Kultura

Zakochaj się w parku! Nadchodzi kolejny zielony happening


Chillout w hamakach, warsztaty rękodzieła, joga i rozmaite konkursy - to tylko niektóre atrakcje towarzyszące happeningowi #parkowelove, który odbędzie się w sobotę, 29 czerwca, na Polanie Piknikowej w Parku Miejskim im. F. Kachla w Bytomiu.

Reklama

Idea piknikowania, tak popularna na całym świecie, sprawdziła się także w Bytomiu, czego dowodem są ostatnie imprezy zorganizowane z parku miejskim. Kolejna z nich odbędzie się w najbliższą sobotę. Podczas wydarzenia zostaną podsumowane działania mające na celu odnowę zieleni w parkach miejskich. Dla uczestników przygotowano specjalne strefy aktywności.

W strefie warsztatów eko od godz. 12:00 miłośnicy rękodzieła będą mieli okazję do stworzenia pod czujnym okiem członków Stowarzyszenia Majstersztyk naturalnych dekoracji, gadżetów DIY takich jak: magnesy, przypinki, czy plecaki. Będzie też można wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez Manuffakturę, podczas których przygotujemy własne sadzonki, a także w warsztatach kulinarnych Mobilnego Kucharza, który wprowadzi uczestników w tajniki pichcenia zielonych koktajli. Z kolei w strefie foto amatorzy utrwalania przemijających chwil na kliszy będą mogli wykonać zdjęcia instax oraz wziąć udział w instagramowym konkursie selfie.

Aby w pełni oddać się sobotniemu leniuchowaniu w pięknych okolicznościach przyrody można wybrać strefę chilloutu i odpocząć na polanie piknikowej w hamaku, na leżaku lub na kocu. Nie zabraknie też rozmaitych smakołyków. Z myślą o najmłodszych organizatorzy przygotowali także strefę dla malucha, gdzie będą czekały kolorowanki wielkoformatowe, a jeden z bytomskich przyrodników będzie opowiadał najmłodszym bajki o parku.

- Weźcie koce, kosze pełne smakołyków i przyłączcie się do wydarzenia, które jednocześnie będzie wielką inauguracją Polany Piknikowej. Dawna psia polana przy Amfiteatrze w końcu doczeka się zmiany nazwy - zachęcają organizatorzy happeningu.

Wypoczynek na świeżym powietrzu nieodłącznie związany jest z ruchem, którego i tym razem nie może zabraknąć. W strefie ruchu przygotowano gry i zabawy, ale prawdziwym międzypokoleniowym hitem będzie joga dla całej rodziny. W finale happeningu, o godz. 15.00, dla uczestników wystąpi Silesian Brass Quartet.

Imprezę organizuje Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu we współpracy z bytomskimi stowarzyszeniami: MYbytomianie i Manuffaktura, a wydarzenie jest częścią kampanii promocyjnej projektu “Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Priorytet II - Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, Działanie 2.5. - poprawa jakości środowiska miejskiego.

fot. Magdalena Koloch / Manuffaktura

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

marcinen Avatar
marcinen odpowiedział w temacie: #185030 2019/07/01 12:14
W Parku można by się zakochać, gdyby nie fakt, że obecna władza o ten park chyba nie ma zamiaru dbać. Nie wiem czy tylko dlatego, że został podreperowany przez poprzedników czy nieudolności Zieleni Miejskiej.
Na chwilę obecną co pozytywne częściowo naprawiono infrastrukturę placów zabaw.

Negatywnie:
- niedziałająca fontanna i wodospad,
- zaniedbana zieleń Góry Miłości,
- brak koszenia traw i ogólnie dbania o zieleń, (zaniedbania widać w okolicach stawów i wysepek, zarośla po pas),
- brak kontynuacji naprawy ścieżek np. od Góry Miłości do figurek, pod samą Górą, takich miejsc jest kilka ale psują cały obraz. Wygląda to tragicznie!! A do zrobienia zostało raptem ze 150-200 metrów ścieżek, żeby je fajnie utwardzić.
-

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.