Polityka

Była wiceprezydentem Bytomia - zostanie senatorem?


Zbliżają się wybory parlamentarne 2019. Do urn prawdopodobnie pójdziemy 13 października. Już wiemy, że w wyborczym wyścigu weźmie udział przynajmniej jedna reprezentantka Bytomia.

Reklama

Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że 20 procent miejsc na listach Koalicji Obywatelskiej otrzymają kandydaci „obywatelscy”, czyli osoby aktywne społecznie, społecznicy, samorządowcy, eksperci czy przedstawiciele organizacji pozarządowych. Co prawda pełne listy poznamy 26 lipca, ale wiadomo już, że jedną z kandydatek do Senatu będzie Halina Bieda. Informację tę jako pierwsza podała w poniedziałek, 22 lipca, „Gazeta Wyborcza”.

Halina Bieda posiada bogate doświadczenie samorządowe, które zdobyła podczas pracy na rzecz Bytomia, ale i regionu, ponieważ jest też radną sejmiku województwa śląskiego. W wyborach samorządowych 2018 do Sejmiku Śląskiego uzyskała 13 088 głosów, co przekłada się na 5,39 proc. wszystkich głosów w okręgu. Kandydowała z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

W latach 1986 - 2006 pracowała jako nauczycielka geografii w ZSM, LO STO i I LO w Bytomiu. Następnie, w latach 2006 - 2012 pełniła funkcję wiceprezydenta Bytomia i odpowiadała m.in. za edukację, kulturę oraz współpracę z zagranicą. Natomiast w 2012 roku, po odwołaniu w referendum prezydenta Piotra Koja i bytomskich radnych, została nominowana na komisarza miasta. Z kolei w 2014 roku otrzymała stanowisko dyrektora Muzeum Powstań Śląskich, które zajmuje do dziś. Teraz ma szanse reprezentować Bytom w Warszawie. Czy ten plan się powiedzie?

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (16 replies).

parysz Avatar
parysz odpowiedział w temacie: #185643 2019/08/02 21:08

myszaty napisał: Czymże ta pani tak się zasłużyła dla bytomia czy regionu że mamy być tacy hurra za jej kandydaturą?
Bo z miasta wyleciała z hukiem po referendum, a w zamian za wierność została dyrektorem muzeum...[/


W punkt. Ani wiedzy, ani prezencji. Te białe kolanówki rajstopy mnie rozwalają.

Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #185578 2019/07/29 21:26
Dyrektor Muzeum. Fajna fucha, niewiele trzeba robić a forsa zapewne się zgadza.
Zapewne taka posada się jej po prostu należała.
myszaty Avatar
myszaty odpowiedział w temacie: #185572 2019/07/29 17:10
Czymże ta pani tak się zasłużyła dla bytomia czy regionu że mamy być tacy hurra za jej kandydaturą?
Bo z miasta wyleciała z hukiem po referendum, a w zamian za wierność została dyrektorem muzeum...
google bot Avatar
google bot odpowiedział w temacie: #185569 2019/07/29 14:35

borutaPB napisał: Tego forum się nie da czytać, nie dziwię się że coraz niej się tu udziela. Tu ciągle widzę przepychanki między obozem A a obozem B...


Niestety ale administracja nie ma żadnego pomysłu jak to zmienić. Odkąd zmieniono silnik kilka lat temu, to forum się stacza. W tym wątku doskonale widzimy jaka opcja polityczna jest wspierana co nie powinno mieć miejsca na forum które chce być szanowane.

Całe forum zawiera się w kilku tematach:
- dodawanie zdjęć nowych marketów,
- wojna pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami PB,
- wyciąganie brudów poprzedniej ekipy i dziwna przychylność dla obecnej ekipy.
- felietony nawiedzonych osób (czytaj politycy, którzy byli/są prezydentami lub radymi), którzy są oderwani od rzeczywistości lub mają zaburzenia pamięci.

Natomiast to co napisał administrator do foxbat'a spowodowało, że mój szacunek do niego (Administratora) zmalał do zera.
Leszek Starszy Avatar
Leszek Starszy odpowiedział w temacie: #185566 2019/07/29 11:08
Jeśli p.Bieda otrzyma wymaganą liczbę głosów i zostanie senatorem, to świat się nie zawali. Przypomnę, że w wyborach do Europarlamentu ogromne poparcie zdobyli tacy obrońcy demokracji jak Cimoszewicz, Miller, Belka, ..., i tuzy intelektu jak Zalewska, Kruk, Kempa, Mazurek, Karski, Halicki, Frankowski, Kohut, ..., że nic już mnie nie zdziwi...

PS Trochę to dziwne, gdy "Administrator" zamiast "pilnować" poziomu dyskusji sam zachowuje się jak troll.

Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.