112

Zrobiło się ciepło i znów podpalają trawy [FOTO i VIDEO Z GÓRY]


Ledwo zaświeciło wiosenne słońce, a Straż Pożarna znów ma pełne ręce roboty przy gaszeniu ognia na nieużytkach. Dziś pożar sparaliżował ruch na alei Jana Pawła II (DW 911).

Reklama

O godzinie 14:25 strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze w rejonie stawów przy obwodnicy bytomsko-piekarskiej. Na miejsce wysłano trzy zastępy. Ogień zajął teren o powierzchni aż trzech hektarów i niebezpiecznie zbliżył się do ogrodzenia tamtejszych ogródków działkowych. Akcja gaśnicza trwała dwie godziny. W jej czasie Policja wstrzymała ruch na al. Jana Pawła II na około 20 - 30 minut. Na szczęście pożar pożar udało się w porę opanować i ogień nie zdążył przenieść się na działki rekreacyjne.

djembed

Zdaniem strażaków dzisiejszy pożar był wynikiem podpalenia. Wypalanie traw to bardzo niebezpieczny proceder, który może skutować nie tylko zniszczeniem mienia, ale może nawet zagrażać życiu i zdrowiu ludzi oraz zwierząt, które znajdą się w pobliżu ognia.

fot. Piotr Rosół - Bytom z góry

Zobacz też:
Reklama:


bytomski logo pelen kolor betanajpopularniejszy serwis internetowy w mieście, posiadający największe forum dyskusyjne, a także kalendarium imprez, ogłoszenia drobne i wiele innych.