Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy to było stypa? Czyli o inauguracji kampanii i terminie – za chwilę!!

Czy to było stypa? Czyli o inauguracji kampanii i terminie – za chwilę!! 2018/08/29 18:42 #180519

Zobaczyłem w interenecie inaugurację kampanii el presidente. Przypominała mi stypę. Na podeście, pod namiotem, na polu golfowym, stało 7 smutnych panów, którzy kołysali się w rytm słów swojego wodza. Tenże wódz wygłosił krótkie podsumowanie swoich dokonań w Bytomiu, które trwało kilkanaście minut. Warto wsłuchać się w wymienione sukcesy, oddając głos “bohaterowi” wydarzenia, okraszając to skromnym komentarzem.

"Obejmując sześć lat temu urząd prezydenta naszego miasta, na każdym kroku podkreślałem, że priorytetem jest ożywienie gospodarcze Bytomia i dzisiaj patrząc z perspektywy tych kilku lat wspólnie nam udało się ten cel zrealizować. Pojawili się, od wielu, wielu lat, pierwsi inwestorzy działający w sferze produkcji, co jest wielkim, wielkim sukcesem. Przez lata w Bytomiu wszelkie inwestycje to głównie usługi i handel. Przygotowaliśmy tereny, myślę tutaj o ich uzbrojeniu, skomunikowaniu dobrym, uzbrojeniu i rewitalizacji, gotowe do przyjęcia nowych inwestorów. Na terenach byłej kopalni Powstańców Śląskich powstała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, za chwilę tam uruchomi produkcję duża firma znana na rynku, zagraniczna, za chwilę pojawią się kolejne".
Sześć lat temu słyszeliśmy zapewnienia, o inwestorach którzy już są u bram miasta i czekają tylko na skinie palcem, aby inwestować w Bytomiu. Pojawiały się nazwy kolejnych inwestorów, kolejne liczby obrazujące nowe miejsce pracy, gdzie 1000 to skromna liczba. Teraz dowiadujemy się, że za chwilę!!

"Bytom stał się, można tak powiedzieć, miastem przyjaznym inwestorom, a najlepiej o tym świadczy jeden wskaźnik – obniżenie bezrobocia. W 2013 roku bezrobocie w Bytomiu sięgało ponad 21%. Dzisiaj zeszliśmy poniżej 10, czyli jest to najniższy wskaźnik bezrobocia przez te wszystkie lata, jest to najlepszy wynik, z czego się ogromnie cieszę".
Zapomniał el presidente powiedzieć, że Bytom jest liderem mając nadal najwyższy wskaźnik bezrobocia w województwie śląskim.

"Nie wyobrażałem sobie zmiany naszego miasta bez inwestycji w infrastrukturę sportową, na tym polu wiele się wydarzyło. Nieopodal powstało boisko ze sztuczną nawierzchnią, na terenie Szombierek, taki sam obiekt za niedługo zostanie oddany na obiekcie Silesii Miechowice. Niedawno odebraliśmy zmodernizowane boisko przy ulicy Olimpijskiej w Bytomiu. Powstała nowoczesna hala tenisowa, gdzie najlepszy klub w Polsce, tenisowy, Górnik Bytom, może prowadzić jeszcze efektywniej swój proces szkoleniowy, z tego również obiektu również korzystają mieszkańcy naszego miasta, którzy kochają sport, chcą żyć zdrowo, chcą się ruszać".
Ilu bytomian miało przyjemność zagrać, potrenować na kortach Górnika Bytom?

"Wielkim sukcesem jest podpisanie umowy i zakończenie po wielkich perturbacjach przetargu na budowę stadionu, wiemy że były z tym problemy, Rada Miasta w ubiegłym roku wycofała ten projekt z wieloletniej prognozy finansowej, na szczęście pod koniec roku odbyła się Rada Miasta, kilku radnych zmieniło opinię. Za chwilę ta inwestycja się rozpocznie, bardzo ważna nie tylko dla sportu zawodowego (czyli dla drużyny w piątej klasie rozgrywkowej!!), dla piłkarzy, ale również dla rozwoju sportu młodzieżowego w naszym mieście".
Młodzież sportowa to i owszem, będzie (być może) mogła popatrzeć sobie na to monstrum, ale już na pewno nie będzie mogła tam trenować. No i znowu magiczne ZA CHWILĘ!

Warto w tym miejscu przywołać jego słowa z wywiadu „Stadion tak ważny jak opera” zamieszczonego w Gazecie Wyborczej, 24.08.2016. Zadano wtedy pytanie W jakim czasie widziałby Pan gotowy stadion? Odpowiedź była następująca: "Trudno przewidzieć jak będzie przebiegał proces przetargowy, ile zgłosi się firm, czy będą odwołania itd. Przetarg może trwać miesiąc, ale i może trwać pół roku. Marzyłbym żeby na początku przyszłego roku (2017) została wbita łopata. Dzisiejsze możliwości wielkich firm zajmujących się takimi budowami oznaczają perspektywę półtorej roku do dwóch od momentu wbicia łopaty do zakończenia inwestycji. Czyli koniec 2018 roku to dobry termin".

Do tematu zapewne wrócę, bo ilość dokonań jest tak OGROMNA, że wymaga jeszcze kilku słów komentarza…

Kończę słowami piosenki, którą zanucił na koniec inauguracji “znany działacz ZSL/PSL” Zygmunt Wilk – “Bartyla da się lubić”…

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.