Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: O klejnotu się pozbywaniu

O klejnotu się pozbywaniu 2013/09/27 00:29 #133874

Sztorcman po raz kolejny błysnął. Jak można się spodziewać, napisał pod z góry przyjętą tezę. Otóż wylewa krokodyle łzy, jaką to krzywdę wyrządziłem miastu, pozyskując, jak to napisał „niemal 20 milionów złotych” z Unii na rewitalizację cechowni kopalni „Rozbark”. Przypomnę, cechowni secesyjnej, szybu Bonczyk z 1911 roku. Ale co tam uratowanie zabytku i nadanie mu nowej funkcji, wcześniej zresztą sprawdzonej. W końcu ŚTT wystawiał tam spektakle, zwłaszcza w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego. Sztorcman od lat, jako członek Rady Programowej BCK, wie, że ani BCK, ani ŚTT nie mogły w pełni realizować swych misji i programów, ze względu na konieczność podziału sceny (i na spektakle itp., i na próby).

A to, że utrzymanie każdego obiektu kosztuje, wiemy wszyscy. Nikomu nie przychodzi do głowy zlikwidować choćby miejską bibliotekę – bo też kosztuje… Nie pamiętam hałasu o to w momencie, kiedy projekt zagospodarowania cechowni był prezentowany. Za to hałas był, kiedy obiekty po kopalni Rozbark – w tym cechownia – niszczały, bo należały do jednej ze spółek górniczych. No i na koniec przypomnę, że problemy się rozwiązuje, a likwidacja Śląskiego Teatru Tańca nie jest rozwiązaniem problemu, zwłaszcza że stwarza nam nowe problemy. Teatr (nawet z problemami) był wizytówką miasta, naszym ambasadorem na całym świecie, wyróżnikiem i magnesem. Przyciągał nie tylko widzów, fanów tańca, gdyby nie ŚTT, nie byłoby w Bytomiu jedynej takiej uczelni w Polsce – Wydziału Teatru Tańca renomowanej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. I słusznie przyrównano tę likwidację do pozbywania się przez niezbyt atrakcyjną pannę na wydaniu jej najcenniejszego klejnotu…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O klejnotu się pozbywaniu 2013/09/27 00:49 #133875

Jubiler z bożej łaski
Jak się okazało ten klejnot to nie brylant a zwykłe szkiełko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O klejnotu się pozbywaniu 2013/09/27 09:29 #133877

Tak Piotruś, remont basenu za 25 baniek tez był potrzebny...
A potem się dziwisz, że ludzie pogonili Cie z urzędu :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O klejnotu się pozbywaniu 2013/09/27 09:37 #133879

Te Szeregowy jedyne co potrafisz to przerabiać bytom na 24h alko. Spoko loko, wdrożyłem się ostatnio w protokoły z obrad komisji na BIP od listopada 2012(wszystkich komisji) . Powiem jedno, już niebawem zejdzie Ci ten uśmiech z twarzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O klejnotu się pozbywaniu 2013/09/27 13:40 #133901

Panie Koj, proszę więcej czytać - będzie Pan miał mniej czasu na pisanie. Polecam lekturę:

ksiegarnia.pwn.pl/produkt/173467/pozytyw...hologia-porazki.html

Porażki wytrącają nas z życiowej równowagi, wzbudzają trudne emocje i blokują dalszą aktywność. Czy zawsze musi tak być? Autor niniejszej książki przekonuje nas, że porażka to doskonała informacja zwrotna, umożliwiająca zweryfikowanie celów życiowych i sposobów ich realizacji, a także jakości relacji z bliskimi osobami, od których oczekujemy wsparcia. Nie należy więc traktować jej negatywnie, gdyż jest niezastąpionym elementem doskonalenia siebie, kształtowania pokory i poczucia własnej wartości. Porażka pobudza nas do refleksji nad własnym życiem, dzięki czemu może ono stać się przyjemniejsze, bardziej zaangażowane i przepełnione sensem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O klejnotu się pozbywaniu 2013/09/27 15:00 #133912

Te Petrolanser chyba Ci się z kimś mylę. Jak znajdziesz cos ciekawego w tych protokołach to podaj dalej, nigdy na żadnej nie byłem, przynajmniej więc dowiem się o czym tam rozmawiają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O klejnotu się pozbywaniu 2013/09/27 19:28 #133930

Nie dziwiłem się zbytnio, choć muszę przyznać, że byłem zniesmaczony kiedy rok temu przed referendum pojawiło się sporo fachowców - w tym nawet doradca miłościwie panującego, czy przedstawiciel tych prawdziwych Polaków - od pewnych delikatnych spraw, którzy to na podstawie kilku zdań w blogu odwoływanego prezydenta potrafili postawić fachową diagnozę.
Mija rok. Brak kompetencji fachowych fachowców uderza na każdym niemalże kroku: "fachowa" ekspertyza dot.wieży ciśnień, dewastacja nowych dróg przez KW, polityka zatrudniania w UM, inicjatywa obywatelska, likwidacja BeCekobus-u i koncertów na Krawieckiej, zadłużanie przez obligacje, ŚTT, ustawa śmieciowa, logo, przetarg na samochód, PR ...
Teraz do tego wszystkiego, po rocznych rządach BIS-u dochodzi zauważalne spustoszenie - porównywalne do szkód w Karbiu i Miechowicach - na wizerunku lokalnego rynku prasowego.
Redaktorom należy pogratulować NIEZALEZNOŚCI od uczciwości i przyzwoitości gdyż uprawiając parodię dziennikarstwa - znaną bardziej jako "bytomskie dziennikarstwo" - na niebotycznym poziomie, potrafią się jeszcze łudzić swoim profesjonalizmem.

Ale to jeszcze nie wszystko. Okazuje się że jeden z Żołnierzy Bartyli w stopniu pułkownika dołączył do wspomnianego już zacnego grona forumowych doktorków i wraz z niespełnionym fachowcem od gmerania w dziuplach - młodszych bądź starszych - zaczyna publicznie udzielać porad.

Czy przypadkiem szanownemu pułkownikowi adresat się nie pomylił - bo też na "K" ?. Czy też świadomie o takie właśnie kształtowanie pokory i sensu życia - na przykładzie swojego ideału - chodzi ?
"Nasi przeciwnicy to strasznie mali ludzie, marni pod każdym względem – intelektualnym i moralnym"
"Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy. (…) Marsz, marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski. "
"Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne. "
"Chciałem rządzić, już gdy miałem 12 lat. Premierem zamierzałem zostać mając lat 34, a skończyć rząd, mając lat 91. To byłby rok 2040. To jeszcze strasznie dużo czasu. "
"Jeżeli w 2011 roku wyborów nie wygramy, to ja oczywiście pozostawię miejsce innym, pewnie młodszym, oni dalej będą to prowadzili ..."
"Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, kiedy nam się uda, że będziemy mieli w Warszawie Budapeszt.
"Przyjrzyjcie się mi, bo patrzycie na Łukaszenkę"
"We mnie jest czyste dobro"

i wiele innych na pl.wikiquote.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Kaczy%C5%84ski

A może to trwający dalej redakcyjny szał uniesień po zamieszczeniu - w II połowie marca br - na stronie www. tygodnika całuśnego anonsu autorstwa Tuwima ?.

Maciej,
kpisz z ceny remontu basenu, który był konieczny. Tymczasem cena jaką bytomianie poniosą za pomoc udzieloną przez ultrasów w referendum to nie zakładane ok. 60 000 000 zł - bo znając polskie realia będzie grubo ponad 100 000 000 zł. Plus grube tysiące na utrzymanie obiektu.
W dodatku zatrważa fakt, że kwota ta będzie do dyspozycji fachowych fachowców których to kompetencje przerósł ... zakup jednego samochodu.

Edit:
Tu jeszcze jeden zapomniany przykład pokory i poczucia własnej wartości:
"No moglibyśmy pójść do Biedronki, no ale Biedronka to jest sklep dla ... dla tych najbiedniejszych" - marzec 2011

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O klejnotu się pozbywaniu 2013/09/28 09:59 #133946

Myślę że nie musi się Pan wstydzić pomysłu ratowania cechowni. Żałosne tupanie nogami Pana oponentów nie zmieni faktu, że wreszcie Bytom może zaistnieć dzięki pomysłowi zagospodarowania tej niszczejącej ruiny. Wszystkie ościenne miasta starają się o rewitalizację takich obiektów. Boli ich to, że jak będą przecinać wstęgę to za dużo ludzi będzie wiedziało, że to nie ich zasługa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.