Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport!

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/13 22:54 #172993

Na dzisiejszej konferencji prasowej zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej poinformował...

Nie będzie derbów Polonii z Szombierkami i Radzionkowem w IV lidze. Nie będzie też samej Polonii. W rozgrywkach wystartuje... Bytomski Sport. Spółka dysponująca prawami do nazwy i herbu dwukrotnego mistrza Polski zostanie postawiona w stan upadłości.


Na dzisiejszej konferencji prasowej zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej poinformował o dopuszczeniu dodatkowej drużyny do rozgrywek IV ligi. Wszyscy oczekiwali, że będzie to Polonia Bytom, lecz na próżno jej szukać w tabeli. W nadchodzącym sezonie wystartuje Bytomski Sport.

Tak nazywa się miejska spółka powołana przed kilkoma laty w celu budowy kompleksu sportowego przy ul. Olimpijskiej. Z tego zadania nie wywiązała się do dziś, lecz mimo to władze miasta powierzyły jej kolejne: organizację profesjonalnego zespołu piłkarskiego. W ten sposób prezydent Damian Bartyla próbuje ratować twarz po tym, jak KS Polonia Bytom S.A. popadła w takie tarapaty finansowe i sportowe, że po spadku do III ligi nie była w stanie spełnić warunków licencyjnych i przystąpić do rozgrywek.

Bytomski Sport ma rzekomo kontynuować tradycję Polonii Bytom. Jednak będzie to robić bez jej nazwy i bez historycznego herbu. Prezydent zapowiedział, że KS Polonia Bytom S.A. zostanie wyrejestrowana ze struktur ŚlZPN i PZPN i dopiero potem Bytomski Sport będzie czynić starania o występować pod szyldem dwukrotnego mistrza Polski. Kiedy to nastąpi? Nie wiadomo, ale na pewno nie "w przyszłym tygodniu"...

KS Polonia Bytom S.A. ma ogłosić upadłość układową. Ma to ułatwić spółce porozumienie się z wierzycielami. Niestety do spłacenia są ogromne długi szacowane nawet na 7 milionów złotych. Jeżeli nie zostaną spłacone, a podmiot zostanie postawiony w stan upadłości likwidacyjnej, to prawa do nazwy i herbu mogą trafić w niepowołane ręce. To byłby najczarniejszy z możliwych scenariuszy.

Tymczasem już w weekend 12 i 13 sierpnia wystartuje nowy sezon. Bytomski Sport wystąpi w II grupie IV ligi, co oznacza, że klub nie zmierzy się na boisku z Szombierkami Bytom i Ruchem Radzionków, które grają w I grupie. Miały o tym zadecydować względy bezpieczeństwa i sprzeciw drużyny z Radzionkowa.

Warunkami przyjęcia Bytomskiego Sportu do IV ligi było pokrywanie kosztów przejazdu w obie strony zespołów rywali oraz ekwiwalentu sędziów i obserwatorów we wszystkich meczach przez nowy klub. Miejska spółka zabezpieczyła na ten cel 25 tys. zł. Środki będzie wypłacać związek na mocy porozumienia z Bytomskim Sportem.

Trenerem zespołu Bytomskiego Sportu został Jacek Trzeciak - żyjąca legenda Polonii Bytom. Drużyna, którą pokieruje w nadchodzącym sezonie w około połowie złożona będzie z zawodników grających w Polonii wiosną tego roku. Będzie też grać na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka. To jedyne elementy, jakimi będzie nawiązywać do blisko 97-letniej tradycji najbardziej utytułowanego bytomskiego klubu piłkarskiego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/14 09:51 #172995

Hm coraz śmieszniejsze to wszystko.
Dziwie się ludziom, którzy chodzą na Polonie, że popierają takie coś i nadal ufają DB. Będą dopingować zespół Bytomski Sport?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/14 12:39 #172996

I powstała kolejna machina do generowania długów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/14 13:03 #172998

'Co by tu jeszcze Panowie ... co by tu jeszcze..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/14 13:36 #173000

angel napisał: I powstała kolejna machina do generowania długów.


Dobrze napisane. Prezydent nie mając większości w radzie nie może zagwarantować spółce środków na prowadzenie klubu piłkarskiego. Pieniądze z budżetu zostaną przekazane tylko za zgodą radnych, a z tym może być trudno. Spółka więc pewnie będzie brnąć w długi, żeby sprostać fanaberiom prezydenta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/14 18:05 #173007

Mam coraz mniej wątpliwości co do intencji referendystów, którzy wybrali DB na przedstawiciela swoich interesów.i wspierali jego kampanie wyborcze.
Pod hasłami ratowania i budzenia Bytomia, mieszkańcom zafundowano pakiet niszczenia, likwidacji ich starego grodu.
Wyśmiewano i szydzono z klutury. Najpierw zniszczono znany w świecie Śląski Teart Tańca, Teraz Polonia Bytom.
Czy Panowie Kibole zastanawiali się dlaczego w nazwie nowej jednostki nie ma nawiązania do słowa "Polonia" ?. Np. "Polonia - Bytomski Sport". Hę ?. Nieźle Was wykorzystano . Co ?
Oprócz niszczenia ikon miasta prowadzono jednocześnie intensywną politykę izolacji komunikacyjnej miasta - torowisko na Katowickiej, tramwaj do Miechowic, Becetka ...

Odnoszę wrażenie, że przez 7 lat robi się wszystko, aby Bytom wraz z jego ikonami, tradycją usunąć pod względem komunikacyjnym i kulturowymi z mapy okręgu.

Wystarczy jeszcze się dobrać do Opery i miasto ogłosić dzielnicą Radzionkowa.

Czy to dlatego nie ma jeszcze w mieście komisarza ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/14 23:07 #173012

Ekipie Damiana Bartyli naprawdę nie można ufać, a do ich obietnic trzeba podchodzić z DUUUUŻYM dystansem. Okazuje się, że znaczna część informacji podanych przez nich na wczorajszej konferencji to jedna wielka ściema: www.sportslaski.pl/info/nie-tacy-krezusi...e-i-bez-napinki.html

Nie ma kasy, nie ma zespołu, nie ma nawet ambicji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/14 23:50 #173014

Mephir skąd tyle jadu. Wczoraj Koj, Wołosz (proces tuż tuż), dziś Bieda, Panek i kto następny? Zgrane karty. Do PO jakoś trudno się przyznać, co? Polonia była, jest i będzie. Pomimo waszych rozgrywek politycznych . Napisałem wcześniej, że startujemy z IV ligi z podmiotem bez długów . Przeniesieni nazwy Polonia jest tylko kwestią czasu. Sic. Koniec Polonii rodem z Gazety Michnika. Ręce podać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/15 00:04 #173016

MephiR napisał: ...nie ma nawet ambicji.


wierzę że nie zrozumiałeś przekazu Jacka. Jeśli jednak zrozumiałeś i napisałeś to świadomie - to proszę cię Danielu, od Jacka się odpindol.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/15 00:32 #173017

Baron napisał:

MephiR napisał: ...nie ma nawet ambicji.


wierzę że nie zrozumiałeś przekazu Jacka. Jeśli jednak zrozumiałeś i napisałeś to świadomie - to proszę cię Danielu, od Jacka się odpindol.


Akurat nie pisałem o Jacku Trzeciaku, ale o "działaczach". Wierzę w jego dobre intencje. To, że otwarcie mówi o tym, jaka jest faktyczna sytuacja drużyny dowodzi, że w przeciwieństwie do Bartyli i jego kolegów, chce żeby atmosfera była czysta.

Moja wypowiedź tyczyła się ambicji "działaczy", które kończą się na poziomie deklaracji, podczas gdy w rzeczywistości dobrze wiedzą, że awans do III ligi to science-fiction:

Dlatego o ile jeszcze wczoraj prezes Krzysztof Bochnia i prezydent Bytomia Damian Bartyla głośno mówili o grze o awans do ligi III, Trzeciak w tych kwestiach pozostaje - mówiąc delikatnie - ostrożny. - Nawet dziś rozmawiałem z działaczami na ten temat i przyznali mi rację - o celach będziemy mogli mówić po pierwszej rundzie.


Tylko kogo oni chcą oszukać? Ktoś się jeszcze nabiera na słowa Bartyli?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/15 09:31 #173019

MephiR napisał: Ktoś się jeszcze nabiera na słowa Bartyli?


Mephir nadal duża część środowiska Polonii uważa Bartylę za mesjasza i pomimo tego wszystkiego co się z Polonią stało za sprawą Bartyli nadal w niego wierzy.
Gdyby to dotyczyło tylko Polonii to w sumie wyszedł bym z założenia że skoro środowisko w niego wierzy to proszę bardzo niech Bartyla ze swoją ekipą nadal "uzdrawiają" Polonię jak przez ostatnie lata.
Niestety Bartyla tak jak zaorał (bądź uzdrowił jak uważają niektórzy) Polonię tak samo orze miasto, doprowadza Bytom do tego samego stanu do którego doprowadził Polonię. Niestety w przypadku miasta nie da się zastosować fortelu prawnego z upadkiem i postawieniem w jego miejscu czegoś nowego. Bytom będzie musiał wyjść z bagna w którym dzięki budzikom się znalazł.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/15 10:49 #173020

Polonia rodem z Gazety Michnika? Rozumiem, że za wszystkie nieszczęścia Polonii odpowiada GW? Obsesje antymichnikowe części społeczeństwa przekroczyły już dawno granicę śmieszności. A z IV Ligi sobie startujcie - powodzenia, tylko bardzo proszę - za swoje, nie za pieniądze normalnych Bytomian

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/15 14:47 #173021

Sir Zorro napisał: Wystarczy jeszcze się dobrać do Opery i miasto ogłosić dzielnicą Radzionkowa.


Ja bym nie miał nic przeciwko... Radzionków ma dobre władze, sensownie się rozwija, tworzy miasto przyjazne ludziom. Zazdroszczę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/15 15:34 #173022

Rozumiem, że następny krok to ogłoszenie bankructwa miasta, likwidacja miasta Bytomia i start od nowego roku jako wieś pod nową nazwą bez długów? Jakieś propozycje nazwy? Bytomiowice? Nowa Wieś Bytomska?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To koniec Polonii. Teraz to Bytomski Sport! 2017/07/15 20:29 #173027

longtom napisał: A z IV Ligi sobie startujcie - powodzenia, tylko bardzo proszę - za swoje, nie za pieniądze normalnych Bytomian

Masz jakies prawa do nazwy "normalni" ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone