Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: To pewne. Będzie kolejne referendum.

To pewne. Będzie kolejne referendum. 2017/09/05 22:43 #173719

Sala sesyjna Urzędu Miejskiego zamieniła się dziś w teatr. Członkowie...

Radni niemal przez cztery godziny debatowali nad zasadnością przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Damiana Bartyli ze stanowiska prezydenta Bytomia. W końcu podjęli decyzję. Jesienią bytomianie zagłosują, czy chcą, aby ten sam człowiek dalej rządził miastem.


Sala sesyjna Urzędu Miejskiego zamieniła się dziś w teatr. Członkowie Rady Miejskiej znakomicie odegrali swoje role. Pomimo, iż z góry było wiadomo, że decyzja w sprawie referendum zapadła już wcześniej w gronie opozycji, która od kilku miesięcy stanowi większość, to rajcowie zażarcie toczyli boje przeciwko, bądź w obronie prezydenta.

Przeciwnicy Damiana Bartyli atakowali go znanym już zestawem argumentów: rosnące zadłużenie miasta, odpady zalewające dzielnice, niegospodarność w zarządzaniu Bytomskim Przedsiębiorstwem Komunalnym, sportowy i finansowy upadek Polonii Bytom, brak sukcesów w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na inwestycje. Piotr Bula z Sojuszu Lewicy Demokratycznej do tego dorzucił jeszcze zarzut zatrudniania radnych Bytomskiej Inicjatywy Społecznej w miejskich jednostkach.

Scenariusz obrony również był przewidywalny - radni prezydenckiego ugrupowania twierdzili, że to tylko polityczna awantura i nie ma merytorycznych podstaw do skracania kadencji Damiana Bartyli. Ich zdaniem zeszłoroczny budżet osiągnął świetne wskaźniki, a problem śmieciowy jest rezultatem złego prawa obowiązującego w kraju oraz błędnej polityki marszałka województwa.

Damian Bartyla zabrał głos dopiero po około dwóch godzinach, niemal na sam koniec debaty na temat referendum. W jego opinii próba odwołania go ze stanowiska jest odwetem Platformy Obywatelskiej, która w taki sposób straciła władzę w mieście w 2012 roku. Podczas swojego wystąpienia starał się przekonać zgromadzonych, że pozyskuje inwestorów do miasta, zmniejszył bezrobocie i stara się rozwiązać problem odpadów napływających do Bytomia. Jako dowód pokazał raport ze śledztwa, jakie zlecił prywatnemu detektywowi z Agencji Bezpieczeństwa Gospodarczego w Tarnowskich Górach, którego zadaniem było zbadanie tego procederu.

djembed

Po ponad trzech godzinach żywej dyskusji obie strony zdawały się być już wyczerpane i przewodniczący Mariusz Janas ogłosił głosowanie. Zgodnie z przepisami w tej sprawie radni musieli głosować imiennie. Ostatecznie uchwałę referendalną poparło 14 radnych PO, BSS, PiS i SLD, natomiast przeciwnych było 9 radnych BIS. Na dzisiejszej sesji zabrakło Andrzeja Wężyka, jedynego przedstawiciela stowarzyszenia Wspólny Bytom, który zwykle popiera Damiana Bartylę, a także Katarzyny Szołtysik-Kaczmarek należącej do BIS, ale od pewnego czasu bardzo zdystansowanej do polityki swojego ugrupowania.

Za przeprowadzeniem referendum opowiedziała się bezwzględna większość składu Rady Miejskiej, w związku z czym uchwała została zatwierdzona. Damian Bartyla może teraz spóbować zaskarżyć ją do sądu administracyjnego, lecz jeśli ten nie dopatrzy się żadnych uchybień podczas jej przyjęcia, to nie uniknie głosowania w sprawie swojego odwołania.

