Sport

IV liga: hitowy mecz Polonii odwołany

W sobotę miało być piłkarskie święto, ale zostało przełożone na następny tydzień. Wszystko przez problemy bytomskiej policji.

Polonii Bytom zostało jeszcze jedno spotkanie przed zakończeniem rundy jesiennej. Przed niebiesko-czerwonymi niezwykle ważny mecz, bo decydujący o ich miejscu w tabeli. Rywalem będzie Śląsk Świętochłowice, który przez dłuższy czas był liderem pierwszej grupy IV ligi. To jednak się zmieniło i bytomianie są na czele z przewagą dwóch punktów nad tym przeciwnikiem.

Reklama

Od kilku dni pojawiały się jednak informacje, że mecz może zostać odwołany. Wszystko przez problemy w policji. Funkcjonariusze masowo składają zwolnienia lekarskie, przez co nie ma wystarczająco dużo policjantów, by zabezpieczyć wszystkie mecze. Problem dotyczy także Bytomia. Jak informowaliśmy, w naszym mieście niezdolnych do służby jest około 30 proc. policjantów.

To spowodowało, że mecz Polonia Bytom - Śląsk Świętochłowice został odwołany. Nowy termin starcia na szczycie to sobota 17 listopada o godzinie 13.

- Decyzją Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach spotkanie 15. kolejki pomiędzy Polonią Bytom a Śląskiem Świętochłowice, które zaplanowane zostało na najbliższą sobotę 10 listopada, nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Decyzja ta spowodowana jest brakiem możliwości odpowiedniego zabezpieczenia spotkania ze strony bytomskiej policji, ze względu na masową absencję chorobową funkcjonariuszy - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Polonii.

Zobacz też:
Reklama
Promocja noworoczna