Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dlaczego prezydent Bartyla jest obojętny na los dzieci niepełnosprawnych?

Dlaczego prezydent Bartyla jest obojętny na los dzieci niepełnosprawnych? 2017/05/09 18:47 #172092

Czy tak zadane pytanie w tytule wpisu jest uprawnione? Tak. Dlaczego? Ponieważ nikt z władz miasta, nie podjął z szkołą dialogu, a co najważniejsze nie zaoferował pomocy w tak dramatycznej dla jej społeczności sytuacji. Słuszne każdy zadaje pytanie, ale o co chodzi?

Społeczna Zintegrowana Szkoła Sportowa rozpoczęła swoją działalność 1 września 2014 roku, w jednym z pawilonów Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu. Szkoła jest całkowicie bezpłatna i to dla rodziców na pewno ważna informacja. Bo przecież wielu z nich i tak płacą kosztowna rehabilitację. Bezpłatna oczywiście także dla uczniów w pełni sprawnych. Obecnie uczy się w niej 60 uczniów w wieku od 6 do 10 lat. Cele dalszego rozwoju szkoły utworzono Punkt Przedszkolny, ale jego rejestracja jest skutecznie przez Urząd Miasta od kilku miesięcy blokowana. Największym zmartwieniem społeczności szkolnej jest groźba wyprowadzki i to wyprowadzki na bruk. Pod koniec lutego 2016 szkoła otrzymała pismo z miasta, z którego wynika, że toczą się rozmowy na temat przejęcia tego budynku przez miasto Bytom od województwa śląskiego. Zalecono więc szkole, aby nie robiła żadnych rekrutacji. Nieruchomość to własność województwa śląskiego w trwałym zarządzie ROM „Metis” i to ta jednostka ma zawartą umowę z szkoła. Z dniem wygaszenia trwałego zarządu przez województwo śląskie, wygasną wszystkie umowy dzierżawy. I taka sytuacja trwa do dzisiaj.

Gmina Bytom złożyła deklaracje przejęcia tej nieruchomości od województwa śląskiego z docelowym przekazaniem jej szkole baletowej – przyznała Aleksandra Szatkowska, rzeczniczka UM w Bytomiu. Ministerstwo Kultury nic na ten temat nie wie, a o dzieciach ze Społecznej Zintegrowanej Szkoły Sportowej miasto nie myśli… A przecież nie brakuje obiektów, które miasto może i powinno szkole zaproponować. Tak się jednak nie dzieje, a opasłe tomy korespondencji świadczą, że liczy się papier, a nie człowiek! Panie prezydencie Bartyla, chyba w natłoku wielu spraw, mógłby Pan poświęcić chwilę tej społeczności i zaproponować godne dla dzieci, rodziców i nauczycieli rozwiązanie, Bo projekt, który jest przez nich realizowany z sukcesem dla dzieciaków, jest warty wsparcia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dlaczego prezydent Bartyla jest obojętny na los dzieci niepełnosprawnych? 2017/05/10 17:13 #172105

Nie tylko ministerstwo kultury nic nie wie, ale dyrektor szkoły baletowej też podobno o niczym nie wie i pierwsze słyszy.
Przeciąganie liny trwa a czasu coraz mniej.
Mam bezpośredni kontakt z rodzicami jednego uczniów, który tam chodzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dlaczego prezydent Bartyla jest obojętny na los dzieci niepełnosprawnych? 2017/05/11 14:05 #172120

Zabudowania byłego Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu są tak duże, że zmieściłoby się tam kilka szkół ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.