Sport

IV liga: Trzeciak odchodzi z Polonii, Kupijaj zmienia funkcję


Twoja reklama w gazecie Bytomski.pl

Brak awansu do III ligi zwiastował zmiany personalne w Polonii Bytom. Potwierdziło się, że z klubem żegna się trener, a zaskoczeniem jest zakończenie współpracy z dyrektorem sportowym.

Klub na razie oficjalnie niczego nie komentuje. Informację przekazał portal kibicowski Olimpijska2.pl. Pierwszym trenerem nie jest już Jacek Trzeciak. Bytomski IV-ligowiec postanowił także zwolnić z posady dyrektora sportowego Tomasza Kupijaja.

Reklama

Kupijaj w klubie ma jednak pozostać. Powierzona mu będzie funkcja dyrektora ds. organizacyjnych. Do jego zadań będzie także należało utworzenie akademii, która będzie odpowiedzialna za szkolenie młodzieży.

Nowego trenera i dyrektora sportowego prawdopodobnie poznamy w najbliższych dniach. Piłkarze wracają z urlopów 10 lipca i pewnie tego dnia zostanie im przedstawiony nowy szkoleniowiec.

Zmiany są konsekwencją minionego sezonu. Polonia wygrała drugą grupę IV ligi i w barażu o awans do III ligi zmierzyła się z Ruchem Radzionków. Niebiesko-czerwoni byli faworytem tej potyczki, ale po remisie u siebie 1:1 i porażce na wyjeździe 1:2 nie udało im się wywalczyć promocji do wyższej klasy rozgrywkowej.

Wielu kibiców chciało, aby Trzeciak nadal pracował z zespołem. To było jego trzecie podejście w roli pierwszego trenera klubu z Olimpijskiej. Na razie nie wiadomo, czym teraz będzie się zajmować.

fot. YouTube

Zobacz też:
Discuss this article in the forums (8 replies).

Błażej Avatar
Błażej odpowiedział w temacie: #179789 2018/07/12 00:43
Potwierdza się to co widać w wielu polskich klubach od wielu lat...
Zapaść i patologia mają miejsce wtedy kiedy klubem zarządza miasto. A sponsor nie wejdzie do klubu w którym nie będzie miał wpływu na każdą wydawaną złotówkę.
Może kiedyś włodarze zmądrzeją i zrozumieją, że klub sportowy powinien być zarządzany przez prywatnego sponsora, któremu będzie zależało na każdej dobrze wydanej złotówce.
Passphrase Avatar
Passphrase odpowiedział w temacie: #179780 2018/07/11 10:15
Osobiscie nie demonizowałbym az tak Trzeciaka. Miał kadrowo najsilniejsza drużyne w tej amatorskiej lidze, z kilkoma nazwiskami ktore miały za sobą sporo występów w ekstraklasie i wyniku nie ma. Nikt mu nigdy nie odbierze zasług jako piłkarzowi, ale z tą trenerką to już tak wesoło nie jest.

Kupijaj jest ogolnie osobą mierną, ale wierną Bartyli od dluzszego czasu, tak wiec dopóki Bartyla jest w UM to Kupijaj nie zginie. Jego talenty są wsrod zainteresowanych dobrze znane, a efekty jego pracy widoczne są dla każdego. W niczym to jednak nie przeszkadza podczas odbierania wynagrodzenia. Nie sprawdzil sie jako dyrektor sportowy w 5 lidze, to sie sprawdzi jako dyrektor ds organizacyjnych ;). Grunt ze dyrektor i pensje mozna pobierac ;). Nie wiem, naprawde nie wiem jak mozna byc tak obłudnym i jawnie kpinę z ludzi urzadzac. WIelcy dzialacze - jeden z korpucyjnymi zarzutami, drugi swietujacy sukces za sukcesem na niwie sportowej. Zasluzeni dla bytomskiego sportu.
Baron Avatar
Baron odpowiedział w temacie: #179777 2018/07/11 01:14

Maciej Polok napisał: A ja Trzeciakowi życzę by już się nie pchał do Polonii.
Już raz go ośmieszyli (Bartyla i spółka) - wrócił bo rachunki płacić musiał. Teraz zrobili to drugi raz, choć chyba najbardziej ze wszystkich mu zależało na tym by awansować.
Sezon skończony, buldożery wjechały na Olimpijską? - jakieś zdjęcia z budowy?


Zaraz, zaraz - jeśli faktycznie się z Jackiem nie pożegnano to jest to skandal. Ale czyż sam Jacek dość wymownie nie pożegnał się z piłkarzami oraz sztabem w dniu pamiętnego drugiego meczu barażowego z Cidrami? Ja rozumiem że emocje wtedy silne nim targały, ale o ile to zostało dobrze przekazane, także przez dziennikarzy, to po prostu się pożegnał z Klubem jako trener.

Więc trochę słabe te zdziwienie teraz że o niczym nie wie. Podwójnie słabe jeśli Klub z nim nie omówił przyszłości / nie podziękował oficjalnie i jeśli sam Jacek niejako wypiera się swoich słów po ostatnim meczu.
georg11 Avatar
georg11 odpowiedział w temacie: #179773 2018/07/10 22:55
He he.Słynna piaskownica Zająca.
Maciej Polok Avatar
Maciej Polok odpowiedział w temacie: #179771 2018/07/10 22:38
A ja Trzeciakowi życzę by już się nie pchał do Polonii.
Już raz go ośmieszyli (Bartyla i spółka) - wrócił bo rachunki płacić musiał. Teraz zrobili to drugi raz, choć chyba najbardziej ze wszystkich mu zależało na tym by awansować.
Sezon skończony, buldożery wjechały na Olimpijską? - jakieś zdjęcia z budowy?

Reklama: