Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy aby na pewno trwa kampania wyborcza?

Czy aby na pewno trwa kampania wyborcza? 2015/10/01 16:27 #161949

To już kolejna kampania, która omija szerokim łukiem Bytom. Pamiętam niemrawą kampanię samorządową z 2014 roku. Tam się jeszcze cokolwiek działo, przy niej kampania parlamentarna to już kompletne zero. Nie dziwię się PiSowi, bo przecież to już tradycja, że poseł Wojciech przedłuża swoją obecność na Wiejskiej bez większego (żeby nie powiedzieć żadnego) wysiłku. Do tego zwycięskie sondaże i trzymanie wszystkiego pod kontrolą. Lewicy już dawno nie ma, bez względu na to, czy jest zjednoczona czy też nie. Ruch Kukiza uznaje, że jego kandydaci są tak świetni, że nie ma potrzeby podejmowania jakichkolwiek działań. PSL czyli bytomskie stowarzyszenie Wspólny Bytom liczy na to, że zadanie wykona, tu jak zawsze można liczyć na Wilka, który wyskoczy z każdego możliwego miejsca. Nie ma Korwina, Nowoczesna coś tam próbuje pokazać… Największe zaskoczenie to brak kampanii Platformy, czy to w realu, czy w wirtualu… Powody takich zachowań w każdym przypadku są różne, ale grupują się w dwa nurty. Albo kandydaci są tak słabi, że sami uznali, bądź za nich uznano, że nie warto ładować energii, czasu i pieniędzy w kampanijną aktywność. Albo też uwierzyli, że są tak świetni, że im kampania niepotrzebna…
Źle to wróży miastu, którego głos, jak rzadko którego, jest potrzebny przy Wiejskiej. Bo silni bronić się nie muszą, a tym bardziej walczyć o swoje. I teoretycznie rozumie to wielu, bo podobno z Bytomia kandyduje ponad 30 osób, z 9 komitetów, w tym „ludzie prezydenta” aż z 4 komitetów :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy aby na pewno trwa kampania wyborcza? 2015/10/02 18:33 #161965

Po reakcji na Forum widać, jakie jest zainteresowanie kampanią wyborczą w Bytomiu ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy aby na pewno trwa kampania wyborcza? 2015/10/02 20:31 #161967

Mizeria ślepa na ustawione przetargi:Sami Swoi" czy inne działania na szkodę miasta . Cisza mizeria milczy zamias zainteresować odpowiednie służby. Czym jest to podyktowane, pewnie strachem o własny taboret . I jak tu wybierać posła skoro nie czuć w tych ludziach żaru :huh: :huh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy aby na pewno trwa kampania wyborcza? 2015/10/03 10:15 #161975

Od kilku lat zmienił się model kampanii wyborczej- na najniższym, lokalnym szczeblu jest ona niemal niewidoczna. Za jakiś wyłom w tej regule można chyba uznać ostatnie wybory prezydenckie (Dudabus).
Lata 90, kiedy miasta były zaklejone plakatami (które czasem trwały aż do następnych wyborów) a na ulicach kandydaci polowali na przechodniów definitywnie odeszły w przeszłość. Jeżeli ktoś chce znaleźć oznaki kampanii musi iść w stronę jakiegoś drogiego bilbordu (tzw. klasa premium). Tam na pewno będzie wizerunek Ryszarda Petru.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.