Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Stadion ponad wszystko - to już nieaktualne...

Stadion ponad wszystko - to już nieaktualne... 2017/04/25 07:33 #171801

Słuchałem bardzo uważnie debaty na temat stadionu. Powiem, że byłem w szoku. Nagle po czterech latach debaty bez buty i arogancji ze strony prezesa i jego zaplecza. Prośby, normalna próba przekonywania na argumenty (nie ważne że wyssane z palca). Można? Można.

Ale przejdźmy do paru szczegółów. Panie Radny Gajowiak, gdzie Pan był przez cztery lata, Pan i prezydent którego Pan popiera? Nagle się Pan obudził się i po czterech latach leje krokodyle łzy nad hokeistkami, które trenują w niegodnych warunkach... A co Pan zrobił w tym czasie żeby to zmienić?? Prezes Snochowski po raz nty mówi o obietnicach Ministerstwa Sportu, przyznając że wcześniejsze próby pozyskania dofinansowania zakończyły się fiaskiem... Dajcie czas mówi Snochowski, a cztery lata to mało?? Pięknie to spuentował radny Patoń - Przecież bankrutom pieniędzy się nie daje!. Radna Mientus atakuje radnego Laksę, pytając czy potrafi czytać ze zrozumieniem... Ciekawe czy te pytania zadaje także radnym swojego klubu czyli BIS? Prezydent Bartyla zapomina, że miasta nie stać na budowę kompleksu. I to, że jutro jedzie na 3 dni do Warszawy, aby rozmawiać o inwestycji przy Olimpijskiej mnie nie przekonuje. Kolejne kłamstwa i próba mydlenia oczu. I może spędzić nawet tydzień w Warszawie, a EBI (Europejski Bank Inwestycyjny) nie uruchomi kredytu... Mnie osobiście cieszy, że spółka Bytomski Sport zostanie zlikwidowana. Nie wniosła nic dobrego do miasta. Pan Kądziela woła zdesperowany - został tylko sport? Pan Kądziela chyba mieszka w innym mieście? A co z kulturą? Co z Operą Śląską, z Muzeum Górnośląskim, z Teatrem Tańca i Ruchu ROZBARK? Co z szkolnictwem artystycznym? I mógłbym tak wymieniać godzinami... Radny Rabus leje krokodyle łzy, straszy, prosi, zwłaszcza byłych kolegów z klubu BIS, cytując nawet łacińskie sentencje. Mówi o zemście politycznej radnego Laksy. Mirosław Markowski bronił stadionu, jak niepodległości, wierząc Bartyli. Kompleks ma zarabiać na miasto?? Przecież to Himalaje hipokryzji. Stadion to w naszych realiach studnia bez dna. Wystarczy zapytać inne miasta...

To tylko kilka przykładów, jak el presidente i jego pretorianie próbowali straszyć, mydlić oczy, opowiadać bajki. Na szczęście pomimo obstrukcji, między innymi próby wycofania projektu uchwały przez prezydenta Bartylę, Rada Miasta Bytomia podjęła uchwałę o wykreśleniu budowy stadionu z Wieloletniej Prognozy Finansowej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stadion ponad wszystko - to już nieaktualne... 2017/04/25 10:08 #171805

Piotr Koj napisał: ... Pan Kądziela chyba mieszka w innym mieście?

Pan Kądziela nie mieszka w innym mieście, on mieszka w alternatywnej rzeczywistości. Rozmarzył się o Bytomiu z lat głębokiego PRL-u i chce powrotu tamtych czasów, upatrując drogi do sukcesu miasta w Polonii Bytom. W jego rzeczywistości debata o budowie stadionu jeszcze się nie odbyła, więc prosił o przynajmniej 30 dni na jej przeprowadzenie.

Piotr Koj napisał: Mirosław Markowski bronił stadionu, jak niepodległości, wierząc Bartyli.

Nie ma się co dziwić. Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej, (którego Pan Markowski jest prezesem), następcy Bytomskiego Oddziału Zbrojnego Bractwa Rycerskiego Zamku Będzin, jest znaczącym beneficjentem środków publicznych.
Sztandarowe wydarzenie tego stowarzyszenia - Bytomski Jarmark Średniowieczny, to impreza odbywająca się pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia, a współorganizatorami są: Gmina Bytom, Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu wraz z Bytomskim Centrum Kultury. Impreza dość fajna, powiedziałbym kulturalno-oświatowa, niemniej na pomocy gminy i jej spółek w organizacji tej imprezy nie koniec.
Siedziba bytomskiego bractwa znajduje się w "zamku", który powstał w hali Szkoły Podstawowej nr 45 przy ul. Zakątek 20 w Szombierkach. Stowarzyszenie Rekonstrukcji, niczym Zumba, brało udział m.in. w Dniu Flagi Narodowej, Bytomskiej Senioriadzie, Feriadzie Artystycznej, Historycznej jesieni w Bibliotece czy Balu Bytomianek.
Warto wspomnieć, że w tym roku w Bytomiu ma zacząć działać sportowa szkółka rycerska ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stadion ponad wszystko - to już nieaktualne... 2017/04/26 11:03 #171846

Podsumowując - dobrze się stało, że opozycja doszła do głosu. Być może wspólnymi siłami uda się zmniejszyć zadłużenie miasta.
Bo do uratowania jeszcze sporo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.