Historia

Szczególne odkrycie w piwnicy [DUŻO ZDJĘĆ]


Zdjęcia Bytomia z lat 60', 70' i 80' - takiego odkrycia w piwnicy dokonał Piotr Zawojek. Postanowił podzielić się z innymi swoim znaleziskiem. Zobaczcie odkryte fotografie!

Reklama

There are no images in the gallery.

Fotografie znalezione przez Zawojka przedstawiają głównie Rozbark i Łagiewniki, lecz wśród nich można zobaczyć również pojedyncze zdjęcia z innych dzielnic Bytomia. Widać na nich jak bardzo zmieniło się nasze miasto w ciągu ostatniego półwiecza. Ogromne wrażenie robią fotografie ulicy Chorzowskiej, na środku której biegną tory tramwajowe i nie ma jeszcze skrzyżowania z ul. Miarki. W oczy rzuca się też brak samochodów. Dziś bytomskie osiedla toną w morzu aut, a na zdjęciach Piotra Zawojka prawie ich nie ma.

Odkrywca nie wie kto jest autorem znalezionych przez niego fotografii. - Interesuje się wszystkim co jest związane z naszym dziedzictwem narodowym, ponieważ to buduje naszą tożsamość i świadomość - pisze Zawojek.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.