Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1
 • 2

TEMAT: Zawsze szczerze

Zawsze szczerze 2013/06/11 15:54 #128961

Dziś refleksja o pisaniu bloga, jako że niektórzy dziwią się, że zabieram głos. Nie zamierzam zaprzestać wyrażania swoich opinii, ocen i przekazywania informacji, korzystając ze swojego obywatelskiego prawa. Inni nie rozumieją, że można krytykować np. partię lub stowarzyszenie, których jest się członkiem. Jeszcze inni nie potrafią zrozumieć, że nie reaguję, zwłaszcza w Internecie, na różnego typu opinie dotyczące mojej osoby lub tego, co piszę. Szanowni Państwo, jeśli ktoś wysyła do mnie maila, list, odpowiadam, pozostałe czytam i jeśli uważam, że warto się odnieść lub nawiązać kontakt, to tak czynię. Z zasady także nie rozmawiam z osobami ukrywającymi swoją tożsamość. Kolejni wyrażają zdumienie, że można skrytykować osobę, z którą się przez kilka lat pracowało. Znaczyłoby to, że bez względu na to, co kto zrobi, wspólna praca winna go „chronić” przed oceną? Szczęśliwie mam inne zdanie na ten temat, dlatego czytelnicy mojego bloga nadal będą mogli liczyć na moje szczere wypowiedzi o bieżących sprawach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/11 17:31 #128968

Piotr Koj napisał: Z zasady także nie rozmawiam z osobami ukrywającymi swoją tożsamość.


Czyli jeżeli nie ujawnię imienia i nazwiska to mi nie odpowiesz ? Dawaj dalej bo robi się ciekawie. :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/11 18:51 #128973

Nie wiem co na to netykieta, ale moje wychowanie nie pozwala mi na "jechanie za jedno" komuś kto jest ode mnie starszy, a nie dał mi na to przyzwolenia. Można być do kogoś w opozycji, ale jak ktoś z rocznika `78, `79, `80 i młodszy "jedzie za jedno" osobie z rocznika `62, to nawet na forum wzbudza to we mnie lekkie oburzenie. Wkurzyłbym się gdyby syn mojego sąsiada (14 lat) zaczął mi na podwórku jechać na TY. Rzeczywiście odległość i brak kontaktu wzrokowego z rozmówcą dodaje "skrzydeł". Abstrahuję od tego kim jest p. Piotr Koj, kim był i kim może być. Jest człowiekiem starszym ode mnie i to już powinno coś znaczyć. Jeszcze brakuje haseł "Pyjter niy pier***". Litości!
Nie wiem, tylko mnie to porusza? Heh może powinienem się przytulić? :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/11 19:28 #128974

Rafer napisał: Nie wiem co na to netykieta, ale moje wychowanie nie pozwala mi na "jechanie za jedno" komuś kto jest ode mnie starszy, a nie dał mi na to przyzwolenia. Można być do kogoś w opozycji, ale jak ktoś z rocznika `78, `79, `80 i młodszy "jedzie za jedno" osobie z rocznika `62, to nawet na forum wzbudza to we mnie lekkie oburzenie. Wkurzyłbym się gdyby syn mojego sąsiada (14 lat) zaczął mi na podwórku jechać na TY. Rzeczywiście odległość i brak kontaktu wzrokowego z rozmówcą dodaje "skrzydeł". Abstrahuję od tego kim jest p. Piotr Koj, kim był i kim może być. Jest człowiekiem starszym ode mnie i to już powinno coś znaczyć. Jeszcze brakuje haseł "Pyjter niy pier***". Litości!
Nie wiem, tylko mnie to porusza? Heh może powinienem się przytulić? :P

nie tylko ciebie,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/11 20:16 #128976

Ja rozumiem. Można Piotra Koja nie lubić etc. etc u niektórych, to nawet występuje Kojofobia i Kojowstręt. Ale trochę szacunku się należy dla osoby, która szanuje też swoich rozmówców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/11 21:49 #129000

Piotr Koj napisał: Z zasady także nie rozmawiam z osobami ukrywającymi swoją tożsamość.


Zatem co najmniej dziwne jest rejestrowanie się na forum, na którym chyba z 90% użytkowników nie jest podpisana z nazwiska. Chyba, że będzie pan odpowiadał tylko na pytania panów Snochowskiego, Białasa itd. (niestety więcej nazwisk nie pamiętam).

Poza tym jestem jak najbardziej za utrzymaniem pewnego poziomu na forum, ale wydaje mi się, że powinno to dotyczyć wszystkich wątków (piję do niedawnej pyskówki niskich lotów w wątku o kościołach, którą Mephir na szczęście usunął)

Konsekwencji panowie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/11 22:27 #129004

Piotr Koj napisał: Inni nie rozumieją, że można krytykować np. partię lub stowarzyszenie, których jest się członkiem.


Próbuje zgadnąć czy pan przewodniczący PO Donald Tusk to rozumie (w kontekście relacji z (byłym) ministrem Gowinem chyba nie rozumiał).

Piotr Koj napisał: Jeszcze inni nie potrafią zrozumieć, że nie reaguję, zwłaszcza w Internecie, na różnego typu opinie dotyczące mojej osoby lub tego, co piszę. Szanowni Państwo, jeśli ktoś wysyła do mnie maila, list, odpowiadam, pozostałe czytam i jeśli uważam, że warto się odnieść lub nawiązać kontakt, to tak czynię. Z zasady także nie rozmawiam z osobami ukrywającymi swoją tożsamość.


To jest forum dyskusyjne i jak sama nazwa wskazuje służy do dyskusji. Oczywiście ten dział pełni funkcję bloga, ale są też inni blogowicze którzy nie widzą problemu w prowadzeniu dyskusji, pomimo tego że nie znają danych osobowych forumowiczów. Więc jest to raczej wymówka unikania odpowiedzi na pewne pytania (OT: może znowu mała lekcja Public Relations/marketingu - genesis zdjęć politycznych już znamy, a czy unikanie odpowiedzi to też jakaś strategia ?)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/12 13:28 #129033

Piotr Koj napisał: Kolejni wyrażają zdumienie, że można skrytykować osobę, z którą się przez kilka lat pracowało. Znaczyłoby to, że bez względu na to, co kto zrobi, wspólna praca winna go „chronić” przed oceną?

Domyślam się, że chodzi o moją wypowiedź odnośnie KP. Otóż uważam, że jeżeli powołujesz na wyższe stanowisko urzędnicze jakąś osobą i utrzymujesz tą osobę na stanowisku przez kilka lat, to jest to osoba zaufana i lojalna wobec ciebie. Jeżeli później okazuje się, że był to zwykły wazeliniarz i teraz kąsa rękę, która wcześniej go karmiła, to trzeba się przyznać do popełnienia błędu i dokonania złego wyboru. Jednak niektórzy tak mają, że nie potrafią się przyznawać do własnych błędów i chyba Ty Piotrze do nich właśnie należysz. Ale bez obaw – ta przypadłość jest uleczalna . Żywię nadzieję, że jeszcze doczekam czasów, w których uderzysz się w piersi z jakiegoś powodu. Pamiętaj, że nie ma ludzi nieomylnych a przyznanie się do winy jest lepiej odbierane niż uparte i bezpodstawne obstawanie przy swoim.

Piotr Koj napisał: Z zasady także nie rozmawiam z osobami ukrywającymi swoją tożsamość.

Zapominasz, że jesteś na forum internetowym. Jak chcesz to od jutra mogę się nazywać Naomi Campbell a w awatarze mieć śliczną modelkę – czy stanę się dla ciebie bardziej wiarygodny i podejmiesz wtedy ze mną polemikę? Przecież ja też nie wiem czy Ty to TY a nie przypadkiem moja sąsiadka ;)

Rafer napisał: … moje wychowanie nie pozwala mi na "jechanie za jedno" komuś kto jest ode mnie starszy, a nie dał mi na to przyzwolenia. … Nie wiem, tylko mnie to porusza? Heh może powinienem się przytulić? :P

Szanowny Panie Rafer – z pewnością powinien się Pan przytulić jak najprędzej ;)
A tak poważnie to wychowano cię bardzo dobrze tylko … w czasach bez internetu. Netykieta, mimo, że wywodzi się z zasad savoir-vivre, nie jest z nimi jednaka. Szczególnie jeśli chodzi o forum gdzie zbiór zasad i zachowań określa regulamin a ich przestrzegania pilnuje Mod i sami użytkownicy. My mamy takie zasady a inni inne. Będąc uczestnikami forum zgadzamy się na nie bądź … przestajemy korzystać z forum. Wystarczy porównać fora np. gazety.pl (gdzie wszyscy się wzajemnie obrażają) lub miechowice.net (gdzie spora grupa pisze po śląsku) z naszym forum. Niemniej zasada "jechanie za jedno" jest w znakomitej większości tolerowana na forach i fajnie, że na naszym też tak jest. Sam zwracasz się do mnie w innych wątkach „za jedno” chociaż mógłbyś być moim synem. Byłoby trochę śmieszne żeby przed każdym napisaniem odpowiedzi sprawdzać ile kto ma lat. Szczególnie, że w przypadku np. Roberta Sz. , którego też porusza "jechanie za jedno" , a który sam nie podał ile ma lat… Co innego zwracanie się na „TY” a co innego chamstwo, wulgaryzmy i obraźliwe posty, których na bytomskim nie będziemy tolerowali !
Reasumując – pomimo swojego wieku nie będę udawał Naomi Campbell ani Pana Ghost’a - jestem dla wszystkich Ghost – kolega z forum i niech tak zostanie. Jeżeli kogoś uraziłem swoimi postami to bardzo przepraszam, bo nie to było moim celem. Niemniej to, że używam nicka zamiast imienia nie powinno nikogo upoważniać do traktowania mnie niepoważnie – szczególnie, że jako Platinum Boarder mam już swoją ugruntowaną tożsamość na bytomskim.

