Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Koniec smrodu na Zamłyniu?

Koniec smrodu na Zamłyniu? 2019/12/05 08:40 #187791

Jak informuje bytomski magistrat, dobiega końca pierwszy etap...

Z przepompowni Śródmieście, która znajduje się na skrzyżowaniu ulic Zabrzańskiej i Łagiewnickiej, w miejscu dawnej oczyszczalni ścieków, od dawna dobiega drażniący odór. Niebawem uciążliwości zapachowe mają zniknąć. Stanie się tak za sprawą hermetyzacja zbiorników.

Czytaj więcej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koniec smrodu na Zamłyniu? 2019/12/05 13:57 #187798

Podczas dyskusji ze starymi, bardzo starymi pracownikami dowiedziałem się jak to drzewiej bywało, abo po naszymu - za starego piyrwy ,-) Otóż kanały burzowe, ściekowe bywały po prostu czyszczone. W zamierzchłych czasach gdy wiele rzeczy robiono ręcznie, trzeba było więcej myśleć i więcej umieć by pracować w każdym zawodzie. W czasach obecnych wciąż budujemy nowe, a nie potrafimy dbać, konserwować, naprawiać itp itd rzeczy starych. Czasem wystarcza zwykła codzienna konserwacja by przedłużyć życie jakiemuś urządzeniu :-( Nie trzeba wtedy wydawać od razu milionów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.