Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia.

Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/21 13:50 #184931

Tegoroczna odsłona Dni Bytomia będzie wyjątkowa. Wykonawców po raz pierwszy...

Już w ten weekend odbędzie się tegoroczna odsłona Dni Bytomia. To będzie wyjątkowa impreza, gdyż jej program stworzono razem z mieszkańcami, a większość kosztów jej organizacji wzięli na siebie sponsorzy. Zabawa będzie się jednak wiązać z pewnymi utrudnieniami dla kierowców.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/21 17:55 #184933

Jak nie było imprezy, pisaliscie ze jest źle, jak robił Bartyla to pisaliscie ze robi na kredyt, też źle, jak są za towarzysza Wołosza to piszecie ze fajnie że są, że mecenasi (ha ha ha) dali kase i że jest super. Dlaczego nie napiszecie że za te pieniądze można byłoby zrobić kolejne remonty, place zabaw czy cokolwiek innego ? Dlaczego nie napiszecie przy tej okazji ze impreza jest finansowana przez największe zło tego miasta - węglową sitwę która ryje bezustannie i która to sitwa przyczyniła się w największym stopniu do upadku i zniszczenia tego miasta ? Kompletny brak obiektywizmu, totalne ustawianie się z wiatrem który wieje z parkowej i gabinetu towarzysza Wołosza. Ten portal upada tak jak to miasto, na głównej stronie coraz więcej reklam i sponsorowanych artykułów. Zajmijcie sie rzeczami naprawdę ważnymi dla bytomian a nie bzdurami. Dowiedzcie się jak się mają ujawnione machloje poprzedniej władzy, czy sprawy zostały zgłoszone u organów ścigania, dowiedzcie się co z pieniędzmi wyłudzanymi przez snochowskiego, dowiedzcie się co w kwestiach wyciągania miejskich pieniędzy przez spółki wydmuszki bartyli, dowiedzcie sie na jakim etapie jest kwestia rozgrzebanego stadionu, co z lodowiskiem a przestancie pisac o rzeczach oczywistych. Popatrzcie na statystyki zakładanych przez Was tematów newsowych. Nikt tam nie zagląda, nikt nie pisze bo to nikogo nie interesuje tak naprawdę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/21 19:27 #184937

Tekst o tym jak bardzo udała się impreza jest już zapewne napisany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/22 08:00 #184940

Ten Bednarek to ma chyba trasę po dniach okolicznych miast.

Skład imho słaby no ale skoro mieszkańcy tak wybrali.

Dla mnie impreza zbędna, kasę można było wydać na potrzeby mieszkańców a funduje się igrzyska dla tłuszczy.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/22 11:08 #184941

Passphrase, skoro miasto nie wydało kasy na Dni Bytomia, to jak myślisz na co poszły zaoszczędzone pieniądze? Sam wiesz, że w tym roku np. wzrosły wydatki na remonty mieszkań komunalnych i dorzucono kasę na naprawy dróg.

Problem Dni Bytomia w ostatnich latach polegał na tym, że miasto wydawało kilkaset tysięcy na imprezę, która nie ma zbyt wysokiego poziomu, a jednocześnie skąpiło kasy na wydarzenia bardziej wartościowe. W przypadku Teatromanii kilkadziesiąt tysięcy było ogromnym wydatkiem, a w przypadku Dni Bytomia wydawano lekką rączką 300 tys. Teraz sytuacja jest nieco inna, bo miasto nie wyda tylu pieniędzy na igrzyska, za to w tym roku będziemy mieć Zlot Superbohaterów i Becekobus, które Bartyla skasował, a nawet znalazły się fundusze na Muzykę Narodów i Jarmark Średniowieczny organizowane przez zagorzałych sprzymierzeńców poprzedniego prezydenta. W tym roku kultura w mieście wreszcie nie ogranicza się do Dni Bytomia.

