Historia

"Bitwy, dowódcy, kampanie i tajemnice II wojny światowej" - promocja książki Tomasza Saneckiego


Bytomski historyk, publikujący swoje teksty na stronie www.mojhistorycznyblog.pl. Porusza tematy historyczne, wśród których dominują ciekawostki, interesujące artykuły oraz zapowiedzi nowości wydawniczych. Jest także autorem kilku książek, a premiera kolejnej odbędzie się niebawem.

Reklama

- Zapraszam w piątek, 21 lutego, o godzinie 17.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu na promocję mojej najnowszej książki „II wojna światowa. Dowódcy-Bitwy-Kampanie-Zbrodniarze-Łowcy nazistów” – mówi Tomasz Sanecki. W swojej publikacji historyk nie tylko podjął temat rozstrzygających bitew i kampanii, rolę najważniejszych dowódców Wehrmachtu w kluczowych momentach II wojny światowej, ale również kwestię odpowiedzialności za masowe zbrodnie w Europie.

To jednak nie wszystko. W książce omówiono także tematy związane m.in. z kampanią wrześniową w Polsce, zamachem na Reinharda Heydricha, tajemnicami Adolfa Hitlera, a także trwającymi dziesiątki lat poszukiwaniami nazistowskich zbrodniarzy, którzy nigdy nie zaznali spokoju za sprawą łowców nazistów.

Książka dostępna jest na razie w księgarniach internetowych.

Tomasz Sanecki – pochodzący z Bytomia historyk, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Szczególnie interesuje się historią Polski oraz historią XX wieku do 1945 roku. Twórca i redaktor portalu historycznego „Mój Historyczny Blog”. W 2017 roku zadebiutował publikacją „Z dziejów Europy Środkowo – Wschodniej. Średniowiecze – Nowożytność – XX wiek” wydaną przez krakowski Wydawnictwo Ridero. W 2018 roku wydał kolejną publikację „O wolną Polskę, o polski Śląsk. Historia 1 Pułku Strzelców Bytomskich”, poświęconą jednej z najważniejszych formacji wojskowych na Górnym Śląsku po 1918 roku. Rok temu wydał publikację poświęconą Tragedii Miechowickiej.

fot. mat. prasowe

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.

Media społecznościowe

Bytomski.pl - 2019 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone