Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Prezydent blisko mieszkańców, kilka refleksji po kolejnej sesji Rady Miasta

Prezydent blisko mieszkańców, kilka refleksji po kolejnej sesji Rady Miasta 2017/01/31 08:19 #170283

Jak to się dobrze składa, że raz w miesiącu mają miejsce sesje Rady Miasta. Dzięki temu prezydent Bartyla, przez kilka godzin może być blisko mieszkańców. Miesiąc temu bytomianie wykorzystali sesję, aby wyrazić swój sprzeciw wobec działań, których efektem jest zamiana Bytomia w kulturalną pustynię. Tym razem bytomianie wyrazili swoją opinię o reorganizacji sieci szkół, zwłaszcza o trybie konsultacji wielokrotnie zmienianej propozycji. Jak zawsze koalicja od SLD, poprzez PiS do nic nie mówiącemu nikomu BIS-u (to radni el presidente) przeszła jak walec, nie biorąc pod uwagę ani głosów rodziców, ani nauczycieli czy też nielicznych radnych myślących, a zwłaszcza myślących samodzielnie.

Przy okazji kilka uwag z sesji. Prezydent i jego radni nie byliby sobą, gdyby nie wrócili do działań z lat 2007-2012. Słusznie przypomniano im, że bez reorganizacji sieci szkół z roku 2012, budżet Bytomia zwiększyłby swoją dziurę o kolejne 20 milionów złotych.

Dzisiaj mamy reorganizację bez reorganizacji, takie pudrowanie… Przykładem niechęci do spotkań z mieszkańcami mogą być próby spotkania z władzami miasta rodziców SP 37. Dopiero dzisiaj w czasie sesji ich przedstawiciele mogli się wypowiedzieć i zadać pytania, na które (jak często) nie otrzymali odpowiedzi. A szkoda, bo ich argumenty za utrzymaniem SP 37 były bardzo racjonalne. Na przykład w porównaniu do G11 (gdzie ma zostać SP 37 przeniesiona) sala gimnastyczna jest 1/3 mniejsza, nie ma małej sali gimnastycznej, nie ma placu zabaw, sali zabaw, takiej ilości pracowni czy też dobrze działającej biblioteki z czytelnią. Prezydent Bartyla zapytany co z obecnym budynkiem szkoły, odpowiedział że powstaną tam mieszkania. Nie potrafił jednak nic powiedzieć na uwagę, że stojący obok, od czterech lat pusty, budynek szkolny, na te cele nie został zaadoptowany. Zwrócono uwagę, że dojście do G11 to dużo ponad 3 km i wiele innych argumentów przeciwko tej decyzji.

Zadano też trudne, ale trafne pytania – czy jest prawdą, że budynek dawnego liceum i teren stadionu Ruchu Radzionków kupiła ta sama firma i SP 37 dzieli jej działki? Czy jest prawdą, że budynek szkoły podstawowej też przejmie ta firma? Rodzice zwrócili uwagę, że w jedynym posiedzeniu komisji edukacji, rodzice nie mogli wziąć udział z związku z brakiem woli przeniesienia obrad do większej sali. Co ważne w komisji tej nie wzięli udział, ani prezydent, ani resortowy jego zastępca, ani naczelnik wydziału edukacji. Także na dzisiejszej sesji nie było prezydent Anety Latacz.

To tylko kilka przykładów. Nie zmienia to smutnej refleksji, że w przypadku reorganizacji A.D. 2017 nie było konsultacji. Nie był nawet znany ostateczny projekt zmian. Nie ma żadnych wyliczeń o ekonomicznych skutkach przyjętej dzisiaj uchwały. No cóż, ważne że walec przejechał, radni koalicji, jak zawsze bezrefleksyjnie wykonali rozkazy swego wodza, a za tydzień lokalny tygodnik napisze kolejny hymn pochwalny o obecnej władzy. A pieniędzy na taką sieć szkół zabraknie jeśli nie w tym roku, to w następnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prezydent blisko mieszkańców, kilka refleksji po kolejnej sesji Rady Miasta 2017/01/31 09:17 #170284

del

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prezydent blisko mieszkańców, kilka refleksji po kolejnej sesji Rady Miasta 2017/01/31 13:54 #170289

Oglądanie ponad 3 godzin żenujących wystąpień Naczelnik Wydziału Edukacji (doprawdy nie rozumiem jakim cudem osoba, która nie potrafi wypowiadać się poprawnie w języku polskim może pełnić taką funkcję?!) czy przetrącania włosów przez panią radną Szołtysik (czy ta osoba kiedykolwiek zabrała głos? w jakiejkolwiek sprawie? czy to tylko "maszynka" do głosowania?) spowodowało prawie odruch wymiotny. To zatrważające jak obecna władza traktuje mieszkańców tego miasta. Nie udzielanie podstawowych odpowiedzi na konkretne pytania m.in. radnego Biedy to jest pokaz skrajnej arogancji.
Mam nadzieję, że dyrektorka szkoły nr 37 będzie walczyć o swoje i opowie rodzicom jakim prezydentem jest pan Bartyla.

Co do kupienia budynku dawnego liceum i teren stadionu Ruchu Radzionków i firmy o której Pan wspomina to jest to pewnie kolejna piekna ustawka - pewnie spółki, które są w to zamieszane mają ciekawy skład osobowy....np. w postaci dobrych znajomych pana prezydenta ...eurobud i te sprawy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.