1,5 tysięcy porcji świątecznego barszczu? Trwają przygotowania do Bytomskiego Kolędowania

Trwają przygotowania do corocznej miejskiej wigilii. W tym roku ze względu na trwający remont przy ulicy Dworcowej wydarzenia odbędzie się przy ul. Gliwickiej. Dla uczestników Bytomskiego Kolędowania zostanie przygotowanych półtora tysięcy porcji świątecznego barszczu.

zdjęcie archiwalne
Bytomskie Kolędowanie

W środę, 21 grudnia przy ulicy Gliwickiej odbędzie się doroczne Bytomskie Kolędowanie, które w tym roku będzie trwało od godziny 14:00 do 16:30. Przygotowania do wydarzenia już się rozpoczęły. W organizację miejskiej wigilii zaangażował się personel Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych przy ul. Dworcowej, a także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz uczniowie bytomskiego „gastronomika”. Wolontariusze rozpoczęli już pieczenie i dekorowanie pierników.

- Na wszystkich, którzy przybędą na Bytomskie Kolędowanie czekać będzie świąteczny barszcz i uszka. Nie powinno ich dla nikogo zabraknąć, bo w przygotowaniu jest 1,5 tysięcy porcji - poinformował Urząd Miejski w Bytomiu.

Bytomskie Kolędowanie połączone z kiermaszem świątecznym

W tym roku o artystyczną stronę wydarzenia zadbają m.in. zespół Miechowici oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowych Domów Kultury nr 1 i 2, a także PSBand z Państwowych Szkół Budownictwa - Zespołu Szkół. W trakcie Bytomskiego Kolędowania pojawią się również harcerze, którzy zaproszą wszystkich do wspólnego kolędowania, ale też przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

Równolegle do kolędowania odbywać będzie się kiermasz świąteczny. Przy ulicy Gliwickiej zostaną rozstawione kramy, w których będzie można nabyć malowane bombki i inne ozdoby choinkowe, przygotowane przez bytomskie stowarzyszenia, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej oraz domu pomocy społecznej. Podczas kiermaszu swoje wyroby będą polecać również lokalni wystawcy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Agnieszka Chylińska

Utwór Agnieszki Chylińskiej zrealizowany w Bytomiu przebojem

Bytomskie Kolędowanie 2022

Bytomskie Kolędowanie ze Świątecznym Barszczem 2022

Choinki pod choinke rmf fm

RMF FM rozda choinki w Bytomiu. Za darmo!

Sól ziemi czarnej

Spektakl baletowy "Sól ziemi czarnej" w niedzielę 6.11

Sulamita Ślubowska

Dźwięk 200-letnich skrzypiec w Operze Śląskiej

Roman Kostrzewski pogrzeb Bytom

Pogrzeb Romana Kostrzewskiego, lidera zespołu Kat, w Bytomiu

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi