Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kampania sie rozkręca?

Kampania sie rozkręca? 2018/09/02 14:05 #180558

Zainaugurował swoją kampanię prezydencką Andrzej Panek. Wydarzenie miało miejsce w Stolarzowicach. Były multimedia, balony, kapelusze, kwiaty, przemowy i prezentacja kandydatów. Cóż, na listach komitetu bez większych niespodzianek. Mocna lista w Miechowicach z radnymi Napierałą i Laksą, silna w Szombierkach z radnymi Bulą i Kurzątkowskim, niecodzienna para w okęgu trzecim – byli radni Michura i Jadczak (pierszy z prawa, drugi z lewa). Sam kandydat na prezydenta startuje z okręgu piątego. Każdy z kandydatów na radnych przedstawiony został wraz ze swoimi planami (zamierzeniami) wobec okręgu wyborczego.

Czy coś przykuło uwagę? Poparcie udzielone kandydatowi przez Śląską Partię Regionalną. Trudno też nie zgodzić się z oceną Andrzeja Panka "Bytom to dziś miasto złożone z całości z potrzeb. To miasto udręczone przez Damiana Bartylę. To miasto, które potrzebuje pomysłu".

Tylko kto ma ten pomysł i przekona do niego bytomian?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kampania sie rozkręca? 2018/09/02 19:53 #180559

Ostatnio w skrzynce znalazłem gazetkę od niejakiego pana Panka. Po lekturze samych nagłówków - wnika z nich, że Bytom zostanie zburzony i postawiony od nowa. Nawet kopalnia która teraz jest szkodnikiem zacznie przynosić mieszkańcom same pożytki.

No cóż, jakie miasto taki kandydat....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kampania sie rozkręca? 2018/09/02 22:00 #180560

to jest jakaś masakra!!! Być może Panek byłby dobrym kandydatem gdyby nie obłożył się osobami takimi jak np. p. Kurzątkowski, który jako Radny Szombierek nie załatwił najpilniejszych spraw jak np. remont nawierzchni ul. Frycza-Modrzewskiego a co gorsza nawet nie poczynił starać do utwardzenia ścieżki wzdłuż wąskotorówki, której korzysta masa mieszkańców i przez ponad 30 lat brodzą w błocie!!!! już pomijam fakt, że były składane piękne obietnice budowy szlaku pieszo-rowerowego i nic nie wyszło.
Kolejny kandydat p. Wołosz - jak on wspaniale mówi ile on to może załatwić a nadal nie ma nic a najgorsze, że dalej nie ma w Bytomiu przyzwoitego lodowiska.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kampania sie rozkręca? 2018/09/03 10:17 #180562

Mamy takich kandydatów póki co, że ludzie powinni zbojkotować wybory, a frekwencja powinna wynieść 0,0%. Może wtedy by się ktoś obudził. Obecni kandydaci nie gwarantują niczego oprócz tego, że będą się trzymać stołka przez 4 lata. Kasę nabiją, prywatne interesy pozałatwiają, a potem niech się martwi następny. Ja póki co na wybory nie idę bo nie ma na kogo głosować.

Pana Panka nie kojarzyłem do tej pory, ale jeśli facet wsadza mi do skrzynki gazetkę na której jest kilka stron obietnic wartych kilka, a może i kilkanaście MLD zł w sytuacji kiedy miasto tonie w długach, a kredyt goni kredyt to znaczy, że już na samym początku próbuje ze mnie zrobić idiotę zanim jeszcze został prezydentem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kampania sie rozkręca? 2018/09/03 11:21 #180563

Jawor napisał: Mamy takich kandydatów póki co, że ludzie powinni zbojkotować wybory, a frekwencja powinna wynieść 0,0%. Może wtedy by się ktoś obudził.

Nikt by się nie obudził. Po prostu PiS wprowadziłby swojego komisarza i wszyscy byliby zadowoleni :P

Jedyną szansą, aby coś drgnęło, to masowy udział w wyborach. Gdyby do urn poszło 50% wyborców, a nie ledwo 30%, to politycy wreszcie zaczęliby się bardziej starać, bo zwycięstwo byłoby znacznie trudniejsze. Wtedy żeby wprowadzić kandydata do rady nie trzeba by 300 głosów, tylko co najmniej tysiąca. Wówczas taki mandat wreszcie miałby jakąś wartość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kampania sie rozkręca? 2018/09/03 13:36 #180567

"Jakość" kandydatów sprowadza się do wyboru między dżumą o cholerą, a to zwiastuje frekwencję na poziomie niecałych 30 %. A to oznacza ze aby wygrać będzie wystarczało przekonać do siebie maksymalnie 15 % uprawnionych. Chociaz to i tak optymistyczna wersja, bo pewnie zakonczy sie na 22-26 % frekwencji. Prezydent, obojetnie ktory by nie zostal wybrany znów będzie wiec reprezentantem 12-15 % uprawnionych. O radnych nawet nie ma co wspominac, bo pewnie będzie jak teraz ze niektorym wystarczy 100 głosów aby dostać się do koryta, a jesli to już będzie koryto koalicyjne z własnym prezydentem, to będą żreć az im się będzie ulewało przez kolejne 4 lata. Plus tego wszystkiego jest tak sobie mysle jeden - za 4 lata jużnie będzie czego zbierać z tego miasta, zapadnie się i zgnije pod tonami śmieci, a ludzie uduszą się fetorem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kampania sie rozkręca? 2018/09/03 16:47 #180569

5 lat. Teraz kadencje będą dłuższe o rok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kampania sie rozkręca? 2018/09/04 08:15 #180579

Tym gorzej dla nas jesli 5 lat.

Bardzo interesuje mnie czy aktywny radny Wac bedzie znow kandydował i czy jego periodyk przedwyborczy juz jest w druku na tą okoliczność. Osiagniec, jak zwykle co 4 lata, zapewne nie brakuje, tak ze jestem niezmiernie ciekaw lektury. A jak sprawa pobierania pieniedzy za prowadzenie grupy widmo na Silesii Miechowice ? Wyjasniona ? Nienaleznie pobierane pieniadze oddane ? Czy zamieciono pod dywan ? Spadochron w Szkole Podstawowej nr 26 juz zapewne przygotowany na wypadek niepowodzenia w referendum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kampania sie rozkręca? 2018/09/04 13:37 #180583

15 września będzie Kabareton w Miechowicach, więc raczej wystartuje ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kampania sie rozkręca? 2018/09/05 08:18 #180591

W tym roku to impreza dwudniowa, ktorej pomysłodawcą i mecenasem jest aktywny radny Wac, filantrop i intelektualista. Przypomnę iz impreza stała się swietnym polem do finansowych nadużyć jakich dopuścił się kilka lat temu kolega radnego Waca - słynny bytomski "misiewicz" pan jakub snochowski vel "pulpet". Wyciągnięto wtedy kilkadziesiat tysiecy złotych od BPK za reklamę której nikt nie widział. Wszystko przy pomocy firmy siostry pana snochowskiego vel "pulpet". Sprawa, z podanych do publicznej wiadomosci informacji, do dzisiaj nie zostala rozstrzygnieta, pieniadze nie zostaly zwrocone, nawet mimo tego ze pan pulpet publicznie przyznal sie do wałka. Oczywistą oczywistością jest równiez ze radny Wac nic nie wiedział o przekręcie który dokonał się na doskonale mu znanym obiekcie Silesii Miechowice, gdzie "trenował" młodzież z tzw. "grupy widmo" której nikt nie widział ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.