Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Przywrócić świetność miastu

Przywrócić świetność miastu 2018/02/05 11:44 #177134

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/02/05 14:28 #177138

No to teraz będziemy mieli nacisk na historię Bytomia i jego tajemnice.
Czekam na więcej szczegółów programu , na razie same ogólniki.
Ani słowa na przykład o becetce itp.
Zresztą po wyborach marszałek też pewnie będzie z PiSu to rozumiem że finansowanie becetki jest już pewne na 100 % :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/02/05 19:15 #177140

Właśnie, tej kwestii najbardziej mi zabrakło. Szeregowy, możesz napisać czy PiS ma jakiś pomysł na BeCeTkę? Czy to już raczej temat pogrzebany?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/02/05 19:44 #177142

Paweł P napisał: Właśnie, tej kwestii najbardziej mi zabrakło. Szeregowy, możesz napisać czy PiS ma jakiś pomysł na BeCeTkę? Czy to już raczej temat pogrzebany?


PIS jest nastawiony na rozliczanie innych i populizm, na poważne inwestycje pewnie są za słabi.
Dlatego nie spodziewaj się jasnych deklaracji, same ogólniki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/02/06 15:07 #177160

Tak Creek, widać to zwłaszcza po 2 latach rządów PiS w Polsce, gdzie budżet czy zyski SSP są na takich poziomach, o jakich wcześniej nikt nie myślał. Tak się zastanawiam, skąd te uporczywe trzymanie się fałszywych stereotypów dotyczących pisu? czy patrząc np. na Morawieckiego czy Dudę faktycznie, z przekonaniem, można twierdzić, iż nie inwestycje a populizm i rozliczanie? moim zdaniem nie, ale, to oczywiście moje zdanie. Zresztą rozliczenia to nic złego, to - także moim zdaniem - konieczność. Politycy musza w końcu zacząć odpowiadać za swoje 'dokonania". mam nadzieję, że czasy "odpowiedzialności politycznej", a więc całkowitego braku odpowiedzialności, odeszły do lamusa.

Co zaś się tyczy becetki, to sprawa jest jasna. Miasto nie ma na nią odpowiednich pieniędzy, a marszałek niezbyt chce dać Bytomiowi tą, którą zarządza. Jest pat, ale wyjściem z niego może być wynik wyborów samorządowych. jeśli pis wygra w sejmiku (nawet jeśli nie wygra w samym Bytomiu) to zrobimy wszystko, aby nowy marszałek przychylniej spojrzał na tę kwestię. Tyle, że w tej sprawie mamy dodatkowo kolejnego trupa w szafie, o którym jeszcze nikt głośno nie mówi/pisze, a który w chwili pierwszego wykopu przy rozpoczęciu prac wyjdzie w całej okazałości. Jak wynika z cząstkowych informacji tereny, na których ma powstawać BCTka także zostały zawalone odpadami...

Przy czym nie chciałbym wchodzić w drobiazgowe roztrząsanie tej czy innej inwestycji. Aby Bytom wyszedł z dołka potrzebna jest sanacja każdej z dziedzin naszego życia. Podstawową sprawą jest zwiększenie dochodów do budżetu naszego miasta, jeżeli to się uda, to z następnymi projektami będzie prościej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/02/06 15:59 #177164

Szeregowy napisał: Tak Creek, widać to zwłaszcza po 2 latach rządów PiS w Polsce, gdzie budżet czy zyski SSP są na takich poziomach, o jakich wcześniej nikt nie myślał. Tak się zastanawiam, skąd te uporczywe trzymanie się fałszywych stereotypów dotyczących pisu? czy patrząc np. na Morawieckiego czy Dudę faktycznie, z przekonaniem, można twierdzić, iż nie inwestycje a populizm i rozliczanie? moim zdaniem nie, ale, to oczywiście moje zdanie. Zresztą rozliczenia to nic złego, to - także moim zdaniem - konieczność. Politycy musza w końcu zacząć odpowiadać za swoje 'dokonania". mam nadzieję, że czasy "odpowiedzialności politycznej", a więc całkowitego braku odpowiedzialności, odeszły do lamusa.


Zobaczymy co będzie po paru latach, na razie macie szczęście do światowej koniunktury. A jak przyjdzie spowolnienie (oby nie) to możemy inaczej śpiewać.
Co do budżetu to już jest dużo krajów z nadwyżką finansową. (Niemcy, Czechy) także takie zaczynają być teraz standardy.

Szeregowy napisał: Co zaś się tyczy becetki, to sprawa jest jasna. Miasto nie ma na nią odpowiednich pieniędzy, a marszałek niezbyt chce dać Bytomiowi tą, którą zarządza. Jest pat, ale wyjściem z niego może być wynik wyborów samorządowych. jeśli pis wygra w sejmiku (nawet jeśli nie wygra w samym Bytomiu) to zrobimy wszystko, aby nowy marszałek przychylniej spojrzał na tę kwestię. Tyle, że w tej sprawie mamy dodatkowo kolejnego trupa w szafie, o którym jeszcze nikt głośno nie mówi/pisze, a który w chwili pierwszego wykopu przy rozpoczęciu prac wyjdzie w całej okazałości. Jak wynika z cząstkowych informacji tereny, na których ma powstawać BCTka także zostały zawalone odpadami...

Przy czym nie chciałbym wchodzić w drobiazgowe roztrząsanie tej czy innej inwestycji. Aby Bytom wyszedł z dołka potrzebna jest sanacja każdej z dziedzin naszego życia. Podstawową sprawą jest zwiększenie dochodów do budżetu naszego miasta, jeżeli to się uda, to z następnymi projektami będzie prościej.


No to nieźle , czekamy na więcej szczegółów co do Becetki, ale boję się że macie już na kogo zwalać gdyby jednak marszałek nie był skory do sypnięcia kasy.
Nie jesteście moją opcja polityczną ale warunkowo dam wam mój głos w Bytomiu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/02/06 16:19 #177165

Bawi mnie naiwność niektórych, owszem 500+ to zasługa PiS- u , czy wcześniejsze emerytury, ale to , że wpływy do budżetu są dobre, to zasługa głównie dobrej sytuacji gospodarczej w Europie i na świecie.
Grecja bodajże 9 % wzrost PKB , prawie 10 państw UE ma dziś nadwyżkę budżetową, po prostu jest dobrze wszędzie.
Morawiecki planował na ten rok, prawie 60 miliardów deficytu,a jest zdecydowanie mniej, czyli sam nie przewidział tak dobrej koniunktury.
W 2016 roku, ze wszystkich podatków, najmniej wzrósł vat , inne podatki były zdecydowanie wyższe, niż w 2015 r.
Za rok 2017, jeszcze nie wiadomo o ile wzrósł podatek vat, okaże się to po pełnych obliczeniach (zwrotach), ale jak mówią ekonomiści, vat rośnie , bo musi rosnąć w dobie dobrej koniunktury, jest to w końcu podatek od towarów i usług, więc jak jest ruch na rynku, sprzedaż rośnie , to i ten podatek musi rosnąć.
Być może, że PiS dołożył jakąś cegiełkę, w postaci lepszej ściągalności tego podatku, nie neguję, ale też nie przeceniał bym tego, jak to się przedstawia w TVP.
PiS rozdaje pieniądze, więc sondaże ma dobre, ma władze w momencie najlepszej koniunktury w ostatnich kilkunastu latach, i to bezsprzecznie nie jest zasługa tej partii.
Trzeba być uczciwym, i oddać to, że partia Kaczyńskiego nie tylko jedzie na populizmie, ale jednocześnie wspiera doły społeczne.
Natomiast takie wypowiedzi Nowoczesnej , jak to, żeby nie kontrolować przedsiębiorców, samego mnie od dej partii odpychają.
Przedsiębiorca niekontrolowany, "ciula" na wszystkim, sam tego doświadczyłem, dostając marną premie świąteczną, która i tak jest wypłacana z socjalnego, ale zamiast do kieszeni pracowników, trafiała do przedsiębiorcy, dziś się to poprawiło, być może ze względu na kontrole?
Strach pomyśleć co by było dziś z Polską , przy tym rozdawnictwie, gdyby sytuacja gospodarcza była znacznie gorsza, ale na szczęście, jest na razie super dobra sytuacja gospodarcza w Europie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/02/06 17:52 #177170

Jeżeli teren przyszłej becetki jest pokryty odpadami - to właśnie teraz jest najlepszy moment, żeby to ujawnić. Mam jednak takie wrażenie, że komuś bardzo zależy, żeby ta sprawa przycichła - a, że PiS ma teraz prokuraturę to dlaczego rejonowa i okręgowa są tak opieszałe w tych sprawach?
Czekamy na prawdziwą bombę związaną z odpadami, która być może zakopie Bartylę na śmietnik... historii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/02/06 19:34 #177172

Woś: PiS to nie są ignoranci! W ekonomii są bardziej nowocześni niż Nowoczesna

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770...na-przynajmniej.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: Przywrócić świetność miastu 2018/02/06 22:22 #177183

Szeregowy napisał: Tak Creek, widać to zwłaszcza po 2 latach rządów PiS w Polsce, gdzie budżet czy zyski SSP są na takich poziomach, o jakich wcześniej nikt nie myślał. Tak się zastanawiam, skąd te uporczywe trzymanie się fałszywych stereotypów dotyczących pisu? czy patrząc np. na Morawieckiego czy Dudę faktycznie, z przekonaniem, można twierdzić, iż nie inwestycje a populizm i rozliczanie? moim zdaniem nie, ale, to oczywiście moje zdanie. Zresztą rozliczenia to nic złego, to - także moim zdaniem - konieczność. Politycy musza w końcu zacząć odpowiadać za swoje 'dokonania". mam nadzieję, że czasy "odpowiedzialności politycznej", a więc całkowitego braku odpowiedzialności, odeszły do lamusa.

Co zaś się tyczy becetki, to sprawa jest jasna. Miasto nie ma na nią odpowiednich pieniędzy, a marszałek niezbyt chce dać Bytomiowi tą, którą zarządza. Jest pat, ale wyjściem z niego może być wynik wyborów samorządowych. jeśli pis wygra w sejmiku (nawet jeśli nie wygra w samym Bytomiu) to zrobimy wszystko, aby nowy marszałek przychylniej spojrzał na tę kwestię. Tyle, że w tej sprawie mamy dodatkowo kolejnego trupa w szafie, o którym jeszcze nikt głośno nie mówi/pisze, a który w chwili pierwszego wykopu przy rozpoczęciu prac wyjdzie w całej okazałości. Jak wynika z cząstkowych informacji tereny, na których ma powstawać BCTka także zostały zawalone odpadami...

Przy czym nie chciałbym wchodzić w drobiazgowe roztrząsanie tej czy innej inwestycji. Aby Bytom wyszedł z dołka potrzebna jest sanacja każdej z dziedzin naszego życia. Podstawową sprawą jest zwiększenie dochodów do budżetu naszego miasta, jeżeli to się uda, to z następnymi projektami będzie prościej.

Czekam na rozwinięcie zagadnienia: "powinny się zwiększyć dochody do budzetu".

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/02/08 13:58 #177212

Proszę o informację, czy przed publikacją tego programu ktoś konsultował się z właścicielami willi po burmistrzu? Została ona sprzedana w ubiegłym roku, a teraz każdego niemal dnia prowadzone są prace przy gruncie. Czy nowy właściciel zakupił ją wiedzą o nowym pomyśle PIS i teraz zwiększa jej wartość? Z drugiej strony, po co miałby na zdrowy rozum inwestować, skoro ma ona zostać odkupiona? Czy PIS odkupi ją za wszelką cenę, dając nowemu nabywcy milionowe zarobki, w krótkim czasie?

A może ten plan to po prostu sfera marzeń i nie znana jest twórcom programu obecna sytuacja prawna obiektu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/02/08 18:05 #177220

To nie jest program, tylko krótki wywiad. Zmiana sytuacji prawnej willi d. Burmistrza nie jest mi znana i pierwsze słyszę, aby ktoś ją kupił. Jeśli tak jest faktycznie, to z jednej strony szkoda, ale z drugiej dobrze, że wreszcie budynek przestanie stać pusty. Masz jakieś konkretniejsze informacje na ten temat?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/02/09 13:08 #177232

Nie mam szerszych informacji, poza 100% pewnością że została sprzedana, czego dowiedziałem się w rozmowie telefonicznej z poprzednią właścicielką w tym tygodniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przywrócić świetność miastu 2018/03/04 11:57 #177672

no dobrze, niech sie dzieje, niech ktoś to wdroży i zobaczmy co sie będzie dzialo,
poki nie ograniczaj mojej wolności jest ok

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.