Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego!

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego! 2015/09/30 23:20 #161928

W centrum i wszystkich dzielnicach powstaną nowe boiska, place zabaw, parkingi i zostaną zrewitalizowane parki... Wiemy jak głosowali mieszkańcy w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.


Zgodnie z harmonogramem Urząd Miejski dziś opublikował wyniki głosowania, które trwało od 7 do 11 września. Do tego etapu zakwalifikowano 29 projektów, z czego najwięcej dotyczyło Śródmieścia. Spośród nich bytomianie wybrali 8 przedsięwzięć, które najbardziej przypadły im do gustu. W sumie mieszkańcy oddali w tegorocznej edycji 8753 głosów (8357 ważnych).

W centrum najwięcej osób poparło pomysł odnowy ulicy Mickiewicza wraz z renowacją tamtejszych zieleńców. W Górnikach wybrano budowę zaplecza sanitarnego dla osób korzystających z tamtejszego placu zabaw i obiektu Rodła. Miechowiczanie zdecydowali się na wymianę nawierzchni w rejonie pętli autobusowej. Z kolei mieszkańcy Osiedla Ziętka postawili na utworzenie nowego parkingu przy ul. Hlonda. Na Rozbarku wybrano rewitalizację Szynola, w ramach której zostanie uporządkowana zieleń skweru i pojawi się na nim mała architektura, a w Szombierkach wskazano budowę boiska do koszykówki i siatkówki przy ul. Wyzwolenia. Natomiast w Łagiewnikach będzie kontynuowana rewitalizacja Parku Amendy.

Jedyną dzielnicą, gdzie wybrano jednocześnie dwa projekty jest Stroszek - Dąbrowa Miejska. Stało się tak, gdyż wartość obu projektów, które uzyskały największą liczbę głosów zmieściły się w budżecie przeznaczonym na tę dzielnicę (161 160 zł). Dzięki temu powstanie tam pierwszy w Bytomiu plac do Street Workoutu, czyli specyficzną siłownię, gdzie ćwiczy się przy wykorzystaniu ciężaru własnego ciała oraz plac zabaw w rejonie ulic Rydza Smigłego i Tysiąclecia.

Głosowanie nie odbyło się na Karbiu, Bobrku, w Stolarzowicach i Suchej Górze. Spośród zgłoszonych tam projektów weryfikację formalną i merytoryczną przeszedł tylko jeden projekt w każdej z tych dzielnic. W związku z tym zostały automatycznie przeznaczone do realizacji. Powstaną tam odpowiednio: boisko przy MDK nr 2, przebudowa chodnika i rewitalizacja zieleni przy ul. Piecucha 12 i 12a, dokumentacja projektowa chodnika ze ścieżką rowerową wzdłuż ul. Suchogórskiej oraz modernizacja Parku Grota.

Na realizację projektów wybranych przez mieszkańców zostanie przeznaczonych łącznie 2 mln zł. Niniejsza kwota została podzielona proporcjonalnie pomiędzy dzielnice pod względem liczby ludności. Inwestycje będą realizowane na bieżąco, lecz bardziej skomplikowane przedsięwzięcia mogą zostać przeprowadzone dopiero w przyszłym roku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego! 2015/10/01 11:02 #161936

dobrze, ze sa wyniki z Lagiewnik :angry:

ale spoko juz sobie doczytalem na miejskiej stronie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego! 2015/10/01 11:44 #161937

Przeoczenie :P Tekst już został uzupełniony o Łagiewniki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.