Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb!

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/06/17 18:22 #179462

{gallery}galerie-news/2018/06/szkody-gornicze-lema{/gallery}
Niedawno informowaliśmy o dramatycznej sytuacji lokatorów kamienicy przy ul....

Powtarza się historia z Karbia. Z powodu szkód górniczych dach nad głową może stracić nawet 200 rodzin mieszkających w Miechowicach. Aż 41 budynków jest objętych szczególnym nadzorem. Wkrótce jeden z nich ma zniknąć z powierzchni ziemi.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/06/17 19:34 #179463

Znowu jest okazja się powtórzyć.
"Bytom nie dochodzi swoich praw na drodze sądowej". Przewodniczącym rady nadzorczej Zakładu Budynków Miejskich jest Jarosław Grzesik - były już szef górniczej Solidarności, a jej członkiem Andrzej Malesza - wiceprezes ds Handlowych Węglokoksu Kraj, były dyrektor ds produkcji KWK Bobrek, były dyrektor KWK Piekary i były dyrektor ds produkcji w Węglokoksie Kraj. Barbara Kulikowska - prezes Społem PSS w Bytomiu, która również jest w radzie nadzorczej też jest blisko związana z KWK Bobrek skoro została uhonorowana przez ZZG okolicznościową statuetką za współpracę. Wg artykułu www.bytomski.pl/997/21704-podczas-strajk...prowadzono-pieniadze Społem zapewniało catering podczas strajku w 2015. Paczki ze słodyczami dla dzieci pracowników z Bobrka również były ze Społem Bytom dostawcy-weglokoks.coig.biz/zalacznik.php?pdo_id=12741 . Ktoś wie gdzie były i są realizowane kartki żywnościowe z kopalni ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/06/17 20:31 #179464

Walą się jak Karb. A niby jakby się miały walić ? Inaczej ?

To ta sama kopalnia, ta sama ściana, ta sama metoda wydobycia. Gdzie przejdzie front tam się będzie walić. Dojdzie do nowego osiedla na Miechowicach to też się zawali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/06/17 21:14 #179465

Mapka z kategoriami wpływów wydobycia sitplan.um.bytom.pl:11180/gpt4/?permalink=3492041 .
Jest też tam prognoza obniżeń ale tylko na lata 2013-2014 czyli prognozowane zanim Bartyla został Prezydentem. Za jego kadencji dziwnym zbiegiem okoliczności takich prognoz się nie podaje albo założono, że po 2014 nie będzie obniżeń.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/06/18 00:27 #179467

Zapewne pamiętacie kiedy w 2012 roku po referendum zafundowanym przez korporacyjne Związki Zawodowe i kiboli pojawiały się entuzjastyczne wpisy o zwycięstwie społeczeństwa obywatelskiego i o sukcesie demokracji.
A tak naprawdę, mieliśmy do czynienia ze zmasowaną akcją korporacyjnych specjalistów od PR. W krótkim czasie po zawetowaniu przez P. Koja planu ruchu dla Bobrek-Centrum nastąpiła zmasowana akcja gdzie dzień po dniu związkowi aktywiści, tłumaczyli maluczkim że należy "Ratować Bytom " przed Kojem obmawiając go i wylewając na niego całe wiadra pomyj na codziennych masówkach .

I stosunkowo krótko, bo zaledwie po sześciu latach - w planowaniu korporacyjnym określany jako plan średnioterminowy - mamy okazję zobaczyć jak owo "Ratowanie Bytomia", czyli demokratyczne zwycięstwo społeczeństwa obywatelskiego przedkłada się na dobrobyt zmanipulowanych przez korporacyjnych specjalistów od PR mieszkańców, którym korporacja dla osiągnięcia swoich celów wpajała czym jest demokracja, jakie są ich demokratyczne prawa i narzędzia podtrzymania demokracji.
Iluż to forumowiczom podpadłem, kiedy pisałem o prawdziwych intencjach referendystów i bezmyślnie popierających ich kibolach.

Tak więc po raz kolejny przekonaliśmy się o słuszności definicji demokracji utworzonej przez guru Balcerowicza i Petru - Miltona Friedmana, który demokrację opisuje jednym, jakże prostym zdaniem " W demokracji nie rządzi większość, tylko doskonale zorganizowane grupy interesów ".

Manipulowanie potencjalnych wyborców przez korporacyjnych specjalistów przeżywa dziś swój renesans. Każdy, kto nie zgadza się z korporacjami uczącymi spoleczeństwo czym jest nowoczesna demokracja, momentalnie podlega wykluczeniu. Zgodnie z akademickimi podręcznikami, takiego delikwenta należy zdeprecjonować, poddać społecznemu ostracyzmowi.
Aby tego dokonać, obrzuca się delikwentac błotem - im więcej, tym lepiej. Następnie należy mu przypisać słowa - klucze specjalnie opracowane na te okazję w profesjonalnych firmach propagandowych; - wiara w teorie spiskowe, fobia, rasizm... na łatce dyktatora kończąc

Walka przebiega również na drugim froncie. Korporacyjni spece wiedzą też, że dla wzmocnienia efektu należy skłócać i rozdrabniać grupy, które z nie zgadzają się z przyjętą poprawnością.

I takie właśnie schematy działania dostrzegamy w dzisiejszych czasach.
Na poziomie lokalnym - korporacyjni spece w imię sukcesu demokracji i społeczeństwa obywatelskiego niszczą całe dzielnice, nasze domy, naszą małą ojczyznę. Rozdrobniona i skłócona opozycja nie jest w stanie zebrać się aby położyć kres "korporacyjnym wzorcom".

Na poziomie globalnym w imię nowoczesności, demokracji i walki z fobiami i rasizmem podbija się całe kraje. Bombarduje się całe miasta, państwa. A "opozycję" rozdrabnia się w ten sposób, że atakuje się ich czynnik spajający. A opozycją w tym przypadku to instytucja rodziny i jej chrześcijańska tradycja. Zgodnie z założeniami nowoczesnego PR, wyśmiewanie tradycyjnych więzi w rodzinie i zastępowanie ich nowymi dziwnymi relacjami jest działaniem wyjątkowo pożądanym dla odradzającego się marksizmu. O celowej eksterminacji białych chrześcijan na rzecz innych nacji i wyznania nie warto wspominać.
Na tymże globalnym poziomie posunięto sie jeszcze dalej. Specjalnie w tym celu utworzono nowe zasady dyskusji według których wszelkie argumenty "ad rem", nawet te w łagodnym tonie, broniącym instytucji rodziny aczkolwiek dotyczące niewygodnego dla "nowoczesnych korporacji" tematów, z automatu traktowane jako "mowa nienawiści".
Ot, taka Orwelowska "myślozbrodnia".

Mimo wszystko jestem pewien, że na forum znajdą się osoby, które w dalszym ciągu będą twierdzić, że takie wręcz podręcznikowe scenariusze to nie początek rządów korporacyjnych, a tylko moja kolejna teoria spiskowa.

"Łatwiej jest oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukany." - Mark Twain

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/06/18 07:09 #179468

W dalszych etapach eksploatacja w Miechowicach ma przebiegać w okolicach ul. Nikla (tam chyba wiele domów ma zerową kategorię odporności na tąpnięcia), a następnie kierować się w stronę osiedla.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/06/18 23:52 #179483

@Sir Zorro: Co jak co, ale trudno się z Tobą nie zgodzić. Z tą różnicą, że w Bytomiu takiej opozycji nie ma. Liczą się pieniądze.
Kto je ma?
- Bartyla - budżet miasta, niektórzy bogaci radni, działacze PB, i lobby górnicze
- 2 największe partie polityczne - subwencje budżetowe i odpowiednie wpływy na szczeblach samorządowych i krajowych
- Biznesmeni... których w Bytomiu aktywnych politycznie praktycznie nie ma - może w wyjątkiem p. Chojnackiego.
Kto ich nie ma?:
- Zwykli ludzie, z wizją i z pomysłem, którzy nie mają szans finansowo sprostać kampanii wyborczej (same bilbordy to wydatek kilkudziesięciu jeśli nie kilkuset tysięcy złotych, nie wspominając o innych formach promocji).

Biorąc pod uwagę sytuację budżetową miasta bliżej nam do bankrutujących Mysłowic.. niestety.

Wracając do tematu eksploatacji górniczej - jeżeli kopalnia nie zacznie płacić należnych odszkodowań miastu (dla porównania Ruda Śląska dostaje 50mln złotych na likwidację szkód - co i tak jest kroplą w morzu) to niestety, ale to właśnie KWK Bobrek-Piekary stanie się głównym sprawcą likwidacji miasta, a eksploatacja potrwa jeszcze co najwyżej kilkanaście lat - pytanie czy warto dla tych lat zniszczyć całe miasto...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/06/19 01:21 #179484

w Bytomiu ponad 30% budżetu miasta jest przeznaczone na wynagrodzenia urzędników. Nie liczył bym na to że ktokolwiek jest w stanie przegłosować urzędników.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/06/19 01:41 #179485

Widzisz Błażej, problem tkwi raczej w ludzkiej bezmyślności.
Chociaż korporacje i te lokalne i te globalne już nawet nie kryją sie z intencjami co do podboju, to ludzie są jednak na tyle głupi, że nie potrafią się choć na chwilę zjednoczyć aby ich pogonić.
Ba, nawet modne jest wyśmiewanie każdego kto z "korporacyjnymi wzorcami" się nie zgadza. W Bytomiu wyśmiewa się każdego niezwiązanego z DB, który ma odwagę kandydować w wyborach. Nie widzisz tego na forum ?.
Piszesz o dwóch partiach z subwencjami budżetowymi. Której z nich zaufałbyś w kwestii rządzenia miastem ?. PiS na 1000 % będzie za związkowcami. Tym samym tracąc na wiarygodności.
Sytuacji Mysłowic i powodu upadku nie znam. Ale bez wątpienia górnicza korporacja nie organizowała tam referendum aby posadzić swoich ludzi.

Pytasz czy dla tych kilku lat warto zniszczyć miasto. Jako osoba z praktyką w pionach sztabowych korporacji, powiem Ci, że tak. DLA KORPORACJI LICZY SIĘ TYLKO PIENIĄDZ. - każda złotówka.

Wiele razy pisałem, że w 2012 roku rozpoczęto program nieograniczonego poszerzania obszarów dla korporacji wydobywczej. W tym celu:

1. zadłużono i nadal zadłuża się miasto - bez komentarza,
2. umyślnie doprowadzono do upadku spółki miejskie - sprawa BPK,
3. odizolowano komunikacyjnie - przez lata unikano remontu torowiska na Katowickiej. Obecne tempo robót to kpina. Sprawa tramwaju do Miechowic, BeCetka, odszkodowania za szkody górnicze,
4. zniszczono tradycję - wyśmewano tradycje kulturalne, połączono wszystkie sekcje pod jednym szyldem PB i aby doprowadzić do upadku,
5. przegoniono inwestorów - umyślnie skażono tereny pod inwestycje,
6. nastąpił etap fizycznego wyniszczania mieszkańców - Bytom składowiskiem dla 100 000 000 ton rakotwórczych i toksycznych odpadów.

A prezydent martwi się, że jest to blokada dróg na wysypiska jest niemożliwe, ponieważ będzie to niezgodne z ekonomią transportu dla firm, które składują tam odpady i byłoby to dla nich szkodliwe oraz groziło odszkodowaniami.
bytom.naszemiasto.pl/artykul/radny-do-mi...,artgal,t,id,tm.html

Ludzie z pomysłami odmiennymi od korporacyjnej wizji świata są jej wrogami, konkurencją, którą należy zniszczyć. A pracownik tejże korporacji jest tylko kosztem. Tak tylko kosztem !!!.

Niestety wśród ludzi, dzięki zmasowanej "prodemokratycznej" i pronowoczesnej propagandzie bazującej na najniższych popędach, muszą zacząć przeważać cechy porządane przez korporacyjnych speców od propagandy.
Masz być komformistą. Nie myśl - wystarczą ci nasze reklamy, bilboardy i propaganda. Damy ci parady i igrzyska w każdym mieście. Masz tylko kupować i się pie***yć. Dla kiboli w Bytomiu extra kompleks dla miszcza okręgu byle tylko dali się dalej dymać KW.
A to czym jest wolność, demokracja i przyszłość twojego miasta i twojej rodziny - wiemy lepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/06/23 11:39 #179539

Sytuacja Mysłowic jest podobna, z tym, że rządzi tam przedstawiciel największej partii "opozycyjnej" w kraju. Degrengolada, korupcja, nepotyzm, rozwalanie wodociągów to drugie imiona prezydenta Lasoka. Uderzające podobieństwo do Bartyli. Na jego nieszczęście nie ma w Mysłowicach klubu sportowego żeby móc zrobić "igrzyska" no to rozwalił Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Uderzające podobieństwo do naszego BPK. Co do górnictwa i związkowców wpływ ich na miasto jest dokładnie taki sam jak w Bytomiu. przecież część KWK Wesoła leży na terenie Mysłowic. Bartyla ma to szczęście, że oprócz związkowców i górników ma także w garści kibiców. PiS walczy o ten elektorat, a PO chce tylko wrócić do rządzenia - bez żadnej wizji i bez żadnego pomysłu... Dlatego Bartyla ma największe szanse.

Przestanie mieć szanse dopiero wtedy kiedy Ci "wkurzeni" co nie poszli na referendum pójdą na wybory i zagłosują na innych niż w/w kandydatów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/06/23 14:07 #179543

Błażej napisał:
Przestanie mieć szanse dopiero wtedy kiedy Ci "wkurzeni" co nie poszli na referendum pójdą na wybory i zagłosują na innych niż w/w kandydatów.


tia tylko skąd ci inni kandydaci się mają wziąć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Szkody górnicze: Miechowice się walą jak Karb! 2018/07/11 10:00 #179778

Polecam prawników specjalizujących się w szkodach górniczych kancelariaprawna24h.pl/2018/07/szkody-gornicze/ Zajmują się tym na co dzień i uzyskują wysokie odszkodowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.