Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Powypadkowa paranoja

Powypadkowa paranoja 2017/02/16 22:44 #170579

Piosenkarka Natalia Arnal, 10 grudnia w 2014 roku, miała stłuczkę z kolumną pojazdów którą poruszał się ówczesny prezydent Bronisław Komorowski. Tak wspomina tamto wydarzenie wpolityce.pl: zrobiono ze mnie kozła ofiarnego, ponieważ starłam się z Biurem Ochrony Rządy i z limuzyną prezydenta. Samotna kobieta z dzieckiem musiała zmagać się z BOR-em, prezydentem i policją. Byłam bardzo zbulwersowana ponieważ czułam się poszkodowana, a to mnie obarczano całą winą. Na szczęście do walki w sądzie przekonał mnie świadek całego wydarzenia, który jechał za mną i sam był zbulwersowany zachowaniem pojazdów BOR. Był to Jerzy Ernst, który również w związku z tą sytuacją wiele przeszedł. Okazał się wspaniałym człowiekiem, który zdecydował się pomóc mi i przekonał mnie, że powinniśmy walczyć o sprawiedliwość. To jak zachowali się kierowcy BOR-u było dla mnie karygodne. Jechali bardzo szybko, złamali kilka przepisów ruchu drogowego, poruszali się nieoznakowaną kolumną pojazdów. Nie używali żadnych sygnalizacji, ani dźwiękowych, ani świetlnych. Wydawało mi się, że jest to jakiś pościg, a nie kolumna prezydencka. Zajechali mi drogę, wymusili pierwszeństwo, paradoksem jest to, że znalazłam się w środku kolumny przez co prezydent nie był w rzeczywistości w pełni chroniony. Później próbowano obarczyć mnie winą. Policja zrobiła wszystko, abym stanęła przed sądem jako oskarżona. To była dla mnie paranoja. Platforma Obywatelska była kompletnie głucha na moje wołanie o pomoc. Dlaczego o tym pisze? Bo drażni mnie ta histeria Platformy Obywatelskiej po wypadku z udziałem pani premier Szydło. Borys Budka stwierdził: 21-latek z Oświęcimia zderzył się z państwem i bez adwokata próbowano z niego zrobić kozła ofiarnego. Rolą posłów – bez względu na opcję – jest dbanie o praworządność.

Do tego spektakl w Oświęcimiu, gdzie pojawiła się kilkunastoosobowa grupa posłów PO, a jej lider tak to skomentował: Jesteśmy tu dlatego, by pokazać solidarność z tymi, którzy patrzą na to, co wydarzyło się w Oświęcimiu. Z tymi wszystkimi, którzy zderzyli się z omnipotencją państwa PiS. Z tym, co wydarzyło się w piątek, z brakiem szacunku dla prawa, z tym co pamiętamy z lat 70. i 80., co wydawało się, że już odeszło w niepamięć. PO zawsze będzie stała po stronie praworządności. Narrację lidera PO powtarzali na organizowanych dzisiaj spotkaniach posłowie jego partii. I na dokładkę zbiórka na nowy samochód dla 21-latka.

Czy od tej chwili każdy sprawca/uczestnik wypadku otrzyma pomoc prawną od Platformy i nowy samochód?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Powypadkowa paranoja 2017/02/17 06:08 #170581

Mam wrażenie, że nie skorzystał Pan z kolejnego momentu, żeby pomilczeć.

Po pierwsze. Czy wie Pan co to jest Prawo autorskie?
Kolejny raz Pana felieton jest w sporej części poskładany z tekstu skopiowanego od kogoś innego (w tym wypadku z wywiadu dla wPolityce z tego co widzę). Prawo cytatu w Prawie autorskim wymaga, aby podawać skąd jest cytat zaczerpnięty. Chociaż to samo prawo mówi, że cytat nie może być "większością" w treści w której jest cytowany, a tu Pana treści jest zdecydowanie mało, więc nawet nie wiem czy to można jak cytat traktować.

Po drugie. PO przesadza? Pewnie tą zbiórką na nowy samochód zdecydowanie tak.
Ale pretensje o pomoc prawną dla tego kierowcy? Naprawdę?
1. Pominął Pan informację, która w wywiadzie który Pan cytuje, się znajduje. Że Pani Arnal otrzymała wtedy pomoc prawną od Pana Bartosza Kownackiego ... aktualnie zdaje się wiceministra w rządzie PIS.
2. Najwyraźniej już Pan nie pamięta, że aktualny Prezydent RP przed wyborami uruchomił "Dudapomoc", czyli pomoc prawną dla zwykłych ludzi. I jak najbardziej, zrobił wokół tego szum, żeby się przed wyborami "pokazać".
3. Ignoruje Pan kompletnie historię z której wywodzi się tak PO jak i PIS, czyli KOR. Wie Pan czym się KOR zajmował? KOR zajmował się pomocą prawną dla zwykłych obywateli w sporach z Państwem.
I naprawdę zadaje Pan pytanie: czy teraz każdy obywatel otrzyma pomoc prawną od PO? (z sugestią, że to źle/paranoja?)
Ja PO bronić bynajmniej nie zamierzam (bo uważam, że niewiele się od PIS różni), ale akurat zarzut, że chcą pomóc prawnie zwykłemu człowiekowi jest IMHO zarzutem kompletnie chybionym.

Dla odmiany proponuję przeczytać znacznie sensowniejszy i zdecydowanie bardziej refleksyjny tekst również napisany na wpolityce
wpolityce.pl/polityka/327755-rzadowa-nar...dzam-sie-z-ewa-wanat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Powypadkowa paranoja 2017/02/17 07:52 #170583

Moje przeoczenie, dziękuję za zwrócenie uwagi. Co do tekstu Piotra Skwiecińskiego, to zgadzam się z nim w jego ocenach (jak zwykle zresztą). Obecnie rządzący mają problem z właściwą komunikacją. Co do użytych porównań. Nie pamiętam, aby Bartosz Kownacki ogłaszał pomoc dla pani Natalii Arnal, nie pamiętam aby wierchuszka klubu parlamentarnego PiS wyjeżdżała do Lublina i organizowała konferencje po wypadku pani Natalii. Gdyby Borys Budka pomógł poszkodowanemu, powiedziałbym ok. A tak...
Uważam, że Platforma przekracza wszelkie granice przyzwoitości w walce ze swoim politycznym rywalem. Przypomnę temat dzieci z Aleppo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Powypadkowa paranoja 2017/02/17 08:23 #170584

Nie pamiętam, żeby w przypadku Pani Arnal, ówczesny Minister Spraw Wewnętrznych na konferencji prasowej wyrokował chwilę po wypadku, że wina na pewno leży po stronie tej Pani. Za to pamiętam, jak takie "medialne wyroki" pojawiały się również np. od Pana Ziobry w czasie gdy był Ministrem Sprawiedliwości. Nie pamiętam też, żeby ówczesny szef PO mówił, "a próba swego rodzaju wsparcia dla młodego człowieka, który przyczynił się do tego wydarzenia, jest już czymś, co przekracza miarę zwykłego nadużycia. To może być traktowane wręcz jako wezwanie do tego, żeby tego rodzaju zdarzenia miały już charakter nieprzypadkowy...*".
To cały czas działa w dwie strony. PIS przegina w jedną, PO z N przegina w drugą (strona w którą przeginają zależy w dużej mierze od tego, gdzie w danym momencie siedzą).
Dlatego wpisy, które stoją tylko po jednej stronie są dla mnie słabe do przyjęcia i dla odmiany mnie irytują.

P.S. Czekam kiedy ktoś w końcu zapyta:
- zgodnie z kodeksem drogowym, pojazdy uprzywilejowane mogą nie stosować się do przepisów w szczególnych okolicznościach (pomijam nawet to o zachowaniu ostrożności) przykładowo: powrót karetki, czy straży pożarnej z akcji już nie pozwala na łamanie przepisów
- to jakie to szczególne okoliczności występowały w tym i wszystkich poprzednich przypadkach (obojętnie kto akurat rządził), że trzeba było te przepisy łamać?

Zgodnie z literą prawa prawdopodobnie ten kierowca seicento jest winny.
Ale zgodnie z duchem prawa to już chyba niekoniecznie, bo nie temu raczej służyło stworzenie wyjątków dla pojazdów uprzywilejowanych, żeby ktoś mógł po prostu szybciej wrócić do domu.

*cytat z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego w TVP3 Bydgoszcz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Powypadkowa paranoja 2017/02/17 08:44 #170585

Akurat jeżeli chodzi o wine to nie jestem do końca przekonany,że winny jest ten młody chłopak.Owszem auta uprzywilejowane maja pierwszeństwo ale jeżeli dojdzie do kolizji z tymi pojazdami w roli głównej a te pojazdy w tym czasie łamały przepisy i nie zachowały ostrożności to jest to ewidentnie ich wina.Pamietam jak oglądałem w jakim programie kolizję karetki jadącej na sygnale z samochodem wykonującym manewr skrętu zgodnie z przepisami.No i po przyjezdzie policji okazało się,że kierowca karetki był winny bo niebieskie światło i syrena niue zwalnia go od zachowania szczególnej ostrożności wjeżdżając na skrzyżowanie.A w Oświecimiu było tak,że pojazdy na sygnałach wyprzedzały na podwójnej ciągłej i na skrzyżowaniu.Wg. mnie sa winni bo doprowadzili do wypadku łamiąc przepisy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Powypadkowa paranoja 2017/02/17 12:52 #170590

Nie wiem kto jest winny. Może chłopak, może BOR. Na razie zaledwie zaczęło się jakiekolwiek ustalanie.

Niemniej jednak uważam za wstyd i hańbę, że Minister zanim postawiono komukolwiek jakiekolwiek zarzuty szkaluje uczestnika wypadku nie znając pełni sytuacji. Minister powinien być praworządnym i przykładnym człowiekiem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.