Co do "węglowej sitwy" - problem górnictwa w Bytomiu polega na tym, że od momentu przemian ustrojowych miasto bardziej traci na jego działalności, niż korzysta. Dawniej zakłady wydobywcze budowały nowe osiedla, szkoły i przedszkola, domy kultury, ośrodki sportowe, finansowały kluby różnych dyscyplin itd. Bytom doświadczał więc szkód górniczych, ale górnictwo w jakiś sposób rekompensowało lokalnej społeczności te uciążliwości. Po 89' skupiono się wyłącznie na wydobyciu węgla i zupełnie przestano się przejmować wpływem kopalń na sytuację miasta. Niestety Bobrek będzie tu jeszcze fedrować, a po wypowiedziach naszego premiera można wnioskować, że węgiel jeszcze długo będzie ważnym elementem polskiej gospodarki. Można więc się obrażać na górnictwo, ale niewiele zdziałamy, bo Warszawa zawsze bardziej ceniła sobie węgiel, niż Ślązaków.

Znaczący udział finansowy Węglokoksu w Dniach Bytomia odbieram jako pewną zmianę w relacjach pomiędzy przedsiębiorcą górniczym, a miastem. Po raz pierwszy od wielu lat właściciel bytomskiej kopalni robi coś więcej, niż tylko naprawa tego, co sam napsuł. Węglokoks dołoży się też do innych imprez w Bytomiu i zdaje się, że zostanie też głównym sponsorem nowego lodowiska (na to wskazywałyby zapowiedzi, że w nazwę obiektu wejdzie duża spółka państwowa). Mam nadzieję, że skoro nie pozbędziemy się górnictwa z Bytomia, to przynajmniej będzie ono bardziej wspierać miasto.

Machloje poprzedniej ekipy ciągle są maglowane przez prokuraturę i za wiele nowego nie da się o tym napisać. Wczoraj dotarły do mnie informacje, że wreszcie zapadły jakieś wyroki w sprawie odpadów na ul. Magdaleny, ale jeszcze nie udało mi się tego potwierdzić. Bytomski niestety nie ma aż takiej siły, by przyśpieszyć pracę sądów i prokuratur...

O statystyki serwisu nie musisz się martwić. Porównując rok do roku, w maju zanotowaliśmy o 10,44% więcej użytkowników, niż w 2018 r., liczba wizyt wzrosła o 19,46%, a liczba odsłon o 8,51%. Ponadto liczba sesji na użytkownika wzrosła o 8,17%, co oznacza, że użytkownicy częściej odwiedzają nasz portal, niż przed rokiem. To tyle, jeśli chodzi o twierdzenie, że ludzi nie interesuje to, co piszemy :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/22 14:31 #184943

MephiR napisał: Bytomski niestety nie ma aż takiej siły, by przyśpieszyć pracę sądów i prokuratur...

Zdajesz sobie sprawę z własnej śmieszności? To przecież wasza władza protestowała całkiem niedawno w obronie źle funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/22 22:04 #184951

Widziałeś żebym ja protestował? Moim zdaniem sądy i prokuratury źle działają.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/22 22:35 #184952

Widziałeś, żebym napisał że protestowałeś? Przeczytaj jeszcze raz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/23 00:08 #184953

MephiR napisał: Co do "węglowej sitwy" - problem górnictwa w Bytomiu polega na tym, że od momentu przemian ustrojowych miasto bardziej traci na jego działalności, niż korzysta. Dawniej zakłady wydobywcze budowały nowe osiedla, szkoły i przedszkola, domy kultury, ośrodki sportowe, finansowały kluby różnych dyscyplin itd. Bytom doświadczał więc szkód górniczych, ale górnictwo w jakiś sposób rekompensowało lokalnej społeczności te uciążliwości.

Można powiedzieć, że kopalnie budowały nam nowy Bytom, bo ten przedwojenny raczej na tym nie zyskał. Wolałbym żeby kopalnia nie musiała niczego rekompensować, bo tyle cennych kamienic wyburzono z powodu szkód górniczych, że można by tym obdzielić kilka miast.

A Warszawa może bardziej ceni węgiel, ale nasz prezydent chyba nadal opiniuje plan ruchu kopalni? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/23 01:49 #184954

foxbat napisał: Widziałeś, żebym napisał że protestowałeś? Przeczytaj jeszcze raz.


Każda władza jest tak samo moja, jak Twoja. Chyba, że nie masz polskiego paszportu...

Wiem, że Ci bliżej do tych, co zwozili hasie do Bytomia, ale nie musisz każdego, kto myśli odmiennie od Ciebie przypisywać do opcji, która okazała się najgroźniejsza dla Twoich ulubieńców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/23 09:20 #184955

Nie. Nie każda. Ty jesteś jej propagandystą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/23 17:03 #184957

foxbat napisał: Nie. Nie każda. Ty jesteś jej propagandystą.


Jesteś przezabawny. Dlatego przez kilka tygodni czytelnicy tego serwisu mogli oglądać twarz Grzegorza Tobiszowskiego i logo PiS :P Ale niech Ci będzie, że jestem propagandzistą PO, KO, KE, czy jak to tam się teraz nazywa...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/23 17:53 #184958

Wymyśl coś lepszego. W TVP można było w tym samym czasie oglądać reklamówki kandydatów PO a politycy tej partii stale oskarżają, tę stację, że jest na usługach PiS.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/23 20:53 #184961

Paweł P napisał: Można powiedzieć, że kopalnie budowały nam nowy Bytom, bo ten przedwojenny raczej na tym nie zyskał.


Wiem, że były w Bytomiu rożne akcje (na przykład w latach 70-tych, 80-tych) przebudów poniemieckich budynków typu CO/toalety/gaz, powiększania budynków - np. nadbudowa pięter na Rajskiej, czy też np. wzmocnienie/wymiana drewnianych stropów na przykład w rozbarskich familokach. I było to "finansowane przez kopalnie", jak to starsi Bytomianie wspominają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Dni Bytomia: będzie zabawa i będą utrudnienia. 2019/06/25 09:21 #184977

MephiR napisał: Problem Dni Bytomia w ostatnich latach polegał na tym, że miasto wydawało kilkaset tysięcy na imprezę, która nie ma zbyt wysokiego poziomu, a jednocześnie skąpiło kasy na wydarzenia bardziej wartościowe. W przypadku Teatromanii kilkadziesiąt tysięcy było ogromnym wydatkiem, a w przypadku Dni Bytomia wydawano lekką rączką 300 tys. Teraz sytuacja jest nieco inna, bo miasto nie wyda tylu pieniędzy na igrzyska, za to w tym roku będziemy mieć Zlot Superbohaterów i Becekobus, które Bartyla skasował, a nawet znalazły się fundusze na Muzykę Narodów i Jarmark Średniowieczny organizowane przez zagorzałych sprzymierzeńców poprzedniego prezydenta. W tym roku kultura w mieście wreszcie nie ogranicza się do Dni Bytomia.


Powinieneś napisać że w Twojej opinii bardziej wartościowe. Dla mnie wartość występu Bednarka jest taka sama jak śpiew menela na kacu w niedzielny poranek. Zlot Superbohaterów bardziej wartościowy ? Dla kogo ? To jest akurat impreza ktora w niebezpieczny sposób zbliża się do modnych marszy równości propagujących zwyrodnialców, zboczeńców i inne choroby spod znaku lgbt. Wspomnisz moje słowa za kilka lat, te środowiska z każdym rokiem stają się coraz bardziej widoczne i agresywne w swoich rządanich, a za lat kilka jak człowiek będzie w normalnym związku i będzie posiadał dzieci będzie wytykany placami za to że jest inny. Doktryny genderowe i lgbt powinny znajdować się na pierwszym miejscu na liście ruchów i organizacji przeznaczonych do wyeliminowania. Są niebezpieczne, deprawujące a przedewszystkim niezgodne z naturą. To wynaturzenia i zwyrodnienia.
Dla Ciebie być może wartościowym wydarzeniem jest teatromania czy jakaś parada, dla mnie natomiast mecz. Oboje płacimy podatki i oboje mamy prawo do tego żeby nikt za nas nie decydował co jest dla nas lepsze i co lubimy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Robert CzykielGhost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone