Polityka

Halina Bieda wygrała wybory do Senatu


Choć nie opublikowano jeszcze danych z wszystkich komisji wyborczych, to już niemal pewne. Halina Bieda, radna sejmiku województwa śląskiego, zdobyła mandat senatora w okręgu nr 71.

Reklama

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła częściowe wyniki wczorajszych wyborów do Sejmu i Senatu. Opublikowano dane pochodzące z 139 na 170 obwodowych komisji wyborczych (81,76 proc.). Okazuje się, że Halina Bieda, startująca z ramienia Koalicji Obywatelskiej, zdobyła 57,77 proc. głosów, a jej polityczny rywal - Andrzej Misiołek, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość – 42,23 proc.

Przez VII, VIII i IX kadencję to właśnie Andrzej Misiołek reprezentował sprawy bytomian i zabrzan w Senacie. Teraz to się zmieni, a jego miejsce zastąpi bytomianka, obecnie dyrektor Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach i radna sejmiku województwa śląskiego, a dawniej bytomska radna, wiceprezydent i komisarz. Nowa pani senator od lat aktywnie działa w samorządzie i angażuje się w rozmaite inicjatywy prospołeczne.

fot. Halina Bieda / Facebook.com

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.