temu prokuratura w Dąbrowie Górniczej otrzymała doniesienie od jednego z byłych pracowników o nieprawidłowościach w bytomskim krematorium. Po przesłuchaniu personelu i szefostwa zakładu śledztwo zostało umorzone. Jednak po tym jak kilka dni temu pasierbica i żona właściciela złożyły zeznania wznowiono postępowanie, którym tym razem zajęła się prokuratura w Będzinie. Akta poprzedniego śledztwa zbada w trybie nadzoru Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

Temat został zablokowany.

Czy bytomskie krematorium bezcześciło zwłoki? 2015/04/02 20:53 #157722

Nareszcie neutralny artykuł w tej sprawie, a nie szukanie sensacji.
Temat został zablokowany.

Czy bytomskie krematorium bezcześciło zwłoki? 2015/04/03 11:52 #157741

Pożyjemy zobaczymy.Natomiast wiem,że nikt by nie wytoczył takich dział bez mocnych podstaw.
Temat został zablokowany.

Czy bytomskie krematorium bezcześciło zwłoki? 2015/04/03 11:54 #157742

georg11 napisał: Pożyjemy zobaczymy.Natomiast wiem,że nikt by nie wytoczył takich dział bez mocnych podstaw.


Poczytaj oświadczenie, to poznasz mocne podstawy pani Ireny:

walicki.eu/pl/UntitledFrameset-6.html
Temat został zablokowany.

Czy bytomskie krematorium bezcześciło zwłoki? 2015/04/03 14:24 #157752

Ale się boicie napisać, że to o Walickiego chodzi. Zmowa milczenia, strach? Co ten facet ma w sobie, że ludzie boją się go jak ognia?!
Temat został zablokowany.

Czy bytomskie krematorium bezcześciło zwłoki? 2015/04/03 14:36 #157753

Chcąc uniknąć sytuacji - znanej nam na forum bardzo dobrze - prowadzenia tej samej dyskusji w kilku miejscach, zamykam ten wątek

Dyskusję prowadzimy w temacie: Krematorium pana Walickiego
Temat został zablokowany.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.