Robert Rabus

Robert Rabus: Trawka z Bytomia, czy to już jest kpina z mieszkańców?


Chciałbym Państwa, Bytomian (wiem, powinienem napisać to z „małej” litery, ale jakoś tak szacunek do Państwa każe mi inaczej), zaprosić do dyskusji i zaznajomić z moim punktem widzenia. Podobno jest tak, że opozycja winna zwracać uwagę na pewne zaniedbania ze strony władzy, po to właśnie, aby ulepszyć funkcjonowanie danego obszaru społecznych interakcji. Zatem, korzystając z tegoż prawa demokracji, pozwolę przedstawić moja optykę wydarzeń bytomskich.

Reklama

Aktualnie, rozgorzała dyskusja nt. trawy w Bytomiu. Od razu uprzedzam: nie chodzi tu o żadne środki psychoaktywne, lecz o zwykłą trawę (Poaceae/Gramineae), czyli o rośliny stanowiące główny komponent formacji trawiastych, a także łąk, pastwisk itp.

Tak całkiem serio, to do wielu z nas (do radnych przede wszystkim) dochodzą sygnały o niespotykanej dotychczas „pladze” niekoszonej trawy. Wielu Bytomian nie pamięta takich czasów, w których trawa by aż tak szpeciła i byłoby jej tak dużo jak teraz. Nie mam nic przeciw zieleni, jednak brak estetyki i być może także chorób (kleszcze, insekty podobno bardzo szybko się rozmnażają w takich środowiskach), każe mi zareagować w tej niepokojącej sprawie. Co pocieszające, nie jestem jedynym, który podnosi ten problem w kontekście władzy w Bytomiu. Głośno o tym mówi Radny Michał Lewicki, mówiła o tym także Radna Iwona Pakosz, która — jak widać — pomimo bycia w kolacji z Platformą Obywatelską i jej Przybudówkami, potrafi wznieść się ponad partyjny interes i spojrzeć trzeźwym okiem na otaczającą rzeczywistość. Pozytywnie zaskoczył mnie także Michał Bieda (zastępca prezydenta), który również zauważył problem, jednak nie do końca wskazał możliwość jego rozwiązania... no ale: dostrzegł problem, więc to już jest coś.

Jako Radny, wraz z moimi Klubowymi Kolegami, napisaliśmy stosowną interpelację, wnosząc o rozwiązanie rzeczonego problemu. Wraz z Bytomianami, jesteśmy głęboko zaniepokojeni brakiem skutecznej reakcji ze strony władzy (koalicji Platformy Obywatelskiej&Prawa i Sprawiedliwości i Przybudówek, na czele z Prezydentem Wołoszem). Dziwi tym bardziej fakt, że brak chęci lub — nie daj Boże — umiejętności poradzenia sobie z tym problemem, budzi tym samym bagatelizowanie faktu niekoszonej trawy przez obecne władze (podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej Prezydent Wołosz poniekąd wykpił ten problem). Możemy przy tym postawić kilka pytań: dlaczego obecna władza nie reaguje skutecznie na problem, który dotyka Bytomian? Dlaczego nie ma wyznaczonych priorytetów w kontekście koszenia trawy (przedszkola, szkoły, place zabaw i in.). Co stoi na przeszkodzie, aby rządząca Bytomiem PO i PIS zaczęli w końcu działać na rzecz Bytomia i jego Mieszkańców.

W kampanii wyborczej Koalicja Obywatelska szła z hasłem: „Bytom to nie hasiok”. Jak na razie, nie widzę poprawy czystości w naszym Mieście (a wręcz — w moim odczuciu — Bytom jest bardziej zabrudzony, ale to widzą także inni Bytomianie). Czy, obserwując „krajobraz” Bytomia Rządzący chcą „hasiok” zakryć wszechobecną trawą? Mam nadzieję, że nie, dlatego zachęcam rządząca koalicję Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, aby wzięli się w końcu do prawdziwej pracy, bo to przyniesie korzyść nie tylko wizerunkowi ich partii, ale zwykłym Bytomianom... i o to tak na serio chodzi.

robert rabus malyRobert Rabus
Radny kadencji: 2018 - 2023
Prywatnie: Moje zainteresowania dotyczą szeroko rozumianego rozwoju osobowości, podróży oraz polityki.
Moja praca zawodowa, jak i pasja, to pomoc młodzieży znajdującej się w ciężkim położeniu.
Jeśli ktoś chciałby porozmawiać, to zapraszam do kontaktu:
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr tel.: 322815276

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (6 replies).

borutaPB Avatar
borutaPB odpowiedział w temacie: #185139 2019/07/07 11:20
Czekam na Twoje błyskotliwe wypowiedzi w temacie Olimpijskiej, czekam na wytłumaczenie się z przyznawania sobie mieszkań i czekam na wyjaśnienie skandalicznych odpraw, wałków jakie robiono. "Trawą to Ty nam ust" nie zamykaj"! Wypowiedz się może co zrobiliście wy, to co Damian zrobił z klubem i stadionem te same mechanizmy chciał wprowadzić w mieście i częściowo mu się udało ale na szczęście nie do końca. Więc lepiej już zamilcz.
Rafał Avatar
Rafał odpowiedział w temacie: #185135 2019/07/07 07:36
No i po co Ci to było Robert ?
Najpierw myślimy potem piszemy nie odwrotnie !
Naimad Avatar
Naimad odpowiedział w temacie: #185126 2019/07/06 16:52
Za poprzedniej władzy nie było problemu trawy, bo wystarczyło wykopać dziurę zasypać odpadami i przestawało rosnąć.
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #185122 2019/07/06 15:11
Jak jesteś zaskoczony brakiem reakcji to łap za.kosę i do roboty - przynajmniej jakiś pożytek będzie a nie felietony pisać wielce zatroskany .... .urwał nać jak ja nienawidzę hipkrytów...
Adi Win Avatar
Adi Win odpowiedział w temacie: #185121 2019/07/06 14:56
Za czasów rządów Bartyli z kliką nie mieliście szacunku do mieszkańców. A teraz takie duże BE. Zasady ortografii nie mają nic wspólnego z szacunkiem lub jego brakiem. Tak jak pisze Passphrase, na Olimpijskiej jest pomnik Waszej zaradności. Takich dowodów niegospodarności za rządów poprzedniej ekipy jest całkiem sporo więc zamilcz Waść...

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.