Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bytomski Sport i głębokie myśli radnych Bartyli

Bytomski Sport i głębokie myśli radnych Bartyli 2018/01/10 19:28 #176526

Radni Bytomskiej Inicjatywy Społecznej systematycznie indoktrynują bytomian. Cóż oni pamiętają, że wybory już za 10 miesięcy. A ponieważ pojawia się tam wiele złotych myśli, które są wyjątkowe i wyjątkowe głębokie to warto im kilka słów poświęcić. Zacytuje w pierwszej kolejności radnego Kupijaja: "Ja bym chciał dodać drodzy Państwo, że nie rozumiem opozycji, (to w pełni zrozumiałe) dlaczego wszędzie opowiada, że Polonia Bytom tylko żeruje na mieście i zabiera pieniążki. W miastach ościennych typu Zabrze, Katowice, Gliwice, Chorzów, są wcale nie bogatsze, są nie bogatszymi miastami (to rzeczywiści bardzo odkrywcze) od nas a dają o wiele, wiele większe pieniążki. Zapominamy o naszej młodzieży 350 dzieci, plus Rozbark 150, który też jest na utrzymaniu Bytomskiego Sportu, który też potrzebują pieniędzy na rozwój, na dresy, koszulki, piłki. Wiadomo że bierzemy składki, ale mieszkamy w ubogim mieście, nie możemy tylko na tym bazować, musimy im pomagać…" Radny kończy apelem do opozycji: "żeby nas tak nie karała jak nas karze do tej pory".

Niesamowicie głębokie są myśli radnego Kupijaja. Radni opozycji, zwracam się do Was z apelem, nie karajcie radnych Bartyli, nie opowiadajcie że Polonia żeruje na mieście i nie zabierajcie dzieciom pieniążków!!

Bardziej wyrafinowany jest radny Rabus. "Może nie do końca ludzie go rozumieją, ale brzmi mądrze, jest na swój sposób przekonywujący zwłaszcza jak mówi: celem spółki celowej nie jest przynosić zysk, tylko osiągać określony cel, a tym celem jest zaspokajanie potrzeb mieszkańców". Pytałem kilku bytomian, jakie ich potrzeby zaspokaja spółka Bytomski Sport, ale nikt nie potrafił mi na nie odpowiedzieć, nikt nie wie aby jakąkolwiek ich potrzebę zaspokajała spółka celowa. Jeśli chodzi zaś o „kompleks Bartyli” to dowiedziałem się, że jest on osadzony w pewnym kontekście i połączony z BeCeTką. A kończy swą barwną wypowiedź apelem o przedstawienie mu pijawek. Panie radny, pijawek Panu nie przestawię, ale powiem tak – nie akceptuję, aby prezes spółeczki która nic takiego ważnego nie robi, zarabiał pięciokrotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego ogłoszonego przez Prezesa GUS czyli ponad 22.000zł. To więcej niż zarabia się na przykład w spółce Węglokoks Energia. To więcej niż zarabiają prezydenci miast, bo jest to kwota oscylująca wokół 12.000zł. Nie akceptuje, aby Przewodnicząca Rady Nadzorczej tejże spółeczki otrzymywała miesięcznie 3470zł, czyli znacznie więcej niż przewodniczący Rad Miejskich, a pozostali członkowie Rady Nadzorczej otrzymują po 3000zł. Tylko na te 4 osoby wydajemy z kasy miasta około 400.000zł i być może, dla niektórych to takie zarobki, w biednym mieście, mają coś wspólnego z pijawkami??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomski Sport i głębokie myśli radnych Bartyli 2018/01/10 23:52 #176539

Cieszysz się PRAWDA?Ale pamiętaj autorze wątku...karma wraca ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomski Sport i głębokie myśli radnych Bartyli 2018/01/11 10:00 #176547

Piotr Koj napisał: Jeśli chodzi zaś o „kompleks Bartyli” to dowiedziałem się, że jest on osadzony w pewnym kontekście i połączony z BeCeTką.


Dobre, u nich to się chyba wszystko kręciło wokół tego "kompleksu".
Ten "Kompleks" to akurat była najmniej ważna i najmniej potrzebna inwestycja w tym mieście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomski Sport i głębokie myśli radnych Bartyli 2018/01/11 15:15 #176556

Obaj radni ewidentnie mydlą oczy spoleczenstwu na dodatek traktujac ich jak debili. Radnego Kupijaja nie sposob zrozumiec. Bełkot bez ładu składu. Radny Rabus natomiast sylabizuje tak jakby chcial mowic duzymi literami. Calosc komiczna i żenująca. Merytoryczne dno.
Dwaj panowie jak widac w dobrych humorach. Siedza z zalozonymi rekami niczym filantropi i udaja zbawcow Polonii i obroncow dzieci. Jeden z nich jest dyrektorem sportowym. Klubu ktory gra w amatorskiej lidze z druzynami w skladach ktorych wystepuja zawodowi piekarze lub listonosze. Zaiste potezna to persona. Prawie jak Prezes Orlenu lub KGHM.
I ci dwaj panowie licza na to że ludzie zapomną o tym że to za rządów Bartyli klub został zlikwidowany, że stadion zamieniony został w ruinę, że Polonia Bytom jest kojarzona z długami, kombinatorstwem i korupcją. Trzeba miec naprawde tupet i byc bezczelnym zeby tak sadzic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomski Sport i głębokie myśli radnych Bartyli 2018/01/11 21:52 #176564

Trudno się nie zgodzić z powyższym wpisem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomski Sport i głębokie myśli radnych Bartyli 2018/01/11 22:29 #176565

Wszystko dobrze - tylko te 400 k się nie zgadza - powinno być 40 tysięcy.
Co do stadionu jaki teraz jest? Każdy widzi.
Bartyla miał nieograniczony dostęp do budżetu miasta przez 5 LAT. Miał większość w radzie miasta, robił co tylko rzewnie mu się podobało.
Czy naprawdę potrzeba 15 lat żeby postawić stadion? Sami "Bartylowcy" stwierdzili, że im się to nie dodaje no to zaczęli kraść. Bo jak pieniędzy nie starcza na stadion to niech na inne rzeczy też nie starczy. Pies ogrodnika...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomski Sport i głębokie myśli radnych Bartyli 2018/01/13 17:20 #176622

Błażej napisał: Wszystko dobrze - tylko te 400 k się nie zgadza - powinno być 40 tysięcy.

Jasne, że 400K się nie zgadza - 40 tysięcy to jest na miesiąc (22 000 prezes, 3740 przewodnicząca RN, po 3000 członkowei RN), to na rok jest około 480K :)
Matematyka, synku, matematyka
Aha, chyba jeszcze trzeba doliczyć ZUS....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bytomski Sport i głębokie myśli radnych Bartyli 2018/01/13 23:30 #176633

Faktycznie się pomyliłem. Nie zwróciłem z rozpędu uwagi, że to wydatki w skali roku. Czyli wychodzi na to. że jak było jeszcze więcej "członków" BS to mogło nawet do 1 miliona podskoczyć - teraz już jasne gdzie pieniądze się podziały.
PS. Można było zwrócić uwagę kulturalniej co na przyszłość polecam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.