Kultura

Muzyczna uczta z Michałem Bajorem w Beceku już w niedzielę


Michał Bajor debiutował w filmie Agnieszki Holland w 1975 roku, a swoją pierwszą płytę pt. „Michał Bajor Live” nagrał 32 lata temu. Od tego czasu możemy go podziwiać zarówno na scenie teatralnej, jak i na szklanym ekranie, choć ostatnio coraz częściej występuje jako piosenkarz i w tej roli zobaczymy go także w Bytomiu.

Reklama

13 października o godz. 19.00 artysta wystąpi na scenie Bytomskiego Centrum Kultury. Podczas koncertu usłyszymy włoskie i francuskie przeboje wszechczasów. Piosenkarz od najmłodszych lat wsłuchiwał się w utwory włoskich i francuskich wykonawców, a festiwale w San Remo czy piosenki Piaf i Aznavoura, były dla niego wyznacznikiem gustu dobrej estrady. Muzyczna pasja przerodziła się w zawód, który Michał Bajor uprawia od lat z niesłabnącym zaangażowaniem.

Podczas niedzielnego koncertu w Bytomiu artysta zaserwuje widowni zgromadzonej w Beceku muzyczną ucztę. Będzie to bardzo zróżnicowany recital, podczas którego piosenkarz zabierze nas w podróż przez świat muzyki. Usłyszymy kultowe przeboje - od przejmującej „Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe „Couleur cafe” Gainsburga, czy roztańczone „Quando, quando” aż po dramatyczny „Hymn miłości” Edith Piaf. Piosenki te są w świetnych, większości nowych tłumaczeniach Rafała Dziwisza, a utwory z oryginalnymi tekstami włosko-francuskimi w stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego.

fot. mat. prasowe organizatora

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.