Kultura

Koncert wokalnych gwiazd [PATRONAT]


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Kasia Moś, Kasia Grzesiek, Marta Król, Ewa Uryga i Mariola Konieczna staną razem na scenie Opery Śląskiej. Bytomskim wokalistkom będzie towarzyszyć znana dziennikarka radiowa i telewizyjna, Anna Popek, która poprowadzi galę Bytomianki i Bytomianina Roku.

Wspomniana piątka kobiet to grono najlepszych wokalistek w Bytomiu. Każda z nich posiada wspaniały głos i ciężko zapracowała sobie na uznanie. Kasia Moś w ubiegłym roku reprezentowała Polskę na Eurowizji, Kasia Grzesiek dotarła do finału programu "Must be the music", Marta Król współpracowała m.in. z Michałem Urbaniakiem, Bogdanem Hołownią i Kubą Badachem, Ewa Uryga została okrzyknięta przez magazyny "Jazz Forum" i "Twój Blues" mianem jednej z najlepszych wokalistek jazzowych i soulowych, natomiast poezja śpiewana w wykonaniu Marioli Koniecznej jest dobrze znana m.in. słuchaczom radiowej Trójki.

Reklama

To piękne i utalentowane grono spotka się już w piątek, 6 kwietnia o 19:00 na scenie Opery Śląskiej na wspólnym koncercie z zespołem Pawła Tomaszewskiego. Publiczność usłyszy piosenki z różnych gatunków (gospel, hip-hop, jazz, pop), a na koniec wszystkie wokalistki zaśpiewają razem. Koncert zorganizowany przez Ligę Kobiet Nieobojętnych poprowadzi Anna Popek, dziennikarka Telewizji Polskiej, szefowa PAP Life, pochodząca z naszego miasta.

Występ wokalistek uświetni Galę Bytomianki i Bytomianina Roku. LKN nadaje te tytuły od wielu lat. W tym roku prezeska stowarzyszenia Anna Kowolik wręczy statuetki Annie Lenkiewicz, policjantce z bytomskiej komendy oraz Adrianowi Lipińskiemu, dyrektorowi Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu Rozbark.

Bilety na galę można nabyć w kasach Opery Śląskiej oraz na stronie internetowej teatru, gdzie samemu można wybrać sobie miejsce. Ceny biletów zaczynają się już od 15 złotych.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (4 replies).

georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #178275 2018/04/05 22:47
Klasa sama w sobie jest tylko Ewa Uryga.Marta Król zaczyna sie wspinac po drabinie sukcesu.Kasia Moś ma zadatki ale na razie mało co z nich wynika.Reszta to jedna wielka niewiadoma.
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #178271 2018/04/05 20:22
Przeglądnij wiki - może zrozumiesz.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #178267 2018/04/05 15:32
Tak...zdecydowanie się czepiasz.
Poza tym nie obrażaj mi Kasi Moś.Wokalnie to co najmniej Europejska pierwsza liga lub Polska Ekstraklasa.
Co do "klasy samej w sobie" to o muzycznych gustach się nie dyskutuje.Dla jednych bożyszczem jest Luis Fonsi a dla innych Lech Janerka.
Pozdrawiam.
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #178261 2018/04/05 07:08
Może się czepiam, ale czy kolejność wymienionych pań nie powinna być inna?
Można lubić Kasie Moś - ale jej największym sukcesem jest jak dotąd reklama ubezpieczeń...Występ w szoł w przypadku Kasi Grzesiek w tv też jeszcze nie świadczy o niczym,
więc taka kolejność jest chyba nie na miejscu.
Bo jednak Panie: Ewa, Marta i Mariola to jest klasa sama w sobie.

Reklama: