Kultura

Masz fajny pomysł? Lokal na kulturę czeka na Ciebie


Teatr, galeria, a może studio tańca? Miejskie lokale przejmą artyści i animatorzy kultury - to pomysł magistratu na ożywienie Bytomia. Czy się sprawdzi? Są na to duże szanse. Właśnie rusza pierwsza edycja programu „Lokal na kulturę”.

Reklama

W poniedziałek, 1 lipca, o godz. 16.00 sali sesyjnej UM przy ul. Parkowej 2, odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych. Najemcy lub dzierżawcy, którzy zdecydują się poprowadzić działalność artystyczną, kulturalną i twórczą w naszym mieście skorzystają z preferencyjnych stawek za czynsz.

Wytypowane przez urzędników lokale znajdują się w atrakcyjnym miejscu. O tym, kto będzie mógł w nich rozpocząć działalność zdecyduje komisja konkursowa. Chętni muszą złożyć propozycję, w której przedstawią swój pomysł na biznes. Koncepcje te oceni komisja konkursowa i to ona zdecyduje, kto otrzyma nowe lokum.

Przyszły najemca będzie musiał wyremontować przyznane mu pomieszczenie, a w czasie remontu zapłaci jedynie 1 zł netto za m2. Sytuacja ta nie może trwać jednak dłużej niż 12 miesięcy. Jak informuje bytomski magistrat, po upływie tego terminu, wysokość czynszu ustalona zostanie na poziomie kosztów utrzymania danego lokalu w nieruchomości, a będzie to uzależnione od lokalizacji.

Podczas spotkania zainteresowani uzyskają kompleksową informację dotyczącą nie tylko zaproponowanych do zagospodarowania lokali, ale też terminów składania ofert. Pomocą będą służyć specjaliści z Bytomskich Mieszkań oraz Biura Spraw Lokalowych.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (1 replies).

71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #185017 2019/06/30 14:39
Kolejny pomysł na ożywienie Bytomia to poprawienie infrastruktury sportowej.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.