Miasto

Od najmłodszych lat - tak o przyszłych pracowników zabiega w Bytomiu PETRALANA


Stopa bezrobocia w Bytomiu osiągnęła rekordowo niskie 8,8 proc. PETRALANA - jeden z największych pracodawców w mieście rekrutuje na okrągło i dba, aby kontakt z marką mieli także ci, którzy dopiero za kilka lat będą mogli starać się o pracę w przedsiębiorstwie produkującym mineralną wełnę skalną. Dzisiaj, fabrykę odwiedzili uczniowie Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu i to szczególna okazja, aby podsumować pierwszy semestr współpracy przedsiębiorstwa ze Szkołami.

Reklama

Area Sales manager, mechanik utrzymania ruchu, operator wózka widłowego, młodszy automatyk utrzymania ruchu, technik obsługi obiektu czy operator linii produkcyjnej - to zaledwie kilka z wielu stanowisk, na które rekrutuje obecnie PETRALANA - przedsiębiorstwo produkujące w Bytomiu mineralną wełnę skalną.

Jeden z największych pracodawców w mieście musi zabiegać o pracowników wszelkimi sposobami, ponieważ stopa bezrobocia osiągnęła rekordowo niską jak na Bytom stopę - 8,8 proc. - Stąd pomysł, aby nawiązać współpracę z bytomskimi szkołami. Na początek Państwowymi Szkołami Budownictwa - mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy PETRALANY. - Ta współpraca to dla nas nie tylko szansa na pozyskanie w przyszłości pracowników, ale i możliwość zaprezentowania produktów przyszłym architektom i inżynierom budownictwa - dodaje.

W piątek, 14 czerwca, na kilka dni przed końcem roku szkolnego, grupa uczniów z bytomskich PSB odwiedziła ultranowoczesną fabrykę w Bobrku. - To niejako zwieńczenie pierwszego semestru współpracy pomiędzy Szkołami a przedsiębiorstwem. Wcześniej, PETRALANA m.in. wsparła organizację XVIII Miejskiego Konkursu Matematycznego oraz ufundowała nagrody dla najlepszych uczniów z Bytomia w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych - wylicza Anna Hyla, dyrektor Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu.

Lokalna aktywność PETRALANY to jednak nie tylko współpraca ze Szkołami. Firma cyklicznie uczestniczy w Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu i sponsoruje klub 3S Polonia Bytom, który gra w Superlidze Tenisa Stołowego. Od 2015 r. działa też Fundacja Petralana, która otacza opieką najmłodszych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej, walczących z chorobą lub niepełnosprawnością.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.