Miasto

Nowe miejsce dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy i osoby zamierzające założyć firmę znajdą tu informacje na temat wsparcia unijnego, które mogą wykorzystać w swojej działalności. Przy Rynku powstało Bytomskie Centrum Przedsiębiorczości prowadzone przez Bytomską Agencję Rozwoju Inwestycji.

BARI realizuje szereg projektów unijnych skierowanych do przedsiębiorców, ich pracowników, bądź osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo. Są to szkolenia, doradztwo, płatne staże i dotacje na założenie firmy. Wartość tych projektów wynosi ponad 38 milionów złotych.

Reklama

W miejscu dawnego salonu sukien ślubnych przy Rynku 19 agencja stworzyła miejsce dla wszystkich osób zainteresowanych skorzystaniem z unijnego wsparcia na podnoszenie swoich kwalifikacji, rozpoczęcie działalności, czy przeszkolenie personelu. Pracownicy Bytomskiego Centrum Przedsiębiorczości udzielają informacji na temat projektów realizowanych przez BARI i pomagają w wypełnieniu dokumentów aplikacyjnych.

Informacje o oferowanym wsparciu można znaleźć również na stronach BARI oraz Bytomskiego Podmiotowego Systemu Finansowania.

Zobacz też:
Reklama
Promocja noworoczna