Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bądź eko!

Bądź eko! 2010/01/26 11:14 #36759

Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii „Zielona Ziemia” we współpracy z Urzędem Miejskim w Bytomiu, Starostwem Powiatowym w Tarnowskich Górach oraz Urzędem Miasta Radzionków, po raz czwarty organizuje dla szkół i przedszkoli program „Moje Czyste Miasto”, którego celem niezmiennie jest podniesienie ekologicznej świadomości uczniów.

„Moje Czyste Miasto" to nie tylko zbiórka surowców wtórnych w szkołach i przedszkolach, ale także zwrócenie uwagi na to, jak wielki problem stanowią dziś śmieci oraz jak ważne jest kształtowanie nawyku ich segregowania wśród najmłodszych. I tak przed rozpoczęciem zbiórki, firmy partnerskie: PUK Ruda Śląska Sp. z o.o. oraz REBA Organizacja Odzysku SA z Warszawy dostarczą każdej placówce pojemniki na odpady. Operatorzy będą odbierać zebrane odpady bezpłatnie wg ustalonego harmonogramu.

Za zebrane butelki PET i makulaturę szkoły i przedszkola otrzymają wynagrodzenie. Podobnie, jak w ubiegłych edycjach programu, placówki będą rywalizować o tytuł Lidera Segregacji Zimy i Wiosny oraz Lidera Segregacji Roku w trzech kategoriach: najlepsze przedszkole, najlepsza szkoła podstawowa i gimnazjalna oraz najlepsza szkoła ponadgimnazjalna (w tym inne placówki oświatowe). Na zwycięzców czekają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pedagodzy, chcący zgłosić szkołę lub przedszkole do udziału w akcji, powinni wypełnić zgłoszenie, a następnie wysłać je na adres organizatora: ul. Św. Wojciecha 15, 41-922 Radzionków.

Warto zaznaczyć, że zapotrzebowanie na tego rodzaju działania jest duże, o czym świadczą liczby: w poprzedniej edycji programu wzięło udział 46 placówek, w których zebrano łącznie 49,85 ton makulatury, prawie 2 tony butelek PET i 1,5 ton baterii. Więcej informacji o programie można uzyskać, pisząc na adres: www.zielonaziemia@wp.pl [/url] lub dzwoniąc pod nr. telefonów: 032 286 62 77 lub 518 977 331.
UM Bytom

Formularz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Robert CzykielGhostolowpbFantus


bytomski logo pelen kolor beta



najpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.