Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 100 milionów dla Bytomia. Odcinek 2

100 milionów dla Bytomia. Odcinek 2 2015/03/19 19:16 #157280

Dzisiaj zwrócę uwagę na ostatni projekt z listy pod nazwą Aktywna ochrona przyrody z zachowaniem i zwiększeniem bioróżnorodności na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego Żabie Doły wraz z edukacją ekologiczną i przystosowaniem obszaru na cele rekreacyjno-wypoczynkowe (Łagiewniki) (3 000 000 zł). Cel jak najbardziej słuszny. Lubię to miejsce, ostatni raz aktywnie spędzałem tam czas dwa tygodnie temu. Ilość osób która przechadzała się, biegała, jeździła na rowerach czy też wędkowała, świadczy o tym, że nie jestem w tej opinii odosobniony. O co chciałbym więc zapytać, na zwrócić uwagę. Po pierwsze projekt ten powinien być przedsięwzięciem międzygminnym, z udziałem Chorzowa, Siemianowic i Piekar Śląskich, zarówno ze względu na położenie, a zwłaszcza na korzyści z "zagospodarowania" tego terenu dla mieszkańców wszystkich gmin. Kolejna uwaga, nie da się zrealizować celu zawartego w nazwie, za przydzielone 3 miliony złotych. To nieporozumienie. Jednym z ważnych jego komponentów winno być połączenie Żabich Dołów trasami rowerowymi, zwłaszcza z wyżej wymienionymi miastami, a zwłaszcza z Śródmieściem. Potencjalne możliwości są w tym względzie bardzo dobre, jednak koszt ich budowy pochłonąłby więcej niż przydzielone 3 miliony złotych. Czy projekt ten był konsultowany z przyrodnikami? Jakie były ich uwagi, propozycje, aby pogodzić ochronę przyrody (z zachowaniem i zwiększeniem bioróżnorodności Żabich Dołów) z przystosowaniem obszaru na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. A może warto popatrzeć na temat nieco szerzej i połączyć go z rewitalizacją Parku Mickiewicza?

Pytań, wątpliwości, ale i pomysłów jest zapewne znacznie więcej, czy jednaj jest gotowość na ich analizę, na rozmowę, na doproszenie do współpracy?

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

100 milionów dla Bytomia. Odcinek 2 2015/03/19 21:51 #157282

Panie Piotrze , ile wspólnych przedsięwzięć zrealizował Bytom z sąsiadami? W ilu kwestiach nasze władze samorządowe dogadały się z innymi miastami?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

100 milionów dla Bytomia. Odcinek 2 2015/03/20 13:45 #157311

Lista jest dość długa. Pierwszy duży wspólny projekt to powołanie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, a w jego ramach wiele wspólnych projektów takich jak np wspólny zakup energii elektrycznej, promocja na targach inwestycyjnych i sporo projektów analitycznych, programowych i kulturalnych (metropolitalna noc teatrów itd). Kolejny to przejęcie upadającego WPK i przekształcenie w spółkę Tramwaje Śląskie i systematyczne wspólne budowanie nowej jakości zarówno co do infrastruktury, jak i pociągów. Działania na rzecz szybkiej kolei Katowice -Pyrzowice, choć do dnia dzisiejszego jeszcze nie zrealizowane. Budowa Nowochorzowskiej, nie zrealizowany projekt wspólnej budowy drogi równoległej do Chorzowskiej, projekt nadal oczekuje na finansowanie... Projekt rewitalizacji Bytomki, nadal w trakcie przygotowań, choć część miast już zrealizowała fragmenty. Poprawa systemu ciepłowniczego wspólnie z Radzionkowem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

100 milionów dla Bytomia. Odcinek 2 2015/03/20 18:45 #157325

:lol: :lol: :lol: To chyba żart. Powołanie GZM w obecnej wersji było chyba największym niewypałem jaki mógł być.To jest sztuczny twór który nic nie może i nic nie zrobił dobrego dla tej ziemii.Największym niewypałem jest komunikacjha która leży na łopatkach i kwiczy jak zarzynane prosie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

100 milionów dla Bytomia. Odcinek 2 2015/03/20 20:12 #157328

czyli nic, ani metra drogi czy chodnika, tylko jakieś mętne analizy i inne plany. niedawno pisał pan o śląskiej partii czy stowarzyszeniu ? po co ?jak nawet między sobą się nie potrafią samorządowcy dogadać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

100 milionów dla Bytomia. Odcinek 2 2015/03/20 23:57 #157337

Piotr Koj napisał: Kolejny to przejęcie upadającego WPK i przekształcenie w spółkę Tramwaje Śląskie i systematyczne wspólne budowanie nowej jakości zarówno co do infrastruktury, jak i pociągów.


Yyyyy... Czego?
Było zupełnie inaczej.
WPK zostało ostatecznie zlikwidowane 9.10.2006 roku, ale rozpadło się w 1991 roku i od tego czasu nie zajmowało się przewozami. TŚ powstały w dniu 1.01.2003 roku, ale nie z WPK, tylko z PKT. Gminy przejęły akcje TŚ w dniu 30.05.2007. Nic nikt nie przekształcał, firma TŚ dalej funkcjonuje w tej samej formie organizacyjnej.

A potem się dziwić, że nikt nie korzysta z KM, jak wiedza na pewne tematy jest rzadka jak grążel żółty...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: olowpbFantus


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.