Maciej Bartków

Maciej Bartków: Nie mamy pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobisz?


Nie bez przyczyny rozpoczynam swą kolejną polemikę z radnym Robertem Rabusem od słów, jakie usłyszeć można w kultowym już „Misiu”, komedii nieodżałowanego Stanisława Barei. Tak to bowiem dziwnie się składa, że to właśnie ponadczasowa twórczość mistrza polskiej komedii, odzwierciedla najlepiej okres rządów komitetu BIS i Damiana Bartyli. Podobnie zresztą jak i sens wystąpień radnego Roberta Rabusa. Sens oddany najlepiej przez kierownika szatni mówiącego „Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz?”

Reklama

Radny Rabus wiernie trwa w postanowieniu, którego schemat jest banalny: o faktach niewygodnych milczę, te wygodne natomiast naciągam i tak spreparowane przedstawiam jako rzeczywistość. Pozwólcie Państwo, że oszczędzę komentarza dla tych, obszernych, fragmentów tekstu radnego Rabusa, w których kieruje w moją stronę drobne uszczypliwości. Rozmawiać powinniśmy bowiem o tematach ważnych, a nie o subiektywnych odczuciach radnego komitetu BIS i Damiana Bartyli.

Pisze radny Robert Rabus, iż radni PiSu w poprzedniej kadencji, w wielu przypadkach, głosowali „ręka w rękę” z radnymi BIS i Damiana Bartyli. Tak, to prawda, podobnie jak radni BIS głosowali ręka w rękę z radnymi Platformy Obywatelskiej, np. nad budżetem na rok 2018. Czy zatem fakt ten dowodzi istnienia w Radzie Miejskiej koalicji radnych BIS i Damiana Bartyli z PO? Stosując absurdalną (anty)logikę radnego Rabusa – tak. Tyle, że z absurdalnym sposobem myślenia pożegnaliśmy się raz na zawsze w wyborach w 2018 roku. Radni PiS i owszem, głosowali za wieloma projektami zgłaszanymi przez ówczesnego prezydenta. Nie tylko oni zresztą, bowiem z reguły głosowała za takimi zdecydowana większość radnych. No bo jak nie poprzeć np. pomysłu na wychodzenie z bezrobocia, jakim miała być Spółdzielnia Socjalna? Jak nie być za budową nowego stadionu dla zasłużonej Polonii Bytom? Tak, byliśmy za. Pytanie tylko co z tymi pomysłami zrobili radni BIS i Damian Bartyla oraz nominowana przez nich ekipa rządząca miastem? Pytanie oczywiście retoryczne. Patrząc dzisiaj na olbrzymie długi pozostałe po Spółdzielni czy na zdemolowaną Olimpijską, odpowiedź jest jedna. I nie jest ona pozytywna dla tych, którzy dzisiaj usilnie szukają źdźbła w oku nowej władzy.

Pisze radny Robert Rabus, iż także i oni poparli wnioski opozycji o audyty, kontrole, etc... Że pominięcie tego wspomnienia jest „atakiem” czy „zagadaniem problemu”. Może i byłoby to zabawne, gdyby nie było żenujące. Dlaczego radny Robert Rabus do dzisiaj milczy na temat audytu w Bytomskich Mieszkaniach? Radny Krzysztof Gajowiak uciął wszelkie spekulacje, wygłaszając w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej stosowne oświadczenie na ten temat. Radny Robert Rabus milczy. Może zamiast robienia ze mnie adwokata prezydenta, radny Rabus zostanie nim sam, w swojej sprawie?

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (8 replies).

Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #185340 2019/07/18 17:55
Bardzo trafna jest jedna z uwag radnego Bartkowa w stronę radnego Rabusa - aby odniósł się do ujawnionej spekulacji miejskimi mieszkaniami. Nazwisko radnego znajduje się na liście osób którym został przyznany lokal w trybie szemranym. A co najwazniejsze, na liście znadują się również inne znane radnemu Rabusowi nazwiska należące do najbliższej jego rodziny. Domyślam się iż braknie odwagi rudobrodemu filantropowi i dobrodziejowi Polonii na to żeby nie tylko wyjaśnić tą sprawę, ale chociaż zająć jakieś stanowisko.
Mam pytanie do radnego Bartkowa, odnośnie sprawy mieszkań - czy podejmowane są jakieś kroki ku temu aby te lokale po prostu odebrać ? Kazdą umowę można wypowiedzieć, mieszkania nie są przydzielane przecież dożywotnio. Nie liczę na to że sprawę szybko wyjaśni prokuratura, CBA lub inna tego typu instytucja, stąd moja ciekawość. Natomiast niewątpliwie zrobić coś z tym należy. Miejskie mieszkania to nie majątek przedstawicieli władzy tylko majątek miasta.
Przyznam iż opornie bo opornie, ale jakoś koszenie miasta z zielska idzie, widać efekty i to się chwali. Na przyszłość jednak radzę stosowanie jeszcze szerszej polityki informacyjnej i podawanie jak największej ilości informacji na temat tego co aktualna władza zastaje po swoich poprzednikach. To towarzystwo trzeba napiętnować i potraktować z najwyższą stanowczością, tak jak zwalcza się chwasty lub szkodliwe robactwo.
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #185339 2019/07/18 16:56
No właśnie : NIC...
Szeregowy Avatar
Szeregowy odpowiedział w temacie: #185331 2019/07/18 08:08
Myszaty, a co ja mam z tym wspólnego?
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #185328 2019/07/17 21:14
Widać tę ciężką harówę patrząc na stan miasta.
Afery, złodziejstwo, kolesiostwo ...bpk, śmieci, bytomski sport, polonia, mieszkania itd....
KaKa_88 Avatar
KaKa_88 odpowiedział w temacie: #185325 2019/07/17 20:15
Wystarczy mi,że stoję z drugiej strony "lady". Pracuje w UM w sąsiednim mieście i wierz mi że wiem ile pracują radni i znam to wszystko od podszewki. Co do startu nie wykluczam,jeśli nadarzy się sensowna propozycja.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.