Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Bytom kulturalną pustynią

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/19 19:30 #169941

Bytom kulturalną pustynią. Przypomnę chronologię pustoszenia i likwidowania bytomskiej kultury. Na dzień dobry prezydent Bartyla zlikwidował Śląski Teatr Tańca. Potem zrezygnowano z Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego, Festiwalu Sztuki Tanecznej, Bytomskiej Nocy Świętojańskiej, Krawieckiej Art Pasaż. Nie podjęto też skutecznych działań na rzecz ratowania Muzeum Górnośląskiego poprzez jego współfinansowanie. TERAZ wykreśla się z kalendarza kulturalnego miasta Teatromanię i „Hartoffanie teatrem” oraz Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów. Do tego miasto rezygnuje ze współpracy z Dagmarą Gumkowską, znaną i cenioną animatorką wielu projektów. Na wydarzeniu informującym o tym smutnym fakcie, swoje podziękowania dla pani Dagmary napisało już kilkaset osób. A wszystko to z racji kompleksu Bartyli, który poza Polonią i stadionem dla niej, świata nie widzi.
Zapraszam na wydarzenie
https://www.facebook.com/events/1158736914174311/
i do wyrażania swoich opinii na stronach wydarzenia lub bezpośrednio na profilu BeCeKu
https://www.facebook.com/pg/BECEKBytomskieCentrumKultury/reviews/?ref=notif

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/19 23:11 #169948

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/21 20:48 #169964

Budżet Bytomia jest w coraz gorszym stanie, a wraz z nim tonie bytomska kultura. W ramach cięć wydatków władze miasta zrezygnowały ze wsparcia dziewiątej edycji Festiwalu Dziwnie Fajne, w ramach którego odbywał się słynny na całą Polskę Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/21 20:59 #169965

Gdy ludzie nie zaczną chodzić na wybory to w dalszym ciągu będziemy mieli takich właśnie przypadkowych prezeso-prezydentów miast i państw. Dlatego jestem zwolennikiem żeby wybory były obowiązkiem bo gdy nie głosowałeś nie masz prawa krytykować.Panie prezeso-prezydencie B. ręce precz od moich pieniędzy. Jak ma pan taki ambitne plany sportowe to proszę poszukać sponsorów, którzy w zamian za ogromny sukces sportowy będą sponsorami leczenia pana KOMPLEKS(u)ÓW!!!
A wracając do kultury to bardzo szkoda tej świetnej imprezy jakim jest zlot superbohaterów oj bardzo, już nie wspomnę o konferencji tańca. A tak zamiast konferencji tańca mamy zumbe a zlot superbohaterów zastąpią super radni nie przejmujący się zadłużaniem naszego miasta i zezwoleniem na niszczenie naszego miasta. Zepsuć jest łatwo ale naprawić będzie ciężko i przede wszystkim długo :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/22 01:27 #169969

http://bytomski.pl/forum-bytomia/newsroom/113786-slaski-teatr-tanca-tonie-w-dlugach
Kłopoty ŚTT nie wzięły się z znikąd...
Co do zlotu rzeczywiście szkoda...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/22 10:16 #169971

myszaty napisał: http://bytomski.pl/forum-bytomia/newsroom/113786-slaski-teatr-tanca-tonie-w-dlugach
Kłopoty ŚTT nie wzięły się z znikąd...
Co do zlotu rzeczywiście szkoda...


Po czasie wiadomo, że problem rzekomych długów ŚTT był przesadzony i władza celowo go rozdmuchała, żeby pozbyć się Łumińskiego, który światopoglądowo nie odpowiadał ludziom będącym u sterów. Jak się nie mylę, to ostatecznie zwrócona dotacja wyniosła zaledwie ułamek ze wspomnianych 800 tys. zł i wcale nie trzeba było zamykać teatru, żeby to załatwić. Efekty wyrzucenia Łumińskiego są widoczne do dziś, bo Teatr Rozbark nie wzbudza już szerokiego zainteresowania i z instytucji artystycznej, stał się zwykłym domem kultury, gdzie organizuje się wszystko: od występów przedszkolaków po turnieje bokserskie (choć przecież mamy w Bytomiu nowoczesną halę!).

Poza tym ośrodek, który powstał na Rozbarku został zupełnie zmarnowany. W dawnej dyrekcji kopalni miały powstać mieszkania dla studentów PWST, a zamiast tego urządzono tam hotelik, w którym kwateruje się przesiedleńców z kamienic zagrożonych zawaleniem. Dzielnica miała przejść kulturalną metamorfozę i nic z tego nie wyszło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/22 10:41 #169972

Piotr Koj napisał: . A wszystko to z racji kompleksu Bartyli, który poza Polonią i stadionem dla niej, świata nie widzi.


No niestety ale to już było wiadomo wcześniej , tutaj post MaciejaB z 2013 :

www.bytomski.pl/forum-mobile/polityka-i-...nta-i-radnych#118998

Nasz Prezydent jest chyba w stanie położyć wszystko w tym mieście ,byle by Polonia Bytom przetrwała.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/23 00:16 #169974

Rozumiem że Zlot Superbohaterów(którego jestem cichym fanem :) ) trwający od kilu lat i świętowany jedynie przez lokalną społeczność(to że coś ukazało się w materiale tvn nie oznacza automatycznie że jest "słynne na całą Polskę"),jest wartościowszy w hierarchii miejskich wydatków niż na ten przykład to... www.bytom.pl/bytomski-hokej-ma-juz-70-lat
Naga prawda jest taka...Bytom to nie odpowiednia gleba dla kulturalnych fanaberii.Bytom to post-przemysłowe miasto gdzie większość mieszkańców szuka łatwych i przyswajalnych rozrywek a nie tańców...facetów w rajtuzach.
Mam wrażenie że Bartyla i autor wpisu mają "swojego konika"...i to was łączy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/23 08:28 #169975

71hanysek napisał: Naga prawda jest taka...Bytom to nie odpowiednia gleba dla kulturalnych fanaberii.Bytom to post-przemysłowe miasto gdzie większość mieszkańców szuka łatwych i przyswajalnych rozrywek a nie tańców...facetów w rajtuzach.

Widać to szczególnie po frekwencji na meczach Polonii. Na ostatnim to przynajmniej połowa mieszkańców była.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/23 08:39 #169976

W mieście powinno być miejsce zarówno dla sportu, jak i dla kultury. Niestety w Bytomiu zaczyna brakować równowagi. Istnieje tu kilka klubów grających na wysokim poziomie, w ogólnopolskich ligach. Tymczasem imprezy kulturalne na wyższym poziomie są sukcesywnie zabijane i wkrótce będą się tu odbywać jedynie wydarzenia rangi lokalnej, a szczytem ekstrawagancji będą śląskie biesiady w muszli koncertowej. Zlot wywalony, Teatromania wywalona, Festiwal Sztuki Wysokiej w tym roku odbył się kilka miesięcy później, Konferencja tańca nie istnieje, Krawiecka to samo...

Dni Bytomia kosztują 300 tys. zł. Rezygnując z nich zostaje kasa na Teatromanię, Zlot i jeszcze zostanie kilkadziesiąt tysięcy (!) na jakąś inną imprezę. Zamiast trzech dni występów emerytowanych gwiazd możemy mieć grubo ponad tydzień innych imprez oferujących kulturę na o wiele wyższym poziomie.

Moim zdaniem Dni Bytomia powinny być festiwalem miasta, w którym pierwsze skrzypce grają tutejsi twórcy, a nie wypalone gwiazdeczki z niebotycznymi honorariami, które nie mają żadnego związku z miastem. Taka impreza powinna mieć formę jednodniowego koncertu w parku uzupełnionego wystawami w bytomskich galeriach i jakimiś wydarzeniami towarzyszącymi w tutejszych klubach. Celem powinna być promocja lokalnej twórczości, a nie wypychanie kieszeni obcym agencjom eventowym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/23 08:50 #169978

MephiR napisał: Dni Bytomia kosztują 300 tys. zł. Rezygnując z nich zostaje kasa na Teatromanię, Zlot i jeszcze zostanie kilkadziesiąt tysięcy (!) na jakąś inną imprezę. Zamiast trzech dni występów emerytowanych gwiazd możemy mieć grubo ponad tydzień innych imprez oferujących kulturę na o wiele wyższym poziomie.


Jeżeli chodzi o takie kwoty na zlot (jezeli twoje szacunki są ok) to myślę że chodzi tu o jakiś osobisty spór Damiana Bartyli z Mariuszem Kałamagą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/23 10:12 #169981

creek73 napisał: Jeżeli chodzi o takie kwoty na zlot (jezeli twoje szacunki są ok) to myślę że chodzi tu o jakiś osobisty spór Damiana Bartyli z Mariuszem Kałamagą.


Poniekąd masz rację. Jako pretekst do odmowy dalszego wsparcia imprezy wykorzystano żart z Bytomia, jaki Kałamaga wypowiedział podczas jednego ze swoich występów standupowych. Nie chce mi się wierzyć, że prezydent nie rozumie specyfiki standupu, który z definicji jest dość obraźliwy i wolę się skłaniać ku myśli, że ten argument po prostu cynicznie wykorzystano, aby wykręcić się z finansowania festiwalu. Jeśli jednak jest inaczej, to roast z Damianem Bartylą na pewno nie mógłby się odbyć...

Inna sprawa, że odrzucanie dobrze funkcjonującej imprezy z powodu jednego żarciku (nawet nie skeczu!) pokazuje, jak małymi i żałosnymi ludźmi są osoby piastujące najwyższe stanowiska w mieście.

Co ciekawe po ogłoszeniu, że Zlot nie odbędzie się w Bytomiu w ciągu kilkunastu godzin do organizatorów zgłosili się przedstawiciele niemal wszystkich okolicznych miast z propozycją przeniesienia imprezy do nich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/24 14:04 #169990

Być może na Polonię chodzi garstka ludzi ale na pewno sporo tych co siedzi w domu ma te Polonie gdzies w sercu.Czemu ludzie nie chodzą? Gra jest cieńka,liga prowincjonalna a stadion tylko straszy.A na dodatek za to trzeba jeszcze płacić.Odwracajac temat jestem ciekaw ile ludzi przyszło by na zlot superbohaterów gdyby ten był płatny.Ile ludzi chodziło do ŚTT .trzeba jeszcze dodać,że na Polonie w 98 % (chyba) chodza ludzie z Bytomia natomiast te wszystkie imprezy przyciągaja widzów z spoza miasta.
Na dzień dzisiejszy najlepsza wizytówką Bytomia sa hokeiści i judocy.Pierwsi graja i trenuja w karygodnych warunkach a drudzy z miasta nie dostaja chyba ani złotówki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/24 15:11 #169991

georg11 napisał: Odwracajac temat jestem ciekaw ile ludzi przyszło by na zlot superbohaterów gdyby ten był płatny.

Otóż spora część wydarzeń w ramach Festiwalu Dziwnie Fajne jest płatna. W zasadzie tylko sam zlot, kiermasz i koncert na Rynku są darmowe, a reszta: koncert w klubie, kabarety, spektakle były płatne. I ludzie płacili.

georg11 napisał: natomiast te wszystkie imprezy przyciągaja widzów z spoza miasta.

Piszesz o tym, jakby to była ich wada, natomiast taki właśnie był cel Zlotu. Miał on pokazywać Bytom od dobrej, pozytywnej strony i udowadniać ludziom z innych miast, którzy ulegali stereotypom na temat Bytomia, że jest inaczej. Niestety bez niego znów będziemy rozpoznawalni głównie dzięki kolejnym informacjom o pobitych dzieciach.

georg11 napisał: Na dzień dzisiejszy najlepsza wizytówką Bytomia sa hokeiści i judocy.Pierwsi graja i trenuja w karygodnych warunkach a drudzy z miasta nie dostaja chyba ani złotówki.

No i sam widzisz, skąd w ludziach taka złość na faworyzowanie piłkarskiej Polonii. Mamy w Bytomiu kluby, które odnoszą mnóstwo sukcesów - warto do tego grona dodać KS Górnik Bytom - ale nie mogą liczyć na takie wsparcie, jak Polonia, która jest droga, ciągle walczy o przetrwanie i nie ma żadnych efektów ze wpompowanych w nią pieniędzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytom kulturalną pustynią 2016/12/25 02:26 #169994

MephiR napisał:

georg11 napisał: natomiast te wszystkie imprezy przyciągaja widzów z spoza miasta.

Piszesz o tym, jakby to była ich wada, natomiast taki właśnie był cel Zlotu. Miał on pokazywać Bytom od dobrej, pozytywnej strony i udowadniać ludziom z innych miast, którzy ulegali stereotypom na temat Bytomia, że jest inaczej. Niestety bez niego znów będziemy rozpoznawalni głównie dzięki kolejnym informacjom o pobitych dzieciach.

Chodziło mi o to,że Polonia jest głównie dla mieszkańców,natomiast zlot jest raczej dla szerszego ogółu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.