A teraz idę się przytulać :cheer: :cheer: :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/12 16:28 #129048

Dla mnie pisanie "na ty" nie jest niczym złym. Od początku "internetów" jest to normą i wręcz dziwię się, gdy ktoś jedzie na "pan".

Co ciekawe wiek nie zawsze ma tu znaczenie. Do henka ludzie pisywali "Panie Henryku", ale już np. do Leszka, który w podobnym wieku nikomu nie przyjdzie do głowy tak napisać? To jak to jest? :)

Obrażanie interlokutora to kwestia osobna, której poruszać nie chcę, bo sam się czasem zapędzam... I potem mam kaca moralnego :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/12 21:40 #129057

Bo Pan Henryk być może jest znajomym z tego realnego swiata i trochę głupio na ulicy powiedzieć "dzień dobry", żeby za chwile w domu na forum walić per "ty" :p

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/13 18:38 #129097

Dla mnie "tykanie" na forum też nie jest jakimś problemem, jednak łatwiej mi to przychodzi, gdy ktoś ma zmyśloną nazwę użytkownika. Natomiast w realu z niektórymi osobami wolę nie być na ty (piszę ogólnie, nie mając na uwadze konkretnego forowicza)

mały OT:
Ciszę się Fantusie, że odzyskałeś twarz :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/13 21:05 #129106

belfi napisał: mały OT:
Ciszę się Fantusie, że odzyskałeś twarz :woohoo:

Belfi, wiesz co mi ta twoja truskawka przypomina (szczególnie jej górna część)? Głodnemu chleb na myśli :cheer: :cheer: :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/14 09:40 #129136

 • JarJaro
 • JarJaro Avatar
 • Wylogowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • Użytkownik jest zablokowany
 • "Sójcze" a Ziętkowi dajcie spoczywać w pokoju
 • Posty: 735
Wydaje mi się, że używanie formy "Pan/Pani" ma raczej na celu wyrażenie szacunku (do zajmowanego stanowiska, tytułu/osiągnięć naukowych, innych...) a czasem podkreśleniu dystansu do danej osoby. Lub obydwóch jednocześnie.
Pomimo, że wypowiedzi niby są anonimowe, to mnie osobiście jako tak "samo od siebie" nie przychodzi do głowy pisania Piotrek, Adam, Marek... tylko, pan Prezes, Dyrektor, Prezydent.
A może to jakaś fobia :)
Poza tym, jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu że osoby "funkcyjne", byłe czy obecne nie wypowiadają się tutaj prywatnie tylko niejako "służbowo". A jak wiadomo "w pracy nie ma kolegów" ;)

OT

Ghost napisał: Belfi, wiesz co mi ta twoja truskawka przypomina (szczególnie jej górna część)? Głodnemu chleb na myśli :cheer: :cheer: :cheer:

To to jest truskawka???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/14 12:20 #129143

Internet to co innego niż świat za oknem. Tu "od zawsze" było "ty" i dziwię się, że ktoś to kwestionuje. Jasne, rozumiem, że komuś może to przychodzić z trudem - ok, jeśli chcesz, pisz na "pan", ale do diaska nie oburzaj się, że inni piszą na ty! To jest norma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zawsze szczerze 2013/06/14 13:40 #129156

A mogę się dowiedzieć co było takiego w moim poście, że został skasowany ?

Nie wiem czy komuś przeszkadzała informacja, że data podana w moim profilu jest nieprawidłowa.
Ewentualnie nie podobała się informacja, o tym że P.K. nawet nie przywitał się na forum.

Jednak jeżeli ktoś kasuje posty, to dobrym obyczajem jest napisać powód skasowania, przynajmniej taka zasada panuje na innych forach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1
 • 2


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone