Katarzyna Kowalik z brązowym medalem na Mistrzostwach Europy. Podium w wyciskaniu sztangi leżąc

Katarzyna Kowalik zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie. Tarnogórzanka stanęła na podium w konkurencji wyciskanie sztangi leżąc. Stanęła do rywalizacji weteranek (50-59 lat) w kategorii wagowej 69 kg.

51-letnia Katarzyna Kowalik wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie. Tarnogórzanka stanęła do rywalizacji weteranek grupy drugiej (50-59 lat) w kategorii wagowej 69 kg. Jak relacjonował w trakcie zawodów trener tarnogórzanki - Grzegorz Leski, w grupie tej znalazło się dziewięć zawodniczek.

- Walka o podium była bardzo zacięta i aż do ostatniego podejścia nie wiadomo było kto stanie na podium. Kasia już w pierwszym podejściu po zaliczeniu 67,5 kg poprawiła rekord Polski o 2,5 kg. W drugim podejściu po konsultacji z Mikołajem Kowalikiem zadysponowaliśmy ciężar o 5 kg wyższy. Po ciężkiej walce sztanga została wyciśnięta i podejście naszej zawodniczki zostało zaliczone stosunkiem głosów i kolejny rekord Polski został poprawiony o 5 kg - relacjonował Leski.

Trener Kowalik dodał, że po dwóch podejściach zawodniczka była na trzecim miejscu. Trzeciego podejścia do 75 kg, Kowalik nie udało się zaliczyć, na szczęście pozostałe zawodniczki również go nie zaliczyły. Dlatego też Kowalik zdobyła pierwszy brązowy medal w wyciskaniu na zawodach międzynarodowych.

- Tylko pełne zaangażowanie w to co się robi oraz cierpliwość i ciężka praca zadecydowały o tym w jakim miejscu się znalazłam. Nie przestaje pracować dalej, bo długa droga jeszcze przede mną - podkreśla Katarzyna Kowalik.

Kim jest Katarzyna Kowalik?

To rodowitą Ślązaczką. Urodziła się w Bytomiu, a obecnie mieszka z rodziną w Tarnowskich Górach. Ćwiczenia fizyczne i sport były dla niej ważne od dzieciństwa. Jako uczennica należała do zespołu harcerskiego ,,Drużyna’’, gdzie poznała podstawy baletu. Później baletowe pointy zamieniła na broń białą i rozpoczęła treningi szermiercze. Ukończyła Szkołę Medyczną i przez krótki czas pracowała jako pielęgniarka na oddziale neurochirurgii. Następnie została sekretarką w kancelarii notarialnej.

W 2010 roku musiała zmierzyć się z nowotworem - czerniakiem II stopnia. Po postawionej diagnozie jej życie uległo diametralnej zmianie. Trafiła do szpitala, gdzie musiała poddać się poważnej operacji. Potem była roczna rehabilitacja, która pomogła jej w powrocie do zdrowia. W końcu lekarze zezwolili na powrót do ćwiczeń siłowych. Wiosną 2018 roku sięgnęła po Mistrzostwo Europy Bikini Fitness Weteranek IFBB. Jesienią tego samego roku wzięła udział w Mistrzostwach Świata IFBB - zajęła V miejsce.