Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: List sprzed 2 lat podcina prezydentowi skrzydła

List sprzed 2 lat podcina prezydentowi skrzydła 2013/06/15 08:38 #129188

„Naszego miasta nie stać na zrobienie studium, które pójdzie do szuflady” mówi osoba, która świadczy usługi na rzecz prezydenta Bartyli o Elektrociepłowni Szombierki. A wszystko dlatego, że wicemarszałek województwa przypomniała w swoim liście oczywiste oczywistości czyli list intencyjny podpisany między województwem, Uniwersytetem Śląskim, Chorzowem, WPKiW w sprawie Śląskiego Centrum Nauki z 27 lipca 2011 roku! Każdy, kto choć trochę interesuje się miastem, a zwłaszcza losami EC Szombierki, fakt podpisania listu odnotował, a co dopiero prezydent miasta. Marnie widzę dalsze losy naszej postindustrialnej „katedry”, kiedy po nicnierobieniu przez wiele miesięcy ów przedstawiciel mówi „To nam podcina skrzydła”. Bez względu na to, czy w ogóle dojdzie do utworzenia Śląskiego Centrum Nauki, bez względu na wybór miejsca, Elektrociepłownia Szombierki, wyjątkowy i magiczny obiekt, pozostaje w Bytomiu i bez studium wykonalności nie ma szans na starania o jakiekolwiek środki zewnętrzne oraz na lokalizację ŚCN.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

List sprzed 2 lat podcina prezydentowi skrzydła 2013/06/15 11:20 #129192

Tego, że są nikłe szanse na utworzenie Śląskiego Centrum Nauki w EC Szombierki można się było spodziewać od samego poczatku. Ten wspaniały obiekt, pod względem lokalizacyjnym, nie ma szans z Parkiem w Chorzowie i nadal nie ma szans z wieloma innymi projektami, które obecnie przyjchodzą komukolwiek do głowy.
Moim zdaniem trzeba podjąć działania zabezpieczające w celu utrzymania EC Szombierki w obecnym (niepogorszonym) stanie a środki przeznaczone na studium wykonalności przeznaczyć na działania marketingowe w celu pozyskania inwestora dla tego obiektu, (ze szczególnym uwzglednieniem inwestorów zagranicznych).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

List sprzed 2 lat podcina prezydentowi skrzydła 2013/06/15 19:21 #129203

12 lutego złożyłem list, a przedstawiciele RAŚ petycje podpisaną przez 12 tysięcy osób. Przypominam wpis z bloga: To już kolejny etap starań o zlokalizowanie Śląskiego Centrum Nauki w Bytomiu, w Elektrociepłowni Szombierki. Złożyłem dzisiaj list w tej sprawie, a Ruch Autonomii Śląska petycje podpisaną przez ponad 12 tysięcy osób. Dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i ją podpisali. To oczywiście nie kończy naszej drogi, bowiem kolejnym etapem będą starania o wpisanie Centrum na listę projektów kluczowych w celu pozyskania środków unijnych. Cieszę się, że w tych staraniach uczestniczy obecny właściciel elektrociepłowni – fiński koncern Fortum SA. Sprawa była otwarta, pomimo listu intencyjnego. Niestety, poza gadaniem, trzeba wziąć się do roboty, bo nikt tego za władze miasta nie zrobi...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

List sprzed 2 lat podcina prezydentowi skrzydła 2013/06/15 23:35 #129217

Interesujące. Wynika z tego,ze złozyliście list i petycję sami do siebie ponieważ w lutym mieliśmy jeszcze koalicję PO RAŚ we władzach województwa.
Podobno list intencyjny z 2011 nic nie znaczy. Skoro tak to pytanie do Pana jako członka PO- dlaczego został podpisany?
A jeżeli coś znaczy to pytanie do Pana jako prezydenta miasta- co zrobił Pan poza gadaniem aby list taki podpisano z władzami Bytomia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

List sprzed 2 lat podcina prezydentowi skrzydła 2013/06/15 23:49 #129218

I takie historie pisze człowiek który jako prezydent Naszego miasta przez 6 lat swojej kadencji nie potrafił zadbać o szacowną egzystencje dla naszej postindustrialnej "katedry"...wow robi wrażenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

List sprzed 2 lat podcina prezydentowi skrzydła 2013/06/18 20:42 #129340

Piotr Koj napisał: 12 lutego złożyłem list, a przedstawiciele RAŚ petycje podpisaną przez 12 tysięcy osób.


Niech pan skończy z tą szopką i nie robi sobie wstydu próbując zaginać rzeczywistość wg swojego widzimisię.

To pismo wicemarszałek województwa śląskiego z przed kilku tygodni a nie list intencyjny podcięło skrzydła bytomianom. W liście Gajewska stwierdziłam że list z 2011 (czyli za pana kadencji) zakończył dialog dot. lokalizacji ŚCN.

Pan i PO przez dwa lata mydliliście nam oczy, że mamy szansę na tą inwestycję.
Petycje, głosowania i wciskanie kitu!!.

Basta panie Koj!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

List sprzed 2 lat podcina prezydentowi skrzydła 2013/06/18 21:40 #129346

parysz napisał:
Niech pan skończy z tą szopką i nie robi sobie wstydu próbując zaginać rzeczywistość wg swojego widzimisię.


Szkoda czasu i sił, były prezydent nie chce rozumieć tego, że jest ostatnią osobą która powinna oceniać działania nowej władzy. A jednocześnie udaje że jego kadencja to seria nieskazitelnych sukcesów dla miasta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.