Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Prezydent Bartyla jeździ utartymi ścieżkami

Prezydent Bartyla jeździ utartymi ścieżkami 2015/08/04 22:18 #160815

Od blisko dwóch lat niezbyt wiele dzieje się w kwestii ścieżek rowerowych. Te, które zostały wykonane i nieliczne, które były wcześniej zaprojektowane, służą bytomianom, jednak potrzeb jest coraz więcej, choćby ze względu na coraz większą popularność dwóch kółek. Z dużą radością patrzę codziennie na rowerzystów przemierzających trasę wzdłuż ulicy Łagiewnickiej. Szkoda tylko, że nie zrealizowano połączenia już istniejącej ścieżki z rezerwatem Żabie Doły. Podobnie można mieć żal o to, że nie połączono ścieżki wzdłuż Strzelców Bytomskich z trasą w Dąbrowie Miejskiej. Jednak największym brakiem jest niepołączenie już zrobionych tras z centrum miasta i połączenie w ten sposób dzielnic ze Śródmieściem.

Przypomnę, że na razie Bytom posiada około 19 km ścieżek:

Trasa Miechowicka – 4 km (całkowita powierzchnia ścieżki 12 000 m²)
Trasa Stolarzowicka – 5,8 km (17 400 m²)
Trasa Segiet – 2,1 km (6 300 m²)
Trasa Stroszek – 0,9 km (2 700 m²)
Park Miejski, w tym wzdłuż ul. Wrocławskiej – ok. 1,5 km
ul. Celna od ul. Falistej za zjazdem z obwodnicy – 1,73 km
wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich – ok. 1,5 km
ul. Łagiewnicka (od ul. Zabrzańskiej do ul. Krzyżowej) 1,7 km

Tak więc może warto do tego zestawienia coś dodać, panie prezydencie Bartyla…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prezydent Bartyla jeździ utartymi ścieżkami 2015/08/05 01:55 #160818

szkoda tez Panie Piotrze , że uczestnicząc i patronując masie krytycznej protestowałes w pewny sposób sam swojemu nieudolnemu rządowi podczas którego nioc mądrego w sprawie dróg rowerowych nie zrobiono!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szacun!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prezydent Bartyla jeździ utartymi ścieżkami 2015/08/05 12:47 #160823

Jeśli kolejne DDR-ów mają mieć nawierzchnię z kostki jak większość tych o których Piotrze piszesz albo kończyć się jak ta przy Strzelców Bytomskich pod wiaduktem autostrady, to lepiej żeby takich wzorów obecne władze miejskie nie naśladowały. Wystarczyło by skorzystać z gotowych projektów i pomysłów Bytomskiego Stowarzyszenia Rowerowego czy innych proponowanych przez Romka Badurę a nie odkrywać Amerykę na nowo. No i nade wszystko podejść do tematu systemowo a nie akcyjnie. Wzorów w Polsce jest co nie miara. Przykład całe Trójmiasto, Kraków, Łódź czy Poznań ale też i mniejsze i biedniejsze miasta i gminy. O zagranicy już nie wspominam bo do niej jeszcze długo nie dorównamy pod tym względem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prezydent Bartyla jeździ utartymi ścieżkami 2015/08/05 18:55 #160836

Masę krytyczną w Bytomiu zainicjowałem osobiście to po pierwsze, a Roman Badura był moim nietatowym pełnomocnikiem ds miasta przyjaznego rowerom. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prezydent Bartyla jeździ utartymi ścieżkami 2015/08/05 19:30 #160840

Co z tego dobrego wynikło dla rowerzystów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prezydent Bartyla jeździ utartymi ścieżkami 2015/08/06 12:42 #160848

Piotrze piszesz, że Roman był nieetatowym pełnomocnikiem w czasach twojej prezydentury. Więc dlatego jego głos był jedynie głosem doradczym i opiniującym. To jak wiadomo zbyt mało. W dzisiejszym magistracie chyba nawet takiego nieetatowego pełnomocnika nie ma albo nic mi o tym nie wiadomo. A pisma i interpelacje Pani Stępień są też traktowane mało poważnie. Ale skoro nie prowadzi się konsultacji społecznych w sprawie większych inwestycji vide centrum przesiadkowe. To cóż się dziwić, że nikt się na poważnie nie zajmuje DDR-ami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prezydent Bartyla jeździ utartymi ścieżkami 2015/08/09 14:11 #160900

Pomimo sakramenckiego upału zrobiłem sobie wczoraj małą wycieczkę rowerową. Pojechałem między innymi w rejon ul. Przy Kopalni i zobaczyłem coś co nieco burzy opnie wyrażane przez Piotra. Otóż mamy już gotowe ścieżki rowerowe i to po obu stronach nowej drogi w strefie. A w dodatku asfaltowe. No wow. Na razie jest to jak zwykle droga bez połączenia z już istniejącymi innymi drogami. Ale jeśli by się udało zrobić kilkuset metrowy łącznik od tamtejszego ronda do ul. Strzelców Bytomskich to powstałaby ładna trasa rowerowa. dalej można się włączać w Miejską Dąbrowę albo drogą techniczną obok autostrady i dalej w kierunku Miechowic. Więc może jednak coś fajnego z tego wyjdzie.
Mam też nadzieję, że inwestorzy w strefie w trakcie zabudowywania tamtych terenów nie zniszczą tego co już jest jak to ma miejsce w strefie zabrzańskiej wzdłuż ul. Goduli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.