Polityka

Będzie referendum! Znamy datę!


To już pewne. Wojewoda nie dopatrzył się wad prawnych w uchwale Rady Miejskiej dotyczącej przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Damiana Bartyli. Dziś Komisarz Wyborczy w Katowicach wyznaczył datę głosowania. Do urn pójdziemy w grudniu.

Reklama

Mieszkańcy zadecydują o losie prezydenta dokładnie za 48 dni. Referendum odbędzie się w niedzielę, 3 grudnia 2017 r. Tak zarządziła Barbara Suchowska, Komisarz Wyborczy w Katowicach, która w opublikowanym dziś postanowieniu przedstawiła kalendarz czynności koniecznych do przeprowadzenia przed głosowaniem oraz wzór karty do głosowania wraz z nakładką dla osób niewidomych.

3 grudnia bytomianie odpowiedzą na pytanie "Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Pana Damiana Bartyli z funkcji Prezydenta Bytomia przed upływem kadencji?". Do wyboru będą dwie krótkie odpowiedzi: "TAK" oraz "NIE". Właściwą odpowiedź będzie trzeba zaznaczyć poprzez postawienie znaku X w jednej z dwóch kratek.

Ogłoszone referendum jest następstwem nieudzielenia przez Radę Miejską prezydentowi absolutorium z wykonania zeszłorocznego budżetu. Z kolei decyzja radnych była wynikiem wydania przez Regionalną Izbę Obrachunkową negatywnej opinii na temat realizacji budżetu przez prezydenta miasta.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (42 replies).

google bot Avatar
google bot odpowiedział w temacie: #175578 2017/12/04 07:13

google bot napisał: Oby tylko Barbórki nie wypłacili pierwszego bo w niedzielę niektórzy mogą nie mieć siły dojść do lokalu :)


A nie pisałem :)
janek opanek Avatar
janek opanek odpowiedział w temacie: #175093 2017/11/14 14:03
za cicho? wczoraj się zebrali od lewa do prawa w tym uciekinierzy z bis-u, cała śmietanka dumnie razem paradowali, a jak im się uda to będą sobie skakać do gardeł, taka to polityka, niektórzy z nich to by się wstydzili pokazywać publicznie
Maciej Polok Avatar
Maciej Polok odpowiedział w temacie: #175032 2017/11/10 22:42

Morfi napisał: Powstała nowa grupa pod nazwą "Budujmy Bytom" Radni: Laksa Dariusz, Napierała Michał i Kurzątkowski Mariusz. Prezesem jest Andrzej Panek. Już bym wolał Biedronia od tych 4 :D

Idzie nowe :) Kto na takich Panków i innych Kurzątkowskich głosuje? Co oni przez te wszystkie lata dobrego zrobili dla Bytomia?
Panek wykolegowany przez Bartyle bo mu odciął finansowanie. Kurzątkowski wieczny kombinator, Napierała - prowadzę nie piję, Laksa nadworny maratończyk.
Ekipa pierwsza klasa, myślę, że do wódki z BISem mogli by stanąć do walki i szanse były by wyrównane.
71hanysek Avatar
71hanysek odpowiedział w temacie: #175020 2017/11/10 15:30
Jak to jest "za cicho"???
Przecież "wywalony prezydent" lamentuje i lobbuje od jakiś 3 lat...
Zastanawia natomiast cisza ze strony innych "klasowych samorządowców",którzy do niedawna udzielali się na forum.Czyżby stwierdzili że bytomski.pl nie ma aż tak dużego wpływu na kształtowanie opinii publicznej w Naszym mieście?A może po prostu zrozumieli że są mało wiarygodni?
Morfi Avatar
Morfi odpowiedział w temacie: #175019 2017/11/10 15:25
Powstała nowa grupa pod nazwą "Budujmy Bytom" Radni: Laksa Dariusz, Napierała Michał i Kurzątkowski Mariusz. Prezesem jest Andrzej Panek. Już bym wolał Biedronia od tych 4 :D

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.