Sport

IV liga: Trzeciak pożegnał się z drużyną. Polonia jesienią na Szombierkach?


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Na razie nie wiadomo, czy Jacek Trzeciak nadal będzie trenerem Polonii Bytom. Szkoleniowiec ciężko zniósł porażkę w barażu o awans do III ligi.

Minął już ponad tydzień od spotkania, które wstrząsnęło bytomskimi kibicami. Polonia Bytom miała obecnie szykować się do roli beniaminka w III lidze. Ambitne plany jednak skomplikował Ruch Radzionków. Rywal zza miedzy był skazywany na pożarcie, ale to "Cidry" wygrały barażowy dwumecz i cieszyły się z promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.

Reklama

Na razie przy Olimpijskiej trwa żałoba, ale nikt nie ma wątpliwości, że niebiesko-czerwoni w nowym sezonie podejmą drugą walkę o opuszczenie IV ligi. Wszyscy jednak zastanawiają się w jakim składzie i z jakim trenerem, bo zmiany są konieczne, by za rok mogły wystrzelić szampany. Najważniejsze pytanie brzmi - co z Jackiem Trzeciakiem?

- Po zakończeniu rewanżowego meczu z Ruchem Jacek Trzeciak w szatni pożegnał się z zespołem i podziękował za współpracę. Kontrakt trenera wygasa 30 czerwca. Do czasu rozpoczęcia letniego okresu przygotowawczego wszystkie kwestie personalne będą rozstrzygnięte - mówi w "Sporcie" dyrektor sportowy Tomasz Kupijaj.

Trzeciak jest człowiekiem honorowym i to jego najbardziej zabolała przegrana batalia z Ruchem. Czy jego odejście będzie lekiem na całe zło? Mało prawdopodobne. To człowiek, który w pracę z Polonią wkłada całe serce. Najlepiej zna bytomskie realia, zawodników, a także wie, czego zabrakło do awansu. Nie wiadomo jednak, czy chce dalej pracować przy Olimpijskiej i czy tego samego chcą jego pracodawcy.

Na pewno będą zmiany w składzie. Kupijaj zdradził, że wielu graczom kończą się kontrakty. Na razie odszedł tylko Hubert Tylec, który związał się umową z II-ligowym GKS-em Bełchatów. Kolejne nazwiska pewnie poznamy niebawem, bo 6 lipca bytomianie wznawiają treningi.

Brak awansu niczego nie zmienia w sprawie modernizacji stadionu. Obecnie trwa przygotowywanie projektu. Potem ruszą prace, które zmuszą Polonię do grania na innym obiekcie. Na szczęście rozważane stadiony zastępcze leżą w Bytomiu.

- Wiem, że kibiców interesuje, gdzie jesienią Polonia będzie rozgrywać swoje domowe mecze. Wraz z prezesem Krzysztofem Bochnią wizytowaliśmy dokładnie stadiony Rozbarku i Szombierek. Skłaniamy się ku temu drugiemu. Koszty adaptacji tego obiektu są niższe niż w przypadku Rozbarku - zdradza Kupijaj.

Pozostaje obserwować i czekać na rozpoczęcie nowego sezonu. Jak trudna jest IV liga, przekonaliśmy się w niedawno zakończonych rozgrywkach.

fot. YouTube

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (5 replies).

Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #179699 2018/07/04 11:36
Dla mnie osobiscie jakiekolwiek słowa wypowiadane przez Kupijaja nie mają zadnej wartości, od tego trzeba zacząć. Dyrektor sportowy 5 ligowego klubu (!) ktory nie potrafi sklecić poprawną polszczyzną zdania. Radni opozycji w RM juz mu wytkneli ze pobiera pensje za darmo, i nawet do tego nie potrafil sie sensownie ustosunkować, tak że proszę wybaczyć ale jego słowa należy traktować z dużym przymrużeniem oka. Dyrektor, manager, skaut, radny, a jeszcze do tego biznesmen - wielonfunkcyjny jak szwajcarski scyzoryk, a nie od dzis wiadomo ze jak ktos jest do wszystkiego to w rezultacie jest do niczego - co akurat wyniki sportowe i osiagnięcia organizacyjne Polonii w tym wypadku pokazują jak na dłoni. Wystarczy że przypomnę wynik barażu z w pełni amatorską drużyną z Radzionkowa.
MephiR Avatar
MephiR odpowiedział w temacie: #179672 2018/07/02 14:37
Na Rozbarku przede wszystkim brakuje ogrodzenia. Obiekt przez lata był słabo dozorowany, więc złomiarze rozkradli wszystko na tyłach kompleksu, co tylko dało się sprzedać na złomie. Żeby teraz zrekonstruować ogrodzenie w sposób akceptowalny dla Policji, to trzeba wydać kupę kasy. Na oko brakuje tam płotu o długości pół kilometra.
Baron Avatar
Baron odpowiedział w temacie: #179666 2018/07/02 11:55

Passphrase napisał: Kupijaj jednak jest idiotą. Co on chce adaptowac na stadionie Szombierek ?. Przeciez to ta sama liga, wymagania licencyjne te same. Firme budowlaną już zalozyl i wyczuł mozliwosc złapania kilku robót ?. Spekulant.


Hehe, spina jak na forum kibiców. Czytajmy ze zrozumieniem :)

Kupijaj napisał: Jeśli chodzi o obiekty, na którym będziemy chcieli rozgrywać spotkania to bliższy nam jest obiekt GKS Rozbark, gdzie aktualny zarząd pod moim okiem wykonuje fenomenalną pracę. Jednak ze względów ekonomicznych przystosowania obiektów do tego poziomu rozgrywkowego, najprawdopodobniej będziemy zmuszeni do rozgrywania meczów domowych przy ul. Frycza Modrzewskiego.


Polonia chciałaby grać na Rozbarku gdzie za obiekt i murawę odpowiadają ci sami ludzie co przy Olimpijskiej. Ale, ze względów na to że musieliby tam władować kilkaset tysięcy w przygotowanie obiektu (widzieliście krzesełka na Rozbarku? Nie ma, ławy są i to poniszczone) taniej będzie grać na Szombierkach gdzie nie trzeba przeprowadzać modernizacji na IV ligę. Bo już tam jest.

Fakt, mógł Cloner przeredagować to inaczej żeby nie było spin.
Jawor Avatar
Jawor odpowiedział w temacie: #179653 2018/07/01 09:07
Kupa jaj - nazwisko zobowiązuje....
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #179648 2018/06/30 22:51
Kupijaj jednak jest idiotą. Co on chce adaptowac na stadionie Szombierek ?. Przeciez to ta sama liga, wymagania licencyjne te same. Firme budowlaną już zalozyl i wyczuł mozliwosc złapania kilku robót ?. Spekulant.

Reklama: