Polecamy

Jak sfinansować zakup auta w Bytomiu - możliwe rozwiązania

Planujesz zakup auta, ale nie chcesz wydawać na ten cel swoich oszczędności? W takim razie sprawdź, jakie możliwości finansowania masz w Bytomiu.

Kredyt samochodowy

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem wydaje się kredyt samochodowy. Czy jednak jest najprostsze? Nie do końca, ponieważ nie da się go otrzymać od ręki. W celu uzyskania kredytu konieczne jest przejście bankowej procedury weryfikacyjnej, która polega na sprawdzeniu sytuacji finansowej klienta. W zależności od źródła uzyskiwanych dochodów i formy zatrudnienia należy przedłożyć różne dokumenty, jak np.:

  • zaświadczenie od pracodawcy o wysokości osiąganych dochodów,
  • rozliczenie roczne PIT,
  • wyciąg z konta bankowego,
  • roczna księga przychodów i rozchodów.

To nie wszystko – równie istotna jest kwestia wyboru rodzaju kredytu samochodowego. Dostępnych jest kilka jego wersji: standardowa (ratalna), jednoratowa i balonowa. Standardowa polega na spłacaniu równych rat przez cały okres kredytowania, jednoratowa obejmuje dwie płatności, a w przypadku balonowej większość kwoty spłaca się w ratach, a mniejszą część w gotówce. Trzeba jednak pamiętać, że pieniądze pozyskane w ramach kredytu samochodowego można przeznaczyć wyłącznie na zakup samego auta, a ubezpieczenia i inne wydatki muszą zostać pokryte z innych środków. Ponadto samochód do czasu opłacenia ostatniej raty de facto należy do banku.

Gdzie zaciągnąć kredyt samochodowy? Nie w każdym banku jest on dostępny, dlatego warto sprawdzić, w której placówce można go otrzymać i czy znajduje się ona w Bytomiu bądź okolicach. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że tak. Kredyt samochodowy warto polecić przede wszystkim w przypadku kupna nowego i drogiego pojazdu. Ze względu na atrakcyjne oprocentowanie koszty tego produktu są stosunkowo niewielkie. Nie nadaje się on natomiast na sfinansowanie zakupu używanego auta powyżej określonego limitu, np. 10 czy 15 lat. Bogate zestawienie kredytów samochodowych znajdziesz pod adresem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe/.

Kredyt gotówkowy

Prostszym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy, w przypadku którego formalności są nieco mniej skomplikowane, a sama procedura szybsza. Wynika to z faktu, że otrzymanych pieniędzy nie trzeba rozliczać z bankiem i można je wydać w dowolny sposób. To oznacza, że poza samym samochodem można z nich sfinansować zakup także ubezpieczenia, jak również – w razie potrzeby – wykonanie niezbędnych prac mechanicznych.

Możliwość spożytkowania otrzymanych środków na dowolny cel jest niewątpliwą zaletą kredytu gotówkowego. Banku nie interesuje, co zrobisz z pieniędzmi, dlatego możesz wziąć kredyt „z górką”, tak aby pokrywał wszystkie konieczne wydatki. Z uwagi na to zakupiony samochód należy wyłącznie do Ciebie. Musisz jednak pamiętać, że kredyt gotówkowy jest droższy niż samochodowy.

Kredyt gotówkowy warto polecić przy zakupie starszych i mniej wartościowych aut, w przypadku których zaciągnięcie kredytu samochodowego jest niemożliwe z uwagi na ograniczenia narzucane przez bank. Przy niewielkich kwotach różnica w odsetkach jest bardzo mała, a swoboda dysponowania pieniędzmi znacznie większa na korzyść kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy z łatwością zaciągniesz w każdym banku w Bytomiu. W znalezieniu najlepszej oferty pomoże Ci internetowa porównywarka finansowa, która jest dostępna całkowicie za darmo i pozwala na dokładne sprawdzenie dostępnych na rynku ofert pod kątem warunków zarówno finansowych, jak i formalnych. To proste w obsłudze narzędzie, które wspiera klientów w poszukiwaniach najkorzystniejszych kredytów.

Zobacz też:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.