Sport

Będzie nowe boisko piłkarskie w Miechowicach

Niebawem w Bytomiu będziemy mieli trzy boiska piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią z prawdziwego zdarzenia. Właśnie ogłoszono przetarg na przebudowę boiska treningowego Silesii Miechowice.

Pierwsze informacje na temat tej inwestycji pojawiły się niespełna dwa lata temu. Wówczas udało się zapewnić finansowe wsparcie ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki. Z jego budżetu na przebudowę boiska piłkarskiego udało się pozyskać 1,9 mln złotych.

Reklama

Cała inwestycja ma się zamknąć w kwocie 4,2 mln zł. Pozostałe 2,3 mln zł będzie pochodziło z miejskiej kasy. Środki zaplanowano w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Sprawa właśnie ruszyła, bo 30 stycznia ogłoszono przetarg na gruntowną modernizację.

Chodzi o boisko treningowe na terenie stadionu Silesii Miechowice, które nazywane jest "dolnym boiskiem". To miejsce niebawem zmieni się nie do poznania. Zamiast klepiska będzie nawierzchnia z trawy syntetycznej, która spełnia wymogi FIFA Quality Concept for Football Turf.

Boisko zostanie wyposażone w ogrodzenie, piłkochwyty, trybunę dla 200 kibiców, a także oświetlenie na poziomie 200 luksów i sprzęt sportowy. W dodatku obiekt będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

To oznacza, że niebawem w Bytomiu będziemy mieli trzy boiska ze sztuczną nawierzchnią z prawdziwego zdarzenia. Obecnie do użytku jest jedynie obiekt w Szombierkach, z którego korzystają wszystkie miejskie kluby. Rozpoczęły się także prace związane z przebudową boiska na ulicy Piłkarskiej przy stadionie Polonii Bytom. Dzięki temu wszystkie bytomskie drużyny piłkarskie w końcu będą miały zapewnioną godną bazę, która największe oblężenie przeżywa w okresie jesienno-zimowym.

Sympatycy Silesii Miechowice z niecierpliwością oczekują także na remont głównej płyty stadionu. Szkody górnicze sprawiły, że na boisku jest mnóstwo nierówności, a między jedną a drugą bramką jest znaczna różnica wysokości. Sfinansowanie tej inwestycji spoczywa na barkach Kompanii Węglowej. Plan jest taki, by prace rozpoczęły się po otwarciu boiska ze sztuczną nawierzchnią, aby wszystkie zespoły miechowickiego klubu miały gdzie trenować i grać w lidze.

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (2 replies).

MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #177114 2018/02/04 12:33
Termin oddania boiska wyznaczono na październik. Zupełnie przypadkiem wybory mają być w listopadzie... :P

W tym roku mają zostać zrobione tereny zielone na Rozbarku i Żabie Doły. Pewnie jeszcze kilka inwestycji uda się przeprowadzić do jesieni i co kilka dni będziemy oglądać zdjęcia prezydenta w towarzystwie radnych BIS przecinających wstęgi :D
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #177109 2018/02/04 11:17
Tylko czekac az aktywny radny wac przypisze sobie ten sukces. Jego wyborczy periodyk ktory wydaje raz na 4 lata lada chwila pewnie pojdzie do druku. Tak ze lista sukcesow na pewno sie zwiekszy.

Reklama
Promocja noworoczna