Najprawdopodobniej referendum odbędzie się 22 lub 29 października 2017 r. Aby jego wynik był ważny, musi wziąć w nim udział przynajmniej 3/5 liczby osób uczestniczących w wyborach w 2014 r., czyli ok. 25 tysięcy bytomian. Jeśli Damian Bartyla podzieli los Piotra Koja i zostanie odwołany, to na jego miejsce premier Beata Szydło będzie musiała wyznaczyć komisarza. Bytomski PiS już zapowiedział, że jego kandydatem na tę funkcję będzie Mariusz Janas.

fot. Ewa Zielińska / ZELD.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum w Bytomiu 2017/09/05 22:56 #173720

A jak zrobic wymagana frekwencje ? Bardzo latwo. Wystarczy zadac w referendum jeszcze jedno pytanie. Czyz nie taki ma plan wiekszosc ? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum. 2017/09/06 03:11 #173722

BYTOMSKI  TRÓJKĄT  BERMUDZKI.


Dziś, na sali sesyjnej Rady Miejskiej Bytomia, spełnił się mój najkoszmarniejszy  sen o niezmiennie aktywnym i zgubnym sojuszu postmagdalenkowych wykwitów, pod postacią SLD, PiS i PO.
Oczywiście z udziałem rozłamowych kompradorów, bo zawsze w takich sytuacjach, do głosu dochodzi dyktowana chorym ambicjonerstwem zdrada.

Sesja od początku była wysoce niemerytoryczna i obfitowała w napastliwość, osobiste wycieczki, dane i zarzuty wyssane z palca.

Na tym tle, płomienne wystąpienie Damiana Bartyli, cechowała wielka kompetencja i znajomość faktów, rozbił w pył i zmiażdżył zarzuty swych oponentów, okazał się znakomitym przywódcą swego obozu, świetnym retorem, wręcz trybunem.
Adwersarze, okazali się małostkowi i żałośni w swojej manipulacji i amnezji wobec faktów, generowanych za ich kadencji.

Lecz jak zwykle w takich okolicznościach, zwyciężyła nie siła argumentów, lecz argument siły.

Zwycięski sojusz osób zaimpregnowanych na fakty, liczby i dowody, o czółkach żadną wizją, czy też pomysłem na odrodzenie Bytomia - ne skażonych, przegłosował referendum w sprawie odwołania prezydenta.


Nie ma znaczenia, że miasto , nadal nie mając wizji dalszego rozkwitu z woli  dzisiejszej opętanej opozycji, poniesie koszty referendum, potem wyboru prezydenta w dwóch fazach, a za rok ponownych wyborów, i znów wyborów prezydenta w kolejnych dwóch odsłonach..

Nienawistna zawziętość utworzonego ad hoc trójkąta bermudzkiego, w imię chorego ambicjonerstwa, nie mając Bytomiowi i Bytomianom nic do zaoferowania, chociaż faktycznie od czerwca, sprawują monopolistyczną władzę w Radzie Miasta i wszystkich jej komisjach, i mając w zapleczu pochodzących z ich formacji marszałka sejmiku i wojewodę śląskiego, brnie w bezcelową i zgubną dla samej siebie sekwencję kosztownych awantur politycznych.


Tym samym, wymierza siarczysty policzek 63% aktywnym politycznie Bytomianom nie wnosząc ŻADNEJ  OFERTY !!!.


Wiem, że Damian Bartyla, to starcie wygra. Obok mnie, zdaje się to także wiedzieć inny jego kontrkandydat z okresu kampanii prezydenckiej - Henryk Bąk.
Na jego miejscu złożyłbym także wniosek o poszerzenie referendum o odwołanie członków Rady Miejskiej.

Lecz godzę się na referendum, bo mam nadzieję, na ostateczną anihilację bytomskiego, bezpłodnego, lecz wyniszczającego trójkąta bermudzkiego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum w Bytomiu 2017/09/06 07:12 #173723

Passphrase napisał: A jak zrobic wymagana frekwencje ? Bardzo latwo. Wystarczy zadac w referendum jeszcze jedno pytanie. Czyz nie taki ma plan wiekszosc ? :)


Z frekwencją nie powinno być problemu.
Jeżeli w komisjach na Bobrku, gdzie były wysypywane śmieci, i mieszkańcy protestowali nie będzie frekwencji na poziomie 80-90% to niech Ci mieszkańcy potem nie protestują, że ktoś im śmieci wysypuje w dzielnicy.
Nikt im nie powie, że Bartyla o wszystkim nie wiedział, a jeżeli rzeczywiście nie wiedział, to po co nam taki prezydent.

Ja czekam tylko na kandydatów i mam nadzieję że gorzej już nie będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum w Bytomiu 2017/09/06 08:00 #173724

Witam, nie chcę wypowiadać się na temat zasadności referendum, i czy może się uda, a może nie, ale mam pewną refleksję. W sprawie śmieci i bpk jest jeszcze jeden "zapomniany bohater". Bezpośredni nadzór nad wszelką komunalką w mieście miał jeden człowiek - Panek.
Bartyla dał się owinąć wokół palca,Panek sterował BPK, pewnie pierwszy wiedział o wszystkich decyzjach w firmie. Dawny Wydział Ekologii wydawał opinie do wszystkich wniosków o odzysk odpadów (nie ma innej opcji, taki jest wymóg prawa).
Nie rozgrzeszam prezydenta, też swoje namieszał, ale wskazuję, że jak wszystko inne także i ta sprawa ma drugą stronę medalu. Jest więcej winnych obecnej sytuacji miasta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum w Bytomiu 2017/09/06 08:40 #173726

Nawet jeśli za wszystkimi przekrętami w BPK stał Panek, to tym gorzej dla Bartyli. To by oznaczało, że jest tak złym menadżerem, że przez 5 lat nie zorientował się, że pod jego nosem dzieją się takie rzeczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum. 2017/09/06 11:30 #173729

Jak myślicie,co zawierają "taśmy prawdy" z tzw.BytomGate i kto za nimi stoi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum. 2017/09/06 12:13 #173732

Może media się zainteresują sprawą i nagrania wyjdą dla ludzi, zobaczymy co się dzieje w gabinetach, na pewno dużo ciekawych spraw było poruszonych.
Miasto i osoby w nim pracujące dosięgły dna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum. 2017/09/06 13:12 #173733

Dobrze że bedzie referendum, mam nadzieje ze prezydenta odwołamy. Tylko pozostaje jedno zasadnicze pytanie...

Gdzie jest ten tytan pracy który wyprowadzi Nasze miasto z zapaści? Kto zrobi to co wydaje sie niemożliwe? Na kogo glosowac w kolejnych wyborach?

W Bytomiu takiej osoby chyba nie znajdziemy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum. 2017/09/06 13:25 #173734

90 % frekwencji na Bobrku ? Nie wierze. Ale jakby w referendum wrzucic jeszcze pytanie o budowe stadionu to na pewno mozna by powalczyc o wymagalny pròg. Prawda Panie Bieda i Laksa ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum. 2017/09/06 14:06 #173736

Panie Waldemarze Bartosik.

Zamiast raczyć Bytomian kołchozowymi komunałami o napastliwości złej "post-magdalenkowej, oszalałej opozycji" i miażdżącego ją w pył "trybunała" Damiana Bartylę, może napiłby się Pan melisy, ubrał kapcie i ochłonął.

Damian Bartyla przegrał, drogi Panie. Przegrał z kretesem. Nie wczoraj, lecz wcześniej. Stało się to już wiosną, gdy stracił większość w Radzie. Jest nieudolnym, przegranym Prezydentem, którego stać jedynie na kurczowe trzymanie się stołka w złudnej nadziei, że Bytomianie stracili wszystkie zmysły. Może nawet ma rację, że większość Bytomian nie widzi co się dzieje, że nie słyszy bijących na alarm głosów, że miasto jest bankrutem. Może słusznie zakłada. Jest jednak jeden zmysł, który w tym ciężkim dla miasta momencie, Bytomian nie zawiódł. Tym zmysłem jest węch, drogi Panie radny. Węch który nie tylko na Karbiu i Bobrku... nie tylko na Szombierkach i Rozbarku...ale nawet w Śródmieściu powoduje powszechny wkurw Bytomian. Fetor, którego nie sposób zakłamać nagłą, dwudniową aktywnością na tylko jednym z KILKUNASTU!!! mniej lub bardziej legalnych składowisk niebezpiecznych i zagrażających zdrowiu mieszkańcom odpadów. To jest mocniejszy "Budzik" niż ten sztucznie wykreowany przez neuropomrocznościowe zabiegi marketingowe Misia Misiaczka Snochowskiego. Jest bardziej rzekłbym, przeszywający, więc odporny na wasze tanie ściemnianie.

Wrócę jednak do Pana Panie radny. A właściwie, do Pana zmysłów... tych politycznych. Bo widzi Pan...nawet jeżeli Bartyla przetrzyma referendum. Nawet jeżeli frekwencja nie dopisze, to nie zmienia to faktu, że BISowska sitwa doprowadziła miasto do ruiny. Że rok, który pozostał do wyborów zmieni Bytom wyłącznie na gorsze. Bo co... nagle otrzeźwiejecie i jak za dotknięciem zaczarowanej różdżki, zaczniecie gospodarować rozsądnie?
- Przecież w przeszłości chcieliście sprzedać przynoszący miastu zyski PEC?
- Przecież wbrew własnym analizom, kupiliście nie dające żadnej korzyści dla miasta działki za 18 mln, spłacając przy okazji hipotekę poprzedniego właściciela. Do dzisiaj stoją "ugorem".
- To wy odpowiadacie za ponad 40 mln długu BPK, i skandaliczne, wielo-set tysięczne umowy z siostrzyczką Misia Misiaczka, np. na prowadzenie facebooka za ponad 2 tys./ msc. lub krypto-sponsoring wieców wyborczych na mechtalu,
- Za frajerskie utrącenie becetki - ważnej dla każdego kierowcy w tym mieście.
- Za samą zapowiedź finansowania budowy bizantyjsiego kompleksu sportowego z funduszy pochodzących z lichwiarskich, parabankowych źródeł.
- Za utworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej na działce żyznej w metale ciężkie, co sam Bartyla w płomiennym uniesieniu wykrzyczał z trybuny Rady Miejskiej. (Jakby na złość Pani w-ce Prezydent apelującej do radnych opozycji o wstrzemięźliwość w tworzeniu niekorzystnego wizerunku miasta.)

Można by tak wymieniać godzinami...

Jak już więc Pan Radny ochłoną, rozluźnił się i spoczął wygodnie w fotelu... pozwoli Pan, że na koniec coś wyjaśnię. Tego referendum nie można wygrać. Można go tylko bardziej lub mniej przegrać. To dotyczy wszystkich rajców i miejskich notabli. Bo widzi Pan... Bytom i Bytomianie już przegrali. Dzięki takim jak Pan - mających Bytomian za debili, żałosnym politykierom.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum. 2017/09/06 14:26 #173739

Waldemar Bartosik napisał: BYTOMSKI  TRÓJKĄT  BERMUDZKI.
...................................
Lecz godzę się na referendum, bo mam nadzieję, na ostateczną anihilację bytomskiego, bezpłodnego, lecz wyniszczającego trójkąta bermudzkiego.


Pan się powtarza to i ja się powtórzę.

"Nie wiem jaki był przebieg sesji, nie wiem jakie argumenty padały i powiem jedno - mało mnie to obchodzi. Jako wyborca, podatnik, mieszkaniec jestem totalnie zawiedziony obecną władzą. Obecny prezydent jest najgorszym od kiedy tylko sięgam pamięcią... Na podium rankingu najgorszego nikt nie jest godzien zająć przy nim nawet 2 i 3 miejsca... Jako mieszkaniec jestem zniesmaczony, że do referendum dojdzie dopiero teraz. Aż trudno wyliczać obecną władzę za niegospodarność, afery i złe decyzje. Szkoda czasu, nerwów i baterii w telefonie. Dodam tylko, że nie interesują mnie partie, tak prawdę mówiąc nawet nie wiem kto do jakiej należy. Interesują mnie jedynie czynny bo nawet programy to bzdury... Liczę, że po odwołaniu tego człowieka zostanie poprawiony chociażby projekt rewitalizacji bytomki - jeśli tak się stanie to koszt referendum już się zwróci bo 20mln nie zostanie wyrzucone w błoto."

Dlatego też krew się we mnie burzy gdy czytam takie komentarze typu "czy stać nas na referendum"... Stać... bo jest to swego rodzaju inwestycja. Inwestycja która pozwoli pozbyć się szkodnika i pijawy. Te marne setki tysięcy na referendum w obliczu zmarnowanych milionów na inwestycje? Niektórzy piszą - został tylko rok, Bytom przetrwał tyle przetrwa i to. Litości! Ludzie z takim podejściem powinni zatrudnić się w NFZ - przeżył tyle przetrwa jeszcze trochę... Waszym zdaniem 1/4 to mało? Zapraszam do przelewania na moje konto 1/4 wynagrodzenia - ja to docenię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum. 2017/09/06 16:36 #173743

Synu, opanuj frustrację, zacznij się leczyć. Nie mogę Ci odmówić talentu narracyjnego, ale dobór środków ekspresji jest przesadnie napastliwy, zaś argumenty zwyczajnie głupie. Nie jestem, nie byłem i nie zamierzam być radnym. Miasto jest bankrutem nie od dziś, a skumulowana kwota zadłużenia i narastające z każdym dniem odsetki, sa rezultatem "radosnej twórczości" poprzednich ekip i wydatkowania środków pożyczonych, które z inwestycjami nie mają nic wspólnego. Przez bezmyślne zabieganie i "wzorowe" wydatkowanie środków unijnych, uczyniono z Polski naród żebraków. Bytom jest tego krystalicznym przykładem. Także w kwestiach składowisk, niepodzielne zasługi mają poprzednie ekipy.
Mógłbym w jakimś stopniu się zgodzić z oceną otoczenia Damiana Bartyli, ale słusznym i uczciwym, było by zacząć od wskazania winnych zarzucanych faktów, w gronie zdrajców z obozu rządzącego. A już narażanie budżetu - na jak wyliczyłem - nie jedno referendum, a pięciokrotne wybory, jest dowodem skretynienia.
Więc Panie Ambitny Mój Interlokutorze - strzelasz w płot. Wielu napastliwych adwersarzy, czy wręcz zdeklarowanych wrogów Damiana Bartyli, wykazało się na sesji podobną ignorancją. I na tym zakończę replikę....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum. 2017/09/06 17:06 #173745

I jeszcze w kwestii referendum. Ci, którzy dziś, na wzór Rejtana - rozdzierają szaty nad losem mieszkańców Bobrka i mienią się ich obrońcami, niech zważą, że łatwo im udowodnić, że głosowali za wykluczeniem Bobrka z rewitalizacji, przy pomocy funduszy europejskich.
I koronny mój argument : niechaj rzuca w Bartylę kamieniem ten, co sam jest bez winy.
A jeśli już znajdzie się taki, niechaj zgłasza konstruktywne votum nieufności : WYSUNIE PERSONALNĄ ALTERNATYWĘ, Z KONKURENCYJNYM PROGRAMEM.
Inaczej cała ta dyskusja, jest sraniem Panie Janie po ścianie....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

To pewne. Będzie kolejne referendum. 2017/09/06 17:07 #173746

Panie Waldemarze. propozycja pociągnięcia łyku melisy była jak najbardziej na miejscu. Może gdyby się pan opanował, to przyswoiłby sobie, że żadnych wyborów w wyniku referendum nie będzie. Po - ewentualnym - pozytywnym rozstrzygnięciu, w związku z faktem, że nowe wybory przypadłyby na mniej niż 12 miesięcy od daty "normalnych", to nie przeprowadzałoby się ich po referendum, a do czasu kolejnych, zwykłych wyborów samorządowych, miastem rządziłby komisarz.

PS. nie wiem co robił pan w okresie rozmów magdalenkowych i okrągłego stołu, ale nie przypominam sobie Pana jakiejkolwiek wówczas aktywności. Może więc raczej postmagdalenkowych wykwitów niech Pan zacznie szukac w lustrze, a nie w bytomskim pisie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.