Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ulica Siemianowicka /od 1.10.2013 zamknięcie/

Ulica Siemianowicka /od 1.10.2013 zamknięcie/ 2013/08/22 13:58 #132469

Ulica Siemianowicka w Bytomiu: trwa remont, mieszkańcy pytają o ekrany

Ulica Siemianowicka w Bytomiu: trwa remont. Koszt wyniesie 3 mln 597 tys. zł. Termin zakończenia prac został wyznaczony na 30 października. Kierowcy się cieszą, ale mieszkańcy okolicy twierdzą, że hałas jest nie do wytrzymania. Głośno, bo remont - to oczywiste, ale głośno przede wszystkim dlatego, że jest tu duże natężenie ruchu.
- Gdzie obiecane ekrany akustyczne? - pyta zdenerwowany pan Andrzej. - Normy hałasu są tu już przekroczone wielokrotnie - dodaje. Tymczasem urzędnicy twierdzą, że o ekranach może być mowa dopiero po zakończeniu prac.

- Otrzymaliśmy z MZDiM informację, że po wymianie nawierzchni jezdni i chodników, montażu barierek, regulacji wpustów ulicznych, wykonaniu korekt łuków na skrzyżowaniach oraz zjazdach, zostaną przeprowadzone badania akustyczne - mówi Tomasz Sanecki z biura prasowego UM. - Dopiero na ich podstawie ma zostać podjęta decyzja, czy budowa ekranów akustycznych jest tu konieczna - dodaje.

Jak wynika jednak z pism, które przedstawił nam nasz czytelnik, MZDiM, dokumentację na ekrany akustyczne przy ul.Siemianowickiej w Bytomiu planowano tu już…w 2008 roku.


Drzewa do wycinki, tylko kiedy?

Pan Andrzej zwraca też uwagę na stare topole przy ulicy Siemianowickiej.
- One już wrastają w stację transformatorową. Przecież to grozi niebezpieczeństwem - mówi nasz Czytelnik.
Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej obiecuje wycinkę 7 topoli, ale dopiero w pierwszej połowie 2014 roku. Co ciekawe, decyzja w sprawie usunięcia drzew została wydana już 3 sierpnia 2012 roku.
- To po prostu skandal, takie długie czekanie. Ja rozumiem brak pieniędzy, ale co będzie, gdy przyjdzie burza i powalone drzewo spadnie na ulicę? – pyta inny nasz czytelnik.
cały artykuł na
bytom.naszemiasto.pl/artykul/galeria/196...5d36e4d3a9fdb5,1,3,5

bytom.naszemiasto.pl/galeria/zdjecia/197...5d36e4d3a9fdb5,1,3,5

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/22 14:03 #132471

Dobrze, że remontują. W końcu jest okazja zrobić tam porządną drogę rowerową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/22 14:37 #132474

Której nie ma w projekcie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/22 16:29 #132476

Mieszkam przy Siemianowickiej ale nie wyobrażam sobie ekranów. Przecież od północnej strony jest wąski chodnik w niektórych miejscach i gdzie ten ekran niby jeszcze zmieścić ? Przecież musi być trochę miejsca w razie awarii samochodu, żeby nie zablokował przejazdu jakby nie było jednej z głównej dróg krajowych kraju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/22 21:31 #132482

Wszystko da się zrobić tym bardziej, ze 8 już nie jeździ a ten odcinek drogi powinien być odciążony a ruch puszczony ul Brzezińska do Alei Jana Pawła II i to by rozważało problem tym bardziej ze w przyszłości będzie przecinać Siemianowicką nowa obwodnica Chorzowa która połączy się w linii prostej do Alei Jana Pawła II

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/22 21:54 #132483

Ratnik napisał: Dobrze, że remontują. W końcu jest okazja zrobić tam porządną drogę rowerową.

MephiR napisał: Której nie ma w projekcie...


I ktoś powinien za to zdrowo beknąć. Niestety Bytom nie ma szczęścia do tych którzy odpowiadają za myślenie, projektowanie i dbanie o rowerzystów. Zlikwidowano linię nr. 8 i była możliwość poszerzenia ulicy i w dodatku budowy DDR. Tak zrobiono na ulicy między Chorzowem a Siemianowicami gdzie na trasie po zlikwidowanej linii zrobiono drogę dla rowerzystów. Ale nie jest źle, mamy Masę Krytyczną i co jakiś czas rajd po tej samej trasie :evil: inni mają drogi dla rowerów :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/22 23:28 #132488

Nie wiem czy jazda na rowerze w śród tirów nawet jakby była droga rowerowa należy do przyjemności, owszem drogi rowerowe skrajem lasu nad Chechło ale w tym syfie to jest kolejna dzielnica nędzy i rozpaczy zapomniana przez boga i ludzi jakby nie moje interwencje nie było by nawet przystanku autobusowego a jednak stoi od Listopada nie mówiąc o tym ze najbliższy sklep na Pogodzie a tu marnuje się 10 ha terenu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/22 23:47 #132491

Rowerem jeździ się nie tylko rekreacyjnie. Wielu ludzi używa go do dojazdów do pracy i dla nich nie ma większego znaczenia, czy jedzie się wzdłuż drogi dla samochodów, czy w lesie - chcą po prostu dotrzeć do celu cali i zdrowi. Kiedy ludzie w Polsce wreszcie zrozumieją, że rower to nie zabawka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/23 07:36 #132499

andrzej4478 napisał: Wszystko da się zrobić tym bardziej, ze 8 już nie jeździ a ten odcinek drogi powinien być odciążony a ruch puszczony ul Brzezińska do Alei Jana Pawła II i to by rozważało problem tym bardziej ze w przyszłości będzie przecinać Siemianowicką nowa obwodnica Chorzowa która połączy się w linii prostej do Alei Jana Pawła II


Tak jak w przyszłości Siemianowicką będzie przecinać obwodnica Chorzowa tak samo DK94 ma być dwupasmowa między Bytomiem a Krakowem. Więc gdzieś te dodatkowe pasy trzeba będzie wcisnąć.
Natomiast, że jeżeli chcesz stawiać ekrany to po obydwu stronach drogi, a to wiąże się z przesunięciem całego pasa drogowego o 1-2m w południowym kierunku.

Ciekaw jestem kto obiecał "Panu Andrzejowi" z artykułu ekrany akustyczne ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/23 10:57 #132511

Nie wiem, kto to obiecał, ale cały materiał jest równie durny, jak ten z czasu remontu torów na Moniuszki...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/23 13:16 #132514

Proszę o to badania akustyczne sendfile.pl/46176/Badania_poziomu_halasu.pdf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/23 13:49 #132515

Badania były dokonane przy posesji 93, która jest po północnej stronie. Przy tej samej posesji jest chodnik na szerokość około 2-3 osób. Ekran musi być 1m od krawędzi jezdni czy naprawdę ktoś liczy na to że przesuną jezdnię o 1-2m lub praktycznie zlikwidują chodnik po tej stronie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/24 14:59 #132588

Mnie bardzo do gustu przypadły tymczasowe przejścia dla pieszych (zebry) prowadzące z jednej strony wprost na trawnik byłego torowiska tramwajowego.
O ile w przypadku braku opadów jakoś można to przeboleć o tyle jak będzie padać już tak ładnie nie będzie.
Ale co tam - ot Bytom, ot Polska.
Najważniejsze że się w papierach zgadza a z resztą jakoś będzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/25 07:40 #132613

andrzej4478 napisał: Wszystko da się zrobić tym bardziej, ze 8 już nie jeździ a ten odcinek drogi powinien być odciążony a ruch puszczony ul Brzezińska do Alei Jana Pawła II i to by rozważało problem


W temacie o tramwajach napisałeś

andrzej4478 napisał: Fajnie kiedy Tramwaj linii 8 wróci na tor też by się przydało


Raz piszesz że chcesz postawić ekrany wykorzystując torowisko, później piszesz że chcesz powrotu tramwaju. :blink:
Natomiast chętnie bym się dowiedział jak widzisz koncepcję puszczenia ruchu Brzezińską dla jadących od centrum Bytomia. Jadą od pogody do obwodnicy Siemianowicką, później wjeżdżają na obwodnicę do Brzezińskiej żeby następnie wrócić na Siemianowicką ? Tylko nie wiem w którym miejscu mieliby zjechać.

P.S. Kupując dom przy DK94 nie wiedziałeś jakie jest natężenie ruchu ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ulica Siemianowicka 2013/08/25 08:45 #132614

huri_khan napisał: Tak jak w przyszłości Siemianowicką będzie przecinać obwodnica Chorzowa tak samo DK94 ma być dwupasmowa między Bytomiem a Krakowem. Więc gdzieś te dodatkowe pasy trzeba będzie wcisnąć.
Wikipedia napisał: Paradoks Downsa-Thomsona (paradoks Pigou-Knighta-Downsa) – obserwacja mówiąca, że prędkość równowagi pojazdów osobowych jest determinowana przez średnią prędkość od drzwi do drzwi identycznej podróży transportem zbiorowym.

Obserwuje się, że wzrastająca przepustowość dróg może prowadzić do dużego spadku płynności ruchu. Zjawisko występuje, gdy podróżujący rezygnują z transportu publicznego na rzecz prywatnego, co skutkuje niedoinwestowaniem transportu publicznego np. zmniejszeniem częstotliwości kursowania lub podniesieniem opłat za korzystanie. W efekcie stymuluje to dalsze decyzje o rezygnacji z transportu zbiorowego, co skutkuje większym niż pierwotnie zakorkowaniem ulic.

Konkluzją paradoksu jest stwierdzenie, że rozwój sieci drogowej nie jest efektywnym sposobem na rozładowanie zatorów drogowych, a często jest działaniem przeciwskutecznym. Zjawisko zostało szczegółowo opisane przez Martina Mogridge’a na przykładzie Londynu. Opracowanie zostało wydane pt. Travel in towns: jam yesterday, jam today and jam tomorrow?.

Jest to rozwinięcie teorii Downsa (1992) „potrójnej konwergencji”. Downs stworzył teorię wyjaśniającą trudność w usunięciu z autostrad korków związanych z godzinami szczytu. Według teorii, w odpowiedzi na zwiększenie pojemności autostrady kierowcy używający dróg alternatywnych zaczynają używać autostrady oraz jeździć w godzinach szczytu, a użytkownicy transportu publicznego rezygnują z niego na rzecz własnego samochodu.

Zjawisko opisane przez paradoks Downsa-Thomsona może odnosić się także do sieci komputerowych.

Paradoks nazwano imieniem Anthony’ego Downsa i J.M. Thomsona, a druga nazwa pochodzi od Downsa, Arthura Cecila Pigou i Franka Knighta.


To się dzieje w GOP.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ghost


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.