Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bytomianie mają ogromne długi za mieszkania. Rekordzista zalega fortunę

Bytomianie mają ogromne długi za mieszkania. Rekordzista zalega fortunę 2018/02/16 22:54 #177399

Jedni nie płacą z premedytacją, innych zmusiła do tego sytuacja...

Często narzekamy na stan bytomskich kamienic oraz mieszkań komunalnych. Niestety, za to w dużej mierze odpowiadają sami mieszkańcy. Oficjalne statystyki pokazują, że bytomianie mają ogromne długi z tytułu niezapłaconych czynszów.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomianie mają ogromne długi za mieszkania. Rekordzista zalega fortunę 2018/02/18 23:20 #177436

185mln długów, a Bytomskie mieszkania dopiero kończą rozsyłać rozliczenia za 2016 rok dobrze, że prezes dostaje 22k miesięcznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomianie mają ogromne długi za mieszkania. Rekordzista zalega fortunę 2018/02/18 23:34 #177437

A długi za czynz przedawniają się po 3 latach, to jak mają takie tempo w tych Bytomskich Mieszkaniach, to nic dziwnego. Lwia część tych długów się pewnie przedawnia. No, ale grunt, że prezes zarabia 22 k :-).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomianie mają ogromne długi za mieszkania. Rekordzista zalega fortunę 2018/02/19 01:17 #177440

Mowa o Bytomiu ale jaki jest udział w tym zadłużeniu poszczególnych "dzielnic" ? Czy to nie jest tak że niektóre dzielnice rozliczając PIT'y w Bytomiu mają na barkach te długi mimo że to nie one ten dług wyrabiają? Ile jest tego na Szombierkach, Stroszku, Ziętka, Miechowicach czy Stolarzowicach? Co te dzielnice mają z rozliczania PIT'u w Bytomiu skoro praktycznie wszystko tam idzie z kasy spółdzielni i wspólnot? Ktoś z lokalnych polityków dostrzega dojenie ludzi z tych dzielnic? Pewnie tak ale jest to im na rękę skoro w Bytomiu czegoś takiego jak dzielnice nie ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomianie mają ogromne długi za mieszkania. Rekordzista zalega fortunę 2018/02/19 07:41 #177441

Jak wygląda sprawa eksmisji do hotelu? Gmina może korzystać z tego narzędzia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomianie mają ogromne długi za mieszkania. Rekordzista zalega fortunę 2018/02/19 21:34 #177465

neit napisał: Jak wygląda sprawa eksmisji do hotelu? Gmina może korzystać z tego narzędzia?


Chodzi o eksmisję do pomieszczenia zastępczego? Ale to nie obejmuje tych, którym sąd przyznał prawo do lokalu socjalnego.
A sąd jest zobowiązany przyznać uprawnienie do lokalu socjalnego, jeśli wyrok dotyczy:
kobiety w ciąży, obłożnie chorych, emerytów i rencistów spełniających kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej, bezrobotnych,
małoletniego, osoby niepełnosprawnej (posiadającej orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przez powiatowy zespół ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności lub grupę inwalidzką), osoby ubezwłasnowolnionej oraz
osób, które spełniają warunki określone przez radę gminy w drodze uchwały. W przypadku osób małoletnich, niepełnosprawnych lub ubezwłasnowolnionych - uprawnienie to dotyczy również sprawujących nad takimi osobami opiekę i wspólnie z nimi zamieszkałych. Orzekając o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego, sąd nakazuje wstrzymanie wykonania opróżnienia lokalu (eksmisji) do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego.

Jeśli sąd w wyroku eksmisyjnym nie przyznał prawa do lokalu socjalnego osobie, wobec której orzeczono eksmisję, gmina wskazuje jej pomieszczenie tymczasowe chyba, że osoba eksmitowana samodzielnie znalazła takie pomieszczenie bądź też zostało jej ono wskazane przez właściciela lokalu, który musi opuścić.

Więc jeżeli sąd przyzna prawo do lokalu socjalngo, eksmisja do pomieszczenia tymczasowego nie jest możliwa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomianie mają ogromne długi za mieszkania. Rekordzista zalega fortunę 2018/02/20 09:02 #177468

A czy te prawo do lokalu socjalnego jest okresowo weryfikowane? Nie tylko jeśli chodzi o sprawy eksmisji. Wisi sobie lista w bm osób uprawnionych. Rozumiem że kobieta w ciąży bez dochodów na takiej liście może się znaleźć ale czy jest możliwe żeby dalej tam była skoro urodziła, już pracuje i na dodatek te dziecko już jest pełnoletnie i też pracuje ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomianie mają ogromne długi za mieszkania. Rekordzista zalega fortunę 2018/02/27 20:07 #177615

Niestety prawo nie jest weryfikowane, istnieje coś takiego jak powaga rzeczy osądzonej. jak raz przyznają to prawo to gmina nie może wyeksmitować do lokalu zastępczego tylko musi zapewnić lokal socjalny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.