Miasto

Tego dnia za darmo pojedziesz autobusem lub tramwajem i naprawisz swój rower


Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W ramach jego obchodów bytomianie będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską ZTM, a także sprawdzić i naprawić swoje rowery w mobilnej stacji serwisu.

Reklama

ETZT odbywa się na terenie Unii Europejskiej już od osiemnastu lat, aby promować ekologiczne środki transportu. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 16 września a zakończy się w Dzień bez samochodu, czyli 22 września. W naszej metropolii obchody organizuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i podległy jej Zarząd Transportu Metropolitalnego.

W Bytomiu oraz sześciu innych miastach zostaną uruchomione mobilne stacje serwisu rowerów, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł za darmo skorzystać z pomocy specjalistów, którzy m.in. sprawdzą stan techniczny jednośladu, nasmarują łańcuch oraz wyregulują hamulce i przerzutki. Z kolei dla dzieci będą przeprowadzane warsztaty dotyczące bezpieczeństwa na drodze i pierwszej pomocy, zaś dorośli będą mogli porozmawiać z pracownikami ZTM na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej w metropolii. Mobilny punkt serwisu rowerów będzie dostępny 22 września na końcu ulicy Dworcowej w rejonie pl. Wolskiego od 15:00 do 19:00.

22 września będzie mieć miejsce Dzień bez samochodu. Tego dnia tradycyjnie będzie można za darmo podróżować środkami transportu miejskiego. Jednak żeby skorzystać z tej możliwości trzeba zabrać ze sobą dowód rejestracyjny samochodu, którym zwykle jeździmy.